Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотия по колата ми. - за момента РЕШЕНО!


expected

Recommended Posts

Колеги здравейте.Отдавна не бях писал еле пък за хубаво но ето,че днес се отваря случай.

Прибирайки се от командировка можете да погледнете на снимките в какъв вид заварих пан Франтишек:

smile048

Явно на плътните селяни населяващи тези ширини силикончето им е било в повечко..и то от термо устойчивото.Интересно.

Но пък здраве да е.

Моля за съвет как да заходя към силикона, щото ми се струва, че ако го напъна да го махам не лака ами и боята ще падне а и ламарината ще закривя smile048 ..

Може би със препарат или де да знам..Дайте съвет моля!

Жоро

post-3495-138453090353_thumb.jpg

post-3495-138453090362_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УжасТ :? . Защо не я прекараш през каското(и без това имаш драскотина където са те намазали със силикон идиотите)? Според мен както и да пробваш да махнеш силикона, ще пострада боята

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз така си мисля ама нали ще ме пратят в ЕТ пак а последния път така ми бяха освинили колата, че не ми се говори...та затова споделям и питам има ли някакъв друг начин..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз така си мисля ама нали ще ме пратят в ЕТ пак а последния път така ми бяха освинили колата, че не ми се говори...та затова споделям и питам има ли някакъв друг начин..

 

Expected, ще споделиш ли какво е станало в ЕТ? :roll: Че миналата седмица и на мен ми разкрасиха фабийката(свалили ѝ емблемите и я надрали) smile150 и другата седмица ще я вкарват в бокса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това би трябвало да излезе на ръка, защото не е много прилепчиво.

Малко да се подхване от някъде внимателно и малко по малко...

Ще трябва повечко търпение, но ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай и с бензин. Само не съм сигурен дали ще успее да свали силикона. Той в повечето случаи не е устойчив на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"chavdarlk" много лошо е залепнало мама му стара иначе и аз го побутнах оттук оттам ма се е вкопчило учудващо здраво..Чудя се сега между съветите на Бегачката и Валдо - и двата са добри и май ще ги пробвам и двата пък..

От друга страна си мисля дали наистина да си я мина за щета през застраховката за да не оклепам повече нещата със чистенето..ама ще ме нашибат пак в ЕТ а там писах, че не ми се ходи..

А не ми се ходи, "eYeZ4o", защото предния път след като ме удариха на паркинг - по линия на застраховката и по линия на това, че колата е гаранционна- я оставих в ЕТ.

След 4 дена ми връчиха пан Франтишек със дооста изцапан багажник и остатъци от чакъл, и омазан волан, лост на скоростите и други пластмаси със масло-пясъчна смес.

Ааа и най-важното- със 33км. пробег.И за нито едно от тези неща не успях да получа нормално обяснение.

Та така..

 

П.С. Vankovarnata какво имаш предвид със "над лак"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕТ нямат бояджийно/тенекеджийно и ги карат на доверен сервиз. Това обяснява пробега, но чак 33км. :-k Мойта беше на 6 или 8, нещо такова. И остатъци от чакъл... WTF??? Срам за ЕТ!

 

Застраховката би трябвало да ти покрия боядисването. На мен ми покриха бронята, която беше без боя на едно място в следствие на "кадърно" пастиране на машина. В таяя връзка няма да е лошо препоръчате проверени места за пастиране.

 

Успех с колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чак 33км. И остатъци от чакъл... WTF??? Срам за ЕТ!

 

Да..И за съжаление нито излъгах нито преувеличих нещата.А в началото при покупката ми направиха толкова добро впечатление- явно търговската и сервизната част нямат нищо общо..

 

И още нещо - за мен пробег над твоя личен НЕ трябва да има.Автомобила се качва на платформа и се кара и връща или си намират начин при който не навъртат километри на гърба на клиентите - още повече на автомобил в процес на разработване.Твърде слабо ме интересува, че сервиза им бил в Мала Азия примерно..Начини има - другото е меко казано некоректно.

