Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пръскалка на задното стъкло - О2


pesho_b

Recommended Posts

Не излиза вода на задното стъкло. Моторчето се чува, отпред пръска, отзад не. Някой имал ли е подобен проблем? Преди 1-2 седмици ми сменяха дисковете и накладките в ЕТ, та се чудя да не са направили нещо нарочно, за да си осигурят още един клиент. Преди години в Промобил правеха такива мизерии. За да се стигне до казанчето предполагам че трябва да се свали подкалника? И въобще от къде ще е най-лесно да се започне търсенето на проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли вода в багажника (ако си много упорит с лостчето накрая се събира при резервната гума)?

В briskoda има много писано по темата, но сега нямам възможност да изровя информацията, ако можеш - пробвай сам.

Има вариант и дюзата да е запушена, но това обикновено пак води до пробив в маркучетата.

По спомени залепваха връзките със здраво лепило и въпроса със съответното място се решава завинаги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих си пръскалката. Зад левия панел (тапицерия) в багажника има снадка на маркуча за водата. Беше се откачила. От пръскалката пръскаше слабо, явно се е запушила и поради високо налягане са се откачили маркучите. Не съм ги лепил както пишеше в Бришкода, ако пак се откачат тогава ще ги залепя. Не ми е ясно защо е снаждан маркуча, и то по този начин. Изглежда здраво ама .... Още по лошото , е че има сноп с доста кабели там, които буквално бяха потопени изцяло под вода. Добре че нямаше някоя букса да стане късо. Дали течноста за чистачките ще повлияе на кабелите занапред? Марката е REX и е сравнително скъпа. Другото нещо което забелязах: наложи се да махна дунапренената възглавничка между вратата и облегалката - по тъпо захващане не бях виждал, а пък за обратното закрепяне да не говорим. Ако се наложи да се свали още няколко пъти, сигурно ще почне да пада от самосебе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на електрическата инсталация в този участък - да, има случаи на откази след поливане с течност.

Предполагам, че си огледал добре за потенциални проблеми.

Ако само кабели са имали досег с течността не би следвало да има последствия.

---

А въпросния детайл от задната облегалка наистина изглежда странно закрепен, но след като се запознаеш с принципа му става лесно за напред.

Правилният метод е да се бръкне отдолу между седалката и този елемент, и да се натисне към калника долната скоба, за да се освободи от зъбчето на "ухото" (горното "ухо" няма зъбче).

След това се натиска надолу, докато скобите излязат от "ушите".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро въпроса е дали течността ще разяде обвивката на кбелите? Подсуших с парцал, но нямаше как да се изчистят съвсем. Иначе букси мокри нямаше. Имаше по ламарината някакви отлагания като бял сапун. Възможно ли е в течността да е имало течен парафин и после да се е втвърдил? В съдържанието на бутилката не пише нищо. Вредно ли е да има парафин в течността? Доста станаха въпросите. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма от какво да се притесняваш. Все пак при нормална употреба тази течност "полива" освен стъклото и други части на колата. Не е нормално да е опасна за купето или каквото да е друго по автомобила.

Единствен проблем може да е окъсяването на някой куплунг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма от какво да се притесняваш. Все пак при нормална употреба тази течност "полива" освен стъклото и други части на колата. Не е нормално да е опасна за купето или каквото да е друго по автомобила.

Единствен проблем може да е окъсяването на някой куплунг.

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.