Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Навигация за Octi I


allroad

Recommended Posts

Колеги с Octi I, точните размери на панела на модел W2-D725V съвпадат до милиметър с панела за касетофона + тoзи на нишата отдолу. Тъй като той също може да се вади, излиза, че заедно ще оформят свободното място за поставянето на навигацията. Аз от тук насетне ще разсъждавам за опциите по доставката и цената...

Поздрави :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • simichoil

    10

  • allroad

    10

  • Storm

    8

  • zloQQ

    6

Най-много писали в темата

както казах моята информация е стара, от преди няколко месеца

най-добре е да се свържеш с тях и да попиташ за актуална цена, условия на доставка, гаранция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте тези два линка на Уинстън.

 

http://www.witson.com/view_pro.php?id=1281 - Този според мен е за Октавиа 1, защото пише само Октавиа.

 

http://www.witson.com/view_pro.php?id=1235 - а този за Октавиа 2.

 

Преди време си кореспондирах с техния сейлсмен Боб Цуй (не е шега), но в последствие се отказах от покупката. Ако искате мога да ви постна тук кореспонденцията си с него и цените и условията, които ми даде тогава.

 

Грешка, на Уитсън, а не Уинстън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, горният линк със сигурност не е за Octavia I. Просто размерите не пасват с тези от таблото. Много по-шорок и висок е предния панел спрямо нишата. Освен това е с трапецовидна форма. Но не мога да разбера защо има разлика в размерите на двете навигации, при положение, че и за двете пише, че са за Octi. Това е странното според мен. Навигацията за Octi I е същата като за Passat B5. Не знам какъв ще е интерфейса на тази навигация и с какво осветление ще е, но явно няма избор за такава машинка изобщо в нета. Доста време търся, но без резултат. А и сравних свободното място за навигацията с Passat-а и наистина е точно такова, каквото и на моят автомобил.

Ако сметнеш, че не е проблем да публикуваш кореспонденцията си с господина със смешното име, може да го направиш. За мен поне ще е полезно.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито един от тези модели не е за О2...Пак Ви казвам - има няколко теми - отворете и четете. В тази която аз съм пуснал има толкова информация, че ако я бяхте прочели досега щяхте да си отговорите на половината въпроси.

 

Двете навигации са с различни размери поради следната причина. Оригиналната навигация на О2 е с формата на 780. След това излезе модела 782 - който е с формата и наподобява оригиналното СД Стрийм или Аудиенс при О2. Просто единия модел е 1:1 с навигацията на О2 а другия е 1:1 с СДто на О2. Когато аз си купувах моето - избрах 780 и си смених и панела (Fascia) а имаше колеги които си поръчаха 782 и си останаха със същите панели.

 

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=46&t=10373

 

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=46&t=12234

 

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=46&t=11515

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в тая тема, и в по-старите няма подробности за антените - TV, GPS.

Има ли колеги, които ползват подобно устройство с цифров тунер :?:

Иначе съм почти зарибен... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този цифров тунер чак не мога да разбера за какво ти е ..... колко канала ще гледаш с него :?: По добре да е аналогов....като нашите.

 

За GPS антената какво да се говори - тя си идва с устройството и толкова. А за самия GPS - iGo8 3D си върви идеално без никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Сега обаче се сблъсквам с проблем, откакто купих Октавията. Както знаете гнездото на запалката е зад лоста за ръчната спирачка. Това прави невъзможно зареждането на GPS-а, докато стои закрепен на предния прозорец. Кабелът е твърде къс. Поради тази причина търся някакво решение за удължаване на кабела, но без да го развалям, тъй като навигацията я ползва и брат ми. Някакви идеи? Дали продават удължители?

 

колега, имаш много елегантно решение - набавяш си захранване от 12V към 5V на USB (или към какъвто ти е входа), взимаш си ток от таблото с бушоните и монтираш стойката вляво от волана. аз направих така и съм много доволен - не се подмятат кабели и не си отклоняваш погледа много, за да следиш уреда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Сега обаче се сблъсквам с проблем, откакто купих Октавията. Както знаете гнездото на запалката е зад лоста за ръчната спирачка. Това прави невъзможно зареждането на GPS-а, докато стои закрепен на предния прозорец. Кабелът е твърде къс. Поради тази причина търся някакво решение за удължаване на кабела, но без да го развалям, тъй като навигацията я ползва и брат ми. Някакви идеи? Дали продават удължители?

