Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мирис на бензин


krasipask

Recommended Posts

Не мога да намеря причина , от къде би могло да мирише на бензин в купето . Сменил съм гърнетата , имаше изтичане от филтъра на карбуратора -което оправих , но пак се усеща . :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами навсякъде където върви гориво,може да изпуска и съответно да мирише.Като начало запали колата и погледни бензиновата помпа,филтърчето и съединенията....и карбуратора.Резервоара накрая.

Имаш ли проблеми с паленето или работата на двигателя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случи ми се такава нещо на формана преди 2 г и разчастих много неща -свалях дори резервоара ,за да няма бензин и се оказа че е от гуменото уплътнение на капачката на резервоара.От автомобилна гума за лека кола изрязах уплътнение със същия размер и с лепило залепих върху старото на капачката и от тогава до сега е така и не мирише.

Това се случи на мен ,но може да има още много различни случаи от които да мирише.Огледай навсякъде снадките на бензиновата система,по-лошо е ако някъде капе и може да се запали и изгори колата,но и да пострадат хора,не отлагай проверката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще прегледам повечето маркучета и уплътнения . Проблем с паленето нямам ,а двигателя въпреки че шлайфах глава понякога в задръстване държи малко по високи градуси - но горе долу в нормата. Ще проверя и капачката за резервоара , за нея не бих се сетил никога . Поздрави :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=380257

Ето капачката на резервоара. На снимката не се вижда хубаво, но отгоре нещо е пробивано (стопявано). Струва ми се ,че неприлепва много добре .Как ви изглежда ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама чакай сега. Ти резервоара до капачката ли го пълниш всеки път та да очакваш от там да мирише.

Провери на карбуратора ускорителната помпа. Аз лично там имах проблем (освен, че смених всички видове маркучи пренасящи бензин).

Кофти е, че ако капе от или около карбуратора капката или капките отиват директно върху двуцевката (генерацията) а това е ОПАСНО ЗА ЖИВОТА!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама чакай сега. Ти резервоара до капачката ли го пълниш всеки път та да очакваш от там да мирише.

Провери на карбуратора ускорителната помпа. Аз лично там имах проблем (освен, че смених всички видове маркучи пренасящи бензин).

Кофти е, че ако капе от или около карбуратора капката или капките отиват директно върху двуцевката (генерацията) а това е ОПАСНО ЗА ЖИВОТА!!!

:smt017 :!: smile092 също така проверете щуцерите на бенз.помпа! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК ! Ще прегледам карбуратора .. Когато смених филтъра(на карбуратора) бърсах колекторите - и мисля ,че сега няма бензин по тях , но ще огледам по прецизно . :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Все още не съм намерил решение на проблема си . На канал гледах отдолу резервоара - всичко е сухо . Днес съм разглобил карбуратора - ще му сменям гарнитурите . Отдолу м/у карбуратора и колектора има гумено уплътнение ,и се питам м/у това гумено уплътнение и колектора не трябва ли да има гарнитура .....въобще възможно ли е от там да издиша . Сега ще ходя до Ст. гара и от там ми казаха ,че сега се продава подобрено бакелитово уплътнение , което имам намерение да купя . Ако някой има нещо в предвид по карбур . да казва докато е свален . Иначе скоро бях ходил при Симо (зоопарка ) и той го е регулирал мн .добре .. smile166

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.