Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Един скромен мод - осветление на багажника.


simichoil

Recommended Posts

От известно време много ме дразни осветлението на багажника...много пъти ми се случва вечер по тъмно да търся разни неща - особено когато нося повечко багаж в багажника и много трудно намирам каквото търся...Лампите които са от двете страни са много слаби. Днес пообиколих малко магазини в Русе и намерих следната джаджа:

 

post-1803-138453090418_thumb.jpg

 

Виждате колко е голямо - има 3 светодиода които светят много силно. Светлината не е насочена и се разпръсква доста добре. Захранва се директно от 12 волта. Купих си 5 такива и мисля да сложа двете (от вътрешната страна) на мястото на старите крушки така че да се виждат само светодиодите и да сложа отгоре стъклото от оригиналните лампички, т.е. да ги замаскирам. Другите 3 да наредя на кората - по едно от двете страни и едно в средата....Ще ги захраня с тънък черен кабел директно от захранването на оригиналните крушчици. И ако всичко стане както съм замислил - smile152 smile152 smile152 Нека бъде светлинаааааа, както се пееше в една песен.

 

Ако някой се сети за нещо по добро или по ефективно като решение да свирка докато не съм започнал да окабелявам.....Приемам всякакви идеи. След като го направя - пускам снимки. ;)

 

п.п. Мисля с черен маркер да пообрисувам тези светодиодни лампички, за да не се виждат много много.....предполагам доста ще контрастират ако ги оставя така бели на черната тапицерия....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей,маниак,почна и ти да се чудиш кво да правиш по колите си!!! smile048

 

Писна ми да си светя я с телефона, я с някой ключодържател......кьорава работа са тези двете крушчици. Като ще е гарга, поне да е реактивна де'т се вика :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе , Венко ...по-добре е да имаш гараж - там има лампи !!!

И кво все правиш по нощите не ми е ясно ... smile152 smile152 smile152

 

1. Осветление в краката на шофьора и пътника (чка),

2. Желание за ксенон и измами...( smile092 ) ,

3. Осветление в багажника ...( smile091 ) - там е тясно ... не става !!! и какво толкова търсиш там , пък и какво толкова пък може да има в един багажник ... :-k :-k :-k

 

Колата ти ще заприлича на АЕЦ дет се вика !!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще можеш ли да нагласиш съпротивленията, да не вземе да ти мига и на таблото лампата, компютъра да отчита изгорели крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като Ви запукам и двамата ще видите Вие :)

 

Ксенона си е ксенон - това е ясно.

 

Осветлението на багажника - ми кьорава работа - нищо не се вижда

 

Осветлението в краката - глезотийка :) smile168 smile168

 

Съпротивленията са измислени вече - имам такива останали от комплекта който си поръчах за цялостната смяна на всички крушки по колата със светодиодни....Така че и за това е помислено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде чакам с нетърпение да покажеш,как е станало,че като ти дойда на гости да сложиш и на мен! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да се следи консумацията на крушките в багажника.

Пробвай смело без резистори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moже да е от хората дето събират разни сакове от магистралите!!! smile004 smile049

 

Верно бе !!! Що да не е !!! То Фабии , Октавии , Суперби...току виж кат си сложи осветление в багажника може и някое Q да се появи !!! smile035 smile035 smile035

smile159 Наздраве !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

току виж кат си сложи осветление в багажника може и някое Q да се появи !!! smile035 smile035 smile035

smile159 Наздраве !!!

 

Aaaaaaaaa дай Боже всекиму по едно Q ....

 

Ще видиш сега като си сложа осветлението в багажника колко по тиха, нескърцаща и обезшумена ще стане Октавията...Ти ще си първия след мен с такова осветление smile168 smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз взех много ярки диоди които са по 110лукса и ги сложих в оригиналните плафони,стана като оригинално,нищо не си личи,а и в същото време се освети толкова,че повече не е нужно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз взех много ярки диоди които са по 110лукса и ги сложих в оригиналните плафони,стана като оригинално,нищо не си личи,а и в същото време се освети толкова,че повече не е нужно

Лумена ;)

Как са с охлаждането, би трябвало да греят много?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз взех много ярки диоди които са по 110лукса и ги сложих в оригиналните плафони,стана като оригинално,нищо не си личи,а и в същото време се освети толкова,че повече не е нужно

Абе колеги,я пуснете едно клипче да видим как изглежда осветлението. :smt017 или :smt018 после ще гласуваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече напредвам с осветлението. Преди малко оцветих телата и утре спокойно мога да започвам с монтажа :)

 

post-1803-138453090699_thumb.jpg

 

post-1803-138453090719_thumb.jpg

 

post-1803-138453090725_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кои точно става дума ? 2 та ще сложа на мястото на старите лампи (от ляво и от дясно които са), само че от вътрешната страна и през дупчиците ще се подават само светодиодчетата, а от горе ще е пак прозрачното капаче на оригиналните лампи. Другите 3 ще са на кората и ще гледат надолу, ще се виждат само ако се наведе човек повечко и погледне нагоре към кората....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези са достатъчно ярки. Сега като пуснах един на тъмно и освети цялата стая. Отначало ще сложа само двата в плафоните и ако не светят достатъчно силно ще монтирам и другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какъв ток пускаш през тях,не ги насилвай много,пусни ги на не повече от 80% от мах им ток и имай в предвид,че при работещ двигател наспрежението е около 14,5в.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно поради тази причина едното тяло вече 1 час свети на токоизправител от 15 волта и дори не е загрял. Никога в колата няма да светят толкова дълго и на толкова високо напрежение .... вече мисля да го спирам - достатъчно си посвети :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що монтирах първото осветително тяло. Махнах оригиналната лампа и с пистолет за разтопена пластмаса (или там както се казва) закрепих "лампата"

 

post-1803-138453090886_thumb.jpg

 

След това пак със същият пистолет закрепих и плафона, който преди това старателно с остър нож отделих от осветителното тяло (метални пластинки, пластмаси, старата крушка и т.н., остана само горното капаче което се вижда)

 

post-1803-138453090933_thumb.jpg

 

За сега монтирах само едната лампа за да мога довечера на тъмно да видя каква е разликата между новата и старата. Дори и сега се вижда колко силно свети и колко е голяма разликата между оригиналната и старата крушка. Старата почти не се вижда че свети докато новата дори ми осветява ръката от няколко сантиметра. Очаквайте още снимки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,колко струват тези светодиоди? и продават ли се по единични броики? че аз търсих в няколко магазина във Варна,но намерих само на лента(1м.= към 35лв.) и то слабо светещи.Твоите колко вата са? smile162

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.