Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Фаворит ремонт и възстановяване


mecho_gruh

Recommended Posts

А честито! Светнала е колицата! Сега остава на лято и вратите да оправиш и ще стане бонбонче!

 

P.S. Пак на лято - климатик ще монтираме ли? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • mecho_gruh

    19

  • C2H5OH

    11

  • FAV135

    8

  • Galliard33

    4

Най-много писали в темата

Ето го шкодето с нови калници, прагове, вежди и изкъпени дупки. След много ядове с квартални майстори най-после в движение. Остават вратите, капака и покрива...

Ванка бре, колата си е сУсем кЪ си тряа. Остават малко врати и други дреболии. Не се втелясвай според мен. Ти знаеш за какво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше разни дреболийки, но снощи ги направихме с Румен и сега всичко е на 6 без 10. Обаче спешно ми трябват подкалници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, браво, ще го бъде май. За подкалниците си напълно прав - както отпред така и отзад(където фабрично няма).

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

След всички ядове с майстори тенекеджии се захванах да си оправям ламарините сам и ето какво сътворих:

IMG_6823.jpg

IMG_6824.jpg

 

Почистих ламарините с ъглошлайф, боядисах с протекта и след изсъхване напръсках с черно боди 950. Както се вижда на снимките направих и лайсни на колата, или поне се опитах, тъй като нямаше как да боядисам в цвета на колата.

 

Вчера сложих нова водна помпа, свещи Brisk 3 електродни, смених маслото от 10W40 IGAT на 15W40 MOS2 LIQUI MOLY, сложих нови филтри, капачка и палец. С новотите неща мотора едвам се чува как работи и пали много по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, след като си пръскал с БОДИ по външните детайли на колата, не е лошо да го запечаташ отгоре с някакъв черен мат. В противен случай с течение на времето от слънце, вода и боклуци ще почне да посивява и никакво миене няма да помогне. Иначе колата изглежда много свежо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като глеам тези лайсни които нарисувах (пръснах), мисля, че позагрозих колата. Някой знае ли от къде мога да купя истински лайсни и да ги сложа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти подаря истински лайсни, мотаят се някъде, обаче няма да ти реши проблема - като гледам - твърде високо си ги сложил, те се слагат по-ниско.

Абе не е станало зле, поне на снимките не изглежда. Отпред специално даже ми хареса как е станало, но наживо - незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Нарисувах" лайсните на тази височина защото там имаше най-много ръжди и драскотини, защото винаги се удря там когато се отвори вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Нарисувах" лайсните на тази височина защото там имаше най-много ръжди и драскотини, защото винаги се удря там когато се отвори вратата.

 

И на моята точно там има най-много белези от спиране по паркинги . Мисля да си купя от универсалните лайсни които ги продават на метър и да ги лепна точно на това ниво . :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Нарисувах" лайсните на тази височина защото там имаше най-много ръжди и драскотини, защото винаги се удря там когато се отвори вратата.

...и да ти кажа много добре стоят на живо. Както казах - Фаворита-Скаут изглежда мноооого добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Дойде ми време да се разделя с моята шкода и ще се радвам да я продам на някой който ще продължи да се грижи добре за нея така както аз.

 

Единствения проблем който има, както съм написал в темата е че се скъса чисто новия тампон на водната помпа на 5 дена. От шкода магазина на симеоновско ми отказаха смяна, тъй като не го е слагал бай Симо и съм много разочарован. Не трябваше да сменям старата помпа, след свалянето видях че перката все още е здрава а и преди това даже беше по-добре от към вибрации.

 

Ето как си оправих ръждите на прозорците за които ми искаха 100 лв. а аз ги оправих за половин час.

 

Image0506-1.jpg

 

DSC00223.jpg

 

Важното е да не оставяте, ръждата да работи дълго време, за щастие не стана дупка. Изчегъртах внимателно с дремела повдигайки гумата и боядисах докъдето успях да стигна.

 

Надявам се че ще попадне в добри ръце.

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След толкова ремонти / подобрения мисля, че е тъпо да я продаваш!

 

Карай си я с кеф и си свиркай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След толкова ремонти / подобрения мисля, че е тъпо да я продаваш!

 

Карай си я с кеф и си свиркай!

:smt017 :smt017 :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
А честито! Светнала е колицата! Сега остава на лято и вратите да оправиш и ще стане бонбонче!

 

P.S. Пак на лято - климатик ще монтираме ли? :-k

ДА и аз бих желал да разбера дали може да се сложи от Фелиция например. s_flag

И... колегата е питал ама и аз да попитам дали се продават покалници за този модел,защото съм виждал за лади и жигули има такъв ъпдейт.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.