 

колега, имаш много елегантно решение - набавяш си захранване от 12V към 5V на USB (или към какъвто ти е входа), взимаш си ток от таблото с бушоните и монтираш стойката вляво от волана. аз направих така и съм много доволен - не се подмятат кабели и не си отклоняваш погледа много, за да следиш уреда.

 

Благодаря ти за предложението, но не си падам по подобни решения тип "направи си сам".

 

Ще се наложи да потърся кабел-удължител, в краен случай периодично ще зареждам GPS-а, а през останалото време ще работи на батерии. Аз така или иначе го ползвам само за пътуване в чужбина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този цифров тунер чак не мога да разбера за какво ти е ..... колко канала ще гледаш с него :?: По добре да е аналогов....като нашите.

 

За GPS антената какво да се говори - тя си идва с устройството и толкова. А за самия GPS - iGo8 3D си върви идеално без никакви проблеми.

От доста време ни бърборят по медиите за цифровизация (в Европата сигурно са по-напреднали), а и също от доста време има стабилно цифрово излъчване от старата кула (в София) - 6 програми.

В другата тема казваш, че хващаш ТВ и без антена, ама на звездички. Сложи ли антена, не може ли да се ползва радио-антената? За GPS-а - също. Прекарване на кабели, евентуално дупчене на ламарината...

Ша се окаже, че поставянето не е малък ***

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, горният линк със сигурност не е за Octavia I. Просто размерите не пасват с тези от таблото. Много по-шорок и висок е предния панел спрямо нишата. Освен това е с трапецовидна форма. Но не мога да разбера защо има разлика в размерите на двете навигации, при положение, че и за двете пише, че са за Octi. Това е странното според мен. Навигацията за Octi I е същата като за Passat B5. Не знам какъв ще е интерфейса на тази навигация и с какво осветление ще е, но явно няма избор за такава машинка изобщо в нета. Доста време търся, но без резултат. А и сравних свободното място за навигацията с Passat-а и наистина е точно такова, каквото и на моят автомобил.

Ако сметнеш, че не е проблем да публикуваш кореспонденцията си с господина със смешното име, може да го направиш. За мен поне ще е полезно.

Поздрави

 

Колега, имай предвид, че си мисля, че това е за Окти 1!!!

 

"Dear Mr. Bob Cui,

 

I happened to find your company on the internet and I am interested in the following car electronics product:

 

SKODA Octavia(W2-D782S) Model No.:W2-D782S

 

Can you please send me the price for this model with delivery to Sofia, Bulgaria, as well as payment and delivery details and guarantee period. Also I will appreciate it very much if you recommend me some rear view camera for this model.

 

Looking forward to your reply." Искам му цена с доставка до София, както и условията за плащане, условия по доставянето и гаранционния срок. Искам и да ми препоръча задна камера, подходяща за модела.

 

Боб ми отговаря:

"Dear .........................,

 

Thanks for your email.

 

The price of D782S is USD425.00/unit with GPS (no map), the shipping cost by TNT express is USD155.00, so the total cost is USD580.00, for this small amount, we prefer the payment by Western Union, ok for you?

 

For camera, suggest you CTC301I, http://www.witson.com/view_pro.php?id=972

 

Regards,

Bob Cui

================================================================================

Zhuhai Witson Industrial Co.,Ltd.

ADD: Room 20D,Ling Hai Palace,No.223,Shui Wan Road,Zhuhai 519020,Guangdong,China.

Tel: +86-756-8120312,8120212,8120113Fax: +86-756-8120319

E-mail: bob@witson.com MSN: bob_witson@hotmail.com

Http://www.witson.com" Боб ми отговаря, че цената е $425 с Джи Пи Ес (без карти) и доставка през ТНТ куриер е още $155, общо $580, и за такива малки суми, предпочитат плащане през Уестрън Юниън (който също си е секира). А за камерата ми дава линк. Имам и друга кореспонденция с господина, но тя не е по темата, а засяга операционната система на устройството.

