Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти - китосване и прахово боядисване


35mm

Recommended Posts

След 10 години и 140000 км търкаляне по пътищата, оригиналните джанти на Октавията заслужават ремонт. Иска ми се да махна някои драскотини по тях.

Има ли място в София където биха ги изгладили(драскотините) с кит за алуминий и после да ги боядисат прахово?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале неуморим си, добре че не си си зел нова кола че нямаше да има какво да се прави по нея...:)))

Иначе за джантите съм чул че на разклона на банкя ги правят за 40 лева за джанта пясъкоструи и техна боя прахово ребриста или черна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уффф,забравих да кажа че ме удариха преди две седмици по дясна предна врата.

Направо я дадох за цялостно боядисване (имаше малко градушка, малко драскотинка тук, малко точица там, издрани калобрани... 'та реших цялостно да се оправи целия външен вид.)

Ще боядисат и дръжките на вратите от сегашния естесвен цвят на черна пластмаса (фабрично на мойта не са боядисани) в цвета на колата (сив металик). Нови лайсни, разбира се, на вратите и на предна и задна броня, нова предна броня и нова рамка около радиатора, регулиране на врати, панти и всички ламарини по купето.....нови предна и задна емблеми...смяна на кори под калниците (едната е пукната).....

Чакам и оригинална задна щора да пристигне от Чехия.

 

След всичко това джантите в сегашния си вид на новобоядисаната кола ще изглеждат...... много зле. А са много здрави, и ми харесват. Не искам да ги сменям. Искам си ги тези, като знам през какви препядствия са ме прекарвали и на от колко далече са ме връщали сигурно вкъщи.

 

P.S. iwanst: :) Отдавна ми задават въпроса как така жена ми не е започнала да ме ревнува от колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. iwanst: :) Отдавна ми задават въпроса как така жена ми не е започнала да ме ревнува от колата.

 

И ти кво отговаряш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен повече ме ревнуват от лаптопа, ма то май повечето дето пишем тука сме така :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен повече ме ревнуват от лаптопа, ма то май повечето дето пишем тука сме така :mrgreen: .

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравей колега мен лично ме интересува като я боядишеш как са се справили с предната броня и къде(имах малко произшествие) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Предната броня беше пукната - взех си нова заедно с лайсната. На предната броня отвътре е и датчика за термометъра - не знаех че е там преди да го видя.

Смених и дифузьора около радиатора и рамката около радиатора.

Понеже я боядисаха цялата - нямам забележки - 3 слоя боя Сиккенс и 2 слоя лак с изпичане в камера. Майстора е от Елин Пелин и прави много Шкоди. Направи ми впечатление че преди реда на мойта Октавия в камерите за боядисване и изпичане имаше джипове Mercedes ML55 и G класа от тия много лъскавите с много широки гуми там при него за боядисване.

Не мога още да преглътна цената ама поне е перфектна боята сега. Стоя малко повече от месец там колата понеже всичко по тенекиите и боята оправиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.