Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно двигател 1.4 Turbo FSI


mishel_m

Recommended Posts

Е аз преди това забравих и до WC да отида...и имах и една кутия с дискове в колата...един колега си беше сменил дисковете в колата с едно USB - трябваше и аз така да направя да видиш тогава plane.gif

 

А аз като се пусках ти къде беше .... само отстрани гледа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти ...: "1,4 TSI МКП* Впечатления, отзывы владельцев!..."

 

*МКП - механична скоростна кутия

 

http://www.forum.skoda-club.ru/viewtopic.php?t=37338

 

С чипосване може да стане 150к.с. , което обаче не го превръща в 1,8 TSI...

 

 

Ако не разбираш руски питай на ЛС в неделя !!! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията. Бих искал да пробвам този 1.4 Т FSI на тест-драйв

В крайна сметка към карая на другия месец- парата в джоба и в магазина \:D/ . Сигурен съм че каквото и да си взема ще е супер. А после smile027 .

Успех на всички и много безаварйни км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като мине тестдрайва драсни някой ред тук да кажеш мнението си,на мен лично ми хареса двигателя във vw scirocco

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама 1,9 -105 хич не дърпа бе/дори е опасен за каране-защото първоначално те излъгва че тръгва и точно като предприемеш изпреварването и спира/ и е по скъп първоначално май

Че е по изпитан и надежден-спор няма

 

 

АЛЕЛУЯ! Много ми е далече Варна, иначе веднага получаваше една Ариана. Не е лош мотора и явно нафтата само я мирише и върви, но някой незапознат ако чете форума ще реши, че върви като за 200 коня. Намери се някой да го каже най-после.

 

 

Колкото до конкретния върпос на човека - не съм го карал и нямам преки впечатления, но имайки предвид колко върви мойта, теоритично като добавя 7 коня и турбо мисля, че резултатът ще е много добър, без естествено да се очакват чудеса. Октавия всъщност не толкова тежък автомобил. 122коня са си... 122 коня, няма да литне, но ще върви много пирлично. Но е смешно да се сравнява с 1.8. Капацитета е много спорна работа според мен, още никой не е карал толкова години от новоизлюпилите се мощни малолитражки за да каже. Все пак имат и доста висок въртящ момент, което е в + за издържливостта. Освен това са VW мотори, не са случайна работа.

 

Аз лично ги класирам (RS не я броим, иначе избора е ясен):

1.8 Turbo FSI

2.0 TDI

1.4 Tubro FSI

1.9 TDI

 

Разликата между 1.8 и 1.4 е 2хил лева. На такава голяма сума по-добре ги прежали си вземи 1.8. Защо го нямаше 1.8 аз като пазарувах :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ги класирам 2.0 TDI smile016

RS -а го броя и бензиновия само!е на 2-ро.....че мхого харчи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В подобни теми, колкото хора пишат, толкова са и различните мнения...

Има хора доволни от 1.4MPI 75 к.с., има и такива на които не им стига 2.0TFSI 200 к.с. (че даже и чипосана).

Единственият правилен начин е, човекът да пробва и да си прецени според нуждите, което и е написал че ще стори.

Аз лично, досега за една година нито веднъж не съм използвал цялата мощност на колата си :oops: .

Да съм натиснал педала до край десетина пъти, но на сравнително ниски обороти.

А и обороти над 4000 съм вдигал 2-3 пъти, до към 4500.

Айде сега убедете ме, че ми трябва по-мощна кола - не можете smile001 .

Между другото 1.4TSI има с около 15-25 к.с. повече от 1.6FSI почти при всички обороти.

Изключение са само оборотите под 1500 и над 5500.

Също може да се каже, че 1.4TSI е по-добър и от 2.0MPI, и е напълно сравним с 2.0FSI.

post-2459-138453092847_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познайте, за мен кой е най-добрия двигател.........? :lol::lol::lol:

 

-1.9TDI-105к.с. ,.....естествено......!!!! smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През август щели да почват производство на октавия с 3,2 TSI .

Почакайте още малко и ще имате най-дългата пишка !!!!! smile045

 

Ще струва малко повече и ще гори също МАЛКО повече ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познайте, за мен кой е най-добрия двигател.........? :lol::lol::lol:

 

-1.9TDI-105к.с. ,.....естествено......!!!! smile001

естествено :smt017

всеки си е купил/с изключение на някои от колегите с 2-ра ръка/кола с двигател,който според него е най хубав и отговаря на нуждите му :!:

И аз искам да карам бензинова рс-ка или 1.8 тфси,ама като намирам нафта на 1.20/имам роднина и приятел ,единия камионджия,покрай него още много и друг на бензиостанция..../ и гори 6....КАК ДА СИ ВЗЕМА БЕНЗИНОВА smile049

Опела ми е много бърз ,ама стои в гаража,щото всяко излизане двайсетак на бензиностанцията.Е,с тея пари по-добре да отида да се почерпя нали-не да излизат през ауспуха smile175

Е,то и бензинче се намира...ама по рядко и на 1.50-много е :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Шегата на страна,но всеки си е направил сметката и необходимия компромис и си е купил автомобила с най добър двигател според него.Ако имаше Октавия 3.0тди-щях такава да си взема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше Октавия 3.0 TDI щеше да е vRS на КВАДРАТ :), и трябваше да я пуснат задължително с 4х4, щото иначе няма тръгване ;) и само нови предни гуми щяха да се купуват smile168

 

Разсъждението за кой какъв мотор е купил в общи линии е вярно - освен когато става дума за кола втора ръка, щото там и други неща трябва да гледаш, не само мотора. Но при новите автомобили - пробваш, смяташ, преценяваш и купуваш.

 

Покрай тази тема все по-любопитно ми става този 1.4 TSI как се държи и накрая ще отида да питам имат ли таквоз за проба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междудругото,емам приятел в Автотрейд работи и е карал този мотор на голф и каза че много вървял.Е,неговата е Меган 1.6 на газ,така че може да му се е сторило,ако веднага след него го е подкарал... :mrgreen: Много е относителна и субективна тази преценка.За едни много върви,за други е бавен.Мойта шкода е към 190 коня и ми е слаба smile049

И в Порше да се кача,след 2 месеца и то ще ми стане слабо-свиква се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.