 

Успех с колата!

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не пробваш с WD-40? Сега се сетих, че съм чистил силикон за прозорци от старата ми кола с него и борова смола от румстъра и лака си ОК. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕТ нямат бояджийно/тенекеджийно и ги карат на доверен сервиз. Това обяснява пробега, но чак 33км. :-k Мойта беше на 6 или 8, нещо такова. И остатъци от чакъл... WTF??? Срам за ЕТ!

 

Застраховката би трябвало да ти покрия боядисването. На мен ми покриха бронята, която беше без боя на едно място в следствие на "кадърно" пастиране на машина. В таяя връзка няма да е лошо препоръчате проверени места за пастиране.

 

Успех с колата!

за пастиране на никой на вярвам освен на себе си правя го на ръка защото с машина не е хубаво за боята

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш-да бе, не бях помислил за WD-40..

Skodafen то и аз нямам доверие почти на никой ама пък като разбирам малко за грижата за външния вид на красавицата..съм си потенциален шаран.:)

Ако някой наистина знае добро място нека да каже- не е лошо да се знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчисти ли силикона? :-k

Гоше благодаря за интереса ама последните дни човече не мога да вдигна глава от бачкане а и пан Франтишек стои пред вкъщи - повече със служебната движа и просто не съм имал време да обърна внимание на нещата - иначе щях да пиша задължително.:)Апропо днес като се прибрах от работа и паркирах до нея ме зачопли и го натиснах да го махам и изглежда ,че се поотлепя но главно заради драскотината мисля ,че живот и здраве следващата седмица ще го карам Франтишек на оглед без да се пробвам да гърча повече!Та така..Поздрави и..знаеш за какво да се гласиш във Вторник smile035 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес скокнах на работа със пан Франтишек.Паркирах го пред офиса и то със силиконовата страна откъм мен.Гледах го до около 11 ч. , след което ми кипна и изкочих отвън барабар със ВД - 40 ,АМВ ,голям памучен парцал и самоделно направена пластмасова шпатулка. smile048

Нагънах го.

След около 40 мин. сериозна работа равносметката е следната:

- силикона се оказа хванал ТУРБО ЗВЕРСКИ здраво smile120 ,и благодарение на това ,че беше доста и на буци - се гънеше и усукваше но не падаше.

- ВД - 40 не оказа абсолютно никакво влияние независимо от количествата и помощта на шпатулката.

- АМВ си е АМВ - демек не прощава!След обилно ,продължително и упорито накисване ,смесено със усилено търкане/жулене със парцала и шпатулата силикона започна да гранулира и лека полека да пада.

Тук е момента да отбележа ,че до края демек - слой от около 0,10 мм. силикона НЕ се отлепи от колата.

Много зле хваща колеги внимавайте конкретно със този силикон!!

Та след тези интервенций и много пот smile079 резултата е на снимките.

 

Които държа да отбележа са със отвратително качество но моля да бъда извинен - снимани са със по лошия телефон smile049

Благодарности на колегите за помощта и за някои от тях по бирок. smile159

 

ЕДИТ: Боята се оказа дооста здрава! smile048

post-3495-138453091887_thumb.jpg

post-3495-1384530919_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като нова! Честито....

 

Иначе простотията явно не е само при теб. По мойта има нещо бяло което прилича на пластмаса или боя... Добре, че капките са дребни и много не се виждат ... но пък ме дразнят страшно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като нова! Честито....

 

Иначе простотията явно не е само при теб..

Мамичката им..Късмет е ,че не получаваме възможност да скепцаме някой от тези лимони на място..тогава..о тогава майко мила..

 

ЕДИТ: Знам какво е - и аз излизам от релси за такива неща - стига ми да знам ,че е там или е станало а не е нужно да се вижда..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са. Но една е голяма около 1/2cm в диаметър и е точно по средата на тавана. Бяла точка на червена кола ... Към това добавяме мазнината от готвенето на някой услужлив съсед ... Абе идилия :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.