 

Много мислих, супер се бях навил, но размислих. Телефона ми е с GPS SIRF III и съм с ТомТом последна версия с най-новите карти. Самият телефон е с "хендсфрий" и блутуут ми е излишен. Щом слезна от колата и го свалям и в джоба. Телевизор не ми трябва, щото трябва да се кара, а не се возя. ДВД-то ми е излишно, поради същата причина. Радиото ми е с РДС със СД с мр3 четене. Габаритите на колата са ми доста ясни, та камерата и тя става излишна. Излиза, че за едната гъзария (кефа е голям, разбирам), ще му треперя от софийските келеши, а и не само от тях. Та разума надделя над сърцето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо не мога да повярвам! Колега, гледам, че не пишеш глупости принципно, но това, да твърдиш, че този продукт /W2-D782S/ е за Октавия 1 е направо налудничаво! Имам чувството, че гледаш през клепачите! Или просто някъде има недоразумение за това, кое точно е О1 и О2... Както по-горе са писали колегите - от тези модели, които са ти пратили, единственно подходящ е този за Пасат В5! Размерите са абсолютно идентични с тези на Октавия 1, но подсветката на копчетата е в различен от зеленото цвят /трябва да е лилаво-червено/, както и логото предполагам е VW...

Спри да твърдиш, че това е за О1, моля те, че ако вземе някой да си купи въз основа на твоето убеждение такова чудо и после като не може да го набие у колата...ще е грозно! Заблуждаваш незапознатите с твърдението, че Боб 'нам-си-кой ти казал и точка! Той да не е дизайнера на приборите в таблото на О1? Или пък е някой, ала Кашпировски и те е убедил през телевизора... Кой го знае от коя провинция цуни-ме-из-от-зад е salesman-a и изобщо дали е виждал за каква кола е продукта, който продава...

Обаче има и друго - като прочетох пак кореспонденцията - явно ти самичък си стигнал до убеждението, че това е за О1, а не те е подвел Бобчо...

smile056

interior1_002.jpeg

 

Ето как е оригиналната навигация на О1! Съпостави я с тази, която си мислиш и виж резултата! Чудно ми е, как ще набие трапец със размери горе/долу 255х230 h126 в дупка 188х188 h117

 

Принципно може да се преправи панела, но си требе рязане и напасване! А после...стои грозничко! Поне според мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за предложението, но не си падам по подобни решения тип "направи си сам"...

 

е, щом мислиш, че в ЕТ са монтирали срещу заплащане решение тип "направи си сам" на гаранционен автомобил, не мога да помогна.

исках да ти бъда от полза, успех в окабеляването smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До zloQQ

 

Колега, много първосигнално четеш! Вникни малко в написаното. Колегата "олроуд" ПРАВИЛНО ме е поправил, че ГРЕША. Това става преди много време и защото не разбирам от размери, чета Окти, чета Окти 2, и НЕПРАВИЛНО решавам, че Окти означава Окти 1. Но, но, но, но все пак "олроуд" ме моли да му пусна кореспондецията си. Аз я ПУСКАМ, пиша, ЧЕ ТОГАВА съм си мислел, че е за Окти 1 и т.н.

 

Всички разбраха, само ти не! Да не говорим за ЦВЕТА на буквичките ти, които са направо опит да звучат обидно.

 

Но успокой се, пий една smile159 и прочети нещата отново. smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че той винаги с такъв цвят си пише....не е заради теб или заради темата :) Виж и в другите му мнения :)

 

И ако поръчате нещо искаме снимки ей :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги зачетох се в кореспонденцията и ме зачовърка един малко страничен въпрос, който обаче касае темата пряко. Има от Вас доста хора, занимаващи се с внос, митници, банкови преводи и т.н. Е хайде кажете ми кой е тоя бизнес, при който паричните преводи вървят по забележете..... Western Union!!!!! Това ми прилича на ония спамове, които повечето от вас получават по мейла, че сте спечелили 500, 700, 800к, 1 милион от какви ли не валути, ама за да си ги получите трябва да откриете сметка незнам си къде си и да я захраните с 7-800 евро. Някакси не ми се връзват нещата един сериозен производител или дистрибутор да иска превод по Western Union.

