Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Има ли разлика?


DoraDo

Recommended Posts

Здравеите колеги, интересува ме има ли разлика между изключвателния лагер на 4 и 5-степенната кутия на естел?

Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за аксиален лагер-разлика има и доколкото знам не са взаимнозаменяеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shit!!! ми да за аксиален става дума.

Абе звъннах при бай Мето и ме зарадва че лагера е 20 кинта ма не ме пита за кви скорости е а и аз не се сетих да му кажа, после се обадих на симеоновско шосе и пича ми разправя че кат за мойта 5-чка е 40 лева!!! Е колко разлика да има бе м.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shit!!! ми да за аксиален става дума.

Абе звъннах при бай Мето и ме зарадва че лагера е 20 кинта ма не ме пита за кви скорости е а и аз не се сетих да му кажа, после се обадих на симеоновско шосе и пича ми разправя че кат за мойта 5-чка е 40 лева!!! Е колко разлика да има бе м.....

На Сточна Гара май беше 34-35 лева,но не е бил 40 със сигурност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този аксиален лагер за 5-степенната кутия за какъв вид суединител е предназначен-предполагам за диафрагмен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз все още смятам че са взаймозаменяеми заедно със планката тъй като никой не ме е убедил в обратното. Друг е въпроса че ламаринения лагер е боклук, не е изключено и да си с такъв. Виж го през дупката кадето е цилиндъра на съединителя. 5 степенния е с по широка планка с пластмасова обвивка а другия е метален, 1вобитен с по тясна планка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този аксиален лагер за 5-степенната кутия за какъв вид суединител е предназначен-предполагам за диафрагмен?

м.......... да

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си кажа направо- със 5 степенна кутия съм и палцов притискател :idea: Какви лагер и планка трябва да сложа,защото като бях с обикновените планка и лагер някаде нещо опираше и излизаха отвреме-навреме искри :o ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си кажа направо- със 5 степенна кутия съм и палцов притискател :idea: Какви лагер и планка трябва да сложа,защото като бях с обикновените планка и лагер някаде нещо опираше и излизаха отвреме-навреме искри :o ?

 

И при мен излизаха искри....защотооо диафрагмата на притискателя започна да се троши и некви парчета желязо фърчат навсякаде.

Иначе моят лагер е метален (взех новия за 15 кинта от сточна). Един продавач ми каза че на GLS-моделите е метален или нещо от сорта. Аз също си мисля че ако се смени заедно с вилката може да се сложи и пластмасовия и обратно, но бай Мето вика че вилки не се продават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бай ти Мето го мани, той е пичага ама шефовете така го карат да се държи, човека и той за заплата се бори. Нещо не се ли внася от тях - то вече не се произвежда. Така е и с оборотомерите и с мигачите 1970-1980 и т.н. Планки се продават на симеоновско - цена преди 2 год беше 30лв а 2 ра ръка се намираше за 10.

 

За искренето не знам, може и аз да съм карал само със лагери "за диафрагма" но съм карал и с палци и сега стария ми лагер който ползвах аз до последно, с палцов притискател, преди това malkiq, абсолютно по нищо видимо не се различава от този който преди 2 години ползвах на бялата си шкода със диафрагма.

Веднъж ми се случи планката да ми остърже притискателя, но то беше защото зегерката на цилиндърчето отзад се беше счупила и буталцето изкачаше твърде много след 2ро напомпване на педала, примерно в задръстване.

 

5степенния лагер си купих защото си намерих няккав марков там който на времето tyny ми препоръча, а другите ,ламаринените,бяха безименни турски боклуци. Аз карам много на съединител, така съм свикнал от малък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пречи ли да си карам с 5-степенната кутия с обикновената планка и лагер за палцов притискател,при положение че притискателя е с палци?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.