А що се отнася до това кое е за ОК1 или ОК2 в темата на Боби Доктора за Колумбуса има информация за това, как точно се уточнява дали устройството става за колата. Информацията е...НЯМА ТАКАВА! За продавача с важно е да си купиш дивайса и той да ти вземе парите. А започнеш ли да разпитваш "Ама става ли за мойта кола?", "Ама ако не става, кой ше ми го направи или програмира?", "Ама кой ше му носи гаранцията в България?" - моментално спират да ти отговарят и оставаш с очаквания само. Казвам това, защото част от кореспонденцията мина през мен, а също и проведох няколко телефонни разговори с дистрибутори на SuperSkoda. А със самия собственик на SuperSkoda - г-н Копачек така и не успяхме да се свържем нито по мейла, нито по телефона. Причината беше само една - много бяхме започнали да питаме и те разбраха, че няма да им се удаде да ни врътнат с 10 бр. Колумбус за скромните около 9к евра.

До колкото си спомням uncle jack има такъв Witson в неговата ОК2 и имаше проблем с разчитането на йероглифите от Кантонския диалект, когато системата изплюваше някаква грешка, ама това той ще го каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че той винаги с такъв цвят си пише....не е заради теб или заради темата :) Виж и в другите му мнения :)

 

И ако поръчате нещо искаме снимки ей :)

 

да, така си пише, но това не пречи този избран цвят да е отвратителен за четене...

мисля че имаше още някой с отвратителен за четене цвят...за да прочетеш подобно нещо трябва да маркираш текста, иначе пада едно взиране в монитора smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До C2H5OH

 

Уестърн Юниън е горе-долу да си купиш хладилника или телевизора с пощенски запис, а не с банков превод.

 

На китаеца му предложих кредитна карта, поисках му номер на банкова с/ка и банка и да му преведа предварително парите, но той Уестърн Юниън та Уестърн Юниън. Основния му довод беше, че били производители и нямали такава практика да работят с кредитни карти и банкови преводи. За кредитните карти го разбирам, но за банковите преводи много ме озадачи!?

Но не за това се отказах (сега пък разбрах от allroad, че е било за мой късмет, щото не било за Окти 1!!).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До zloQQ

 

Колега, много първосигнално четеш! Вникни малко в написаното. Колегата "олроуд" ПРАВИЛНО ме е поправил, че ГРЕША. Това става преди много време и защото не разбирам от размери, чета Окти, чета Окти 2, и НЕПРАВИЛНО решавам, че Окти означава Окти 1. Но, но, но, но все пак "олроуд" ме моли да му пусна кореспондецията си. Аз я ПУСКАМ, пиша, ЧЕ ТОГАВА съм си мислел, че е за Окти 1 и т.н.

 

Всички разбраха, само ти не! Да не говорим за ЦВЕТА на буквичките ти, които са направо опит да звучат обидно.

 

Но успокой се, пий една smile159 и прочети нещата отново. smile175

 

Хахаха - са за цвета на буквите ли ще си говорим или за телепатичните способности на телетата... Да взема да направя един разбор на едно твое изречение тогава...

Колега - НИКЪДЕ, ама НИКЪДЕ в темата ти не пише, че ТОГАВА си вярвал, че не-знам-си-к'во!

Колега, имай предвид, че си мисля, че това е за Окти 1!!!

Този цитат мисля, че е повече от ясен и изразява ясно и еднозначно, според мен, убеждението ти в момента на писане, което е подкрепено с 3 удивителни... Глагола "мисля" е в сегашно време и влиза в спор с твърдението ти в последващ пост, че видиш ли, "...ТОГАВА съм си мислел...". Което пък е съвсем неопределимо, пак от теб:

...Това става преди много време...

Кога е това, колега? Имаше ли птеродактили още или вече се бе появил хомо еректус?

Явно, че има хора, които пишат едно, а искат да кажат съвсем друго и аз не схващам идеята на замаскираното писане smile056 Като си помисля, че имам 3 по български език и литература в бележника при моята грамотност и като гледам, как се пише днес, предполагам, че детето ми един ден ще ми донесе бележка... -4...

И да се върнем малко в темата...или покрай нея, честно да ти кажа - чудя се защо хората, които пишат следното...

...защото не разбирам от размери...

...все пак дават мнение за нещата, които не разбират. Примери...колкото щеш!

Отивам да пия една, както ме съветваш и да се успокоя, че принципно съм голям нервак и много се паля! Цяла нощ ме мога да спя - чак преди малко се събудих от нерви, че сънувах форум и се подпалих пак! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема доста се пона*** ..... хайде стига вече. Като малките деца сте.

 

Имам такова устройство и който иска ще меря, ще снимам, клипове ако трябва ще правя само престанете с простотиите и заядливия тон. Който иска да пита нещо - насреща съм, поне вече имам опит с такива устройства (малко или много).......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До zloQQ

 

Колега, май от дърветата не можеш да видиш гората от бързане! smile027

 

shkoderator wrote:

Колега, имай предвид, че си мисля, че това е за Окти 1!!!

 

"мисля, въобразявам и прочие синоними" - но с нервни, сприхави и най-вече задъхано изразяващи се, няма смисъл да се дискутират нещата. по-добре малко smile117 и се успокой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко и по самата тема!

Аз доста съм ровил и мога да кажа, че...няма за О1 нищо, което да е поне малко красиво! За доближаване до оригинала - изобщо няма да споменавам. Не знам, защо е така, но странното е, че дори фабричната навигация, която е на "синята точка" /и няма кой знае, какво покритие на нашата пътна мрежа/, държи доста висока цена в http://www.ebay.com въпреки че е доста стара - има-няма 10 годишна...

Ако някой все пак реши да си вземе такова, според мен, почти безполезно устройство - мога да помогна с линкчета, пък който има желание - да пише на продавачите... Лошото в случая е, че са за VW и ако се сложат в Шкода, ще трябва да се смени подсветката. Понякога съм засичал и оригинални от Шкода, но високата цена, както и ниската ефективност са ме отказали почти напълно да си взема такава джаджа...

 

Ето и няколко линкчета, които изскачат в момента за фабрично поставяната навигация в VW

 

http://cgi.ebay.com/VW-MFD-GPS-Navigati ... .m63.l1177

 

http://cgi.ebay.com/sat-nav-VW-NAVIGATI ... .m63.l1177

 

http://cgi.ebay.com/VW-MFD-Navigation-S ... .m63.l1177

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До zloQQ

 

Колега, май от дърветата не можеш да видиш гората от бързане! smile027

 

shkoderator wrote:

Колега, имай предвид, че си мисля, че това е за Окти 1!!!

 

"мисля, въобразявам и прочие синоними" - но с нервни, сприхави и най-вече задъхано изразяващи се, няма смисъл да се дискутират нещата. по-добре малко smile117 и се успокой.

 

Така е - аз и природата от планините не мога да видя... Щом съветваш - отивам да бегам! Дано помогне, че предишният ти съвет да пия една не помогна, а само ме превърна с сприхав и задъхано изразяващ се нервак. Иначе тея синоними с удивителните отзад, може да ги обясниш примерно на въпросите на изпитващия, когато те пита, какво точно искаш да кажеш smile012 Кито и Мето ще се обърнат в гробовете бре...

 

А simichoil вярно има много опит с машинките, та който наистина се интересува - той е човека, който може да даде изчерпателно инфо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, хвърлил съм око на ето това:

 

http://cgi.ebay.co.uk/Volkswagen-VW-Nav ... 7C294%3A50

 

Мисля, че е същата от линковете на zloQQ. Има ли някой от вас представа дали може да смени софтуера, т.е. да се показва не VW лога и интерфейс, а "нашия", зеленичкия...

Иначе размерите й не можах да разбера какви са, но съм почти сигурен, че ще се промуши в свободната ниша на Octi.

Поздрави

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.