Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тежък лост/Трудно превключване


El Comandante

Recommended Posts

Отскоро се появи - ходът на лоста на скоростите е станал по-тежък (все едно маслото в кутията е гъсто, сякаш включваш в смола, нека така да го опиша). Не я бях карал няколко седмици, преди това подобен проблем нямаше.

Маслото е сменено преди година, нивото му е проверено - ОК.

 

Става дума за следното - не ми заяждат скоростите, не хъркат, но всички се включат "тегаво", лостът няма онзи плавен ход, който преди това имаше.

 

Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така сутрин докато е студена . Но после се оправя . Пробвай да смениш маслото на скоростната кутия .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щангата на лоста отдолу блокира понякога като не се ползва често и може от това да е проблема, раздвижва се и готово. Може и от удар по нея да стане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш болта , който съединява лоста с щангата , чистиш ръждата , мажеш с грес и ако намериш сменяш и втулките и няма да блокира скоро ... мързеливата може да го накиснеш яко с WD - 40 и ще се раздвижи до следващото изоставяне ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш болта , който съединява лоста с щангата , чистиш ръждата , мажеш с грес и ако намериш сменяш и втулките и няма да блокира скоро ... мързеливата може да го накиснеш яко с WD - 40 и ще се раздвижи до следващото изоставяне ;)
:smt017 smile159
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш болта , който съединява лоста с щангата , чистиш ръждата , мажеш с грес и ако намериш сменяш и втулките и няма да блокира скоро ... мързеливата може да го накиснеш яко с WD - 40 и ще се раздвижи до следващото изоставяне ;)

миналата седмица процедурата беше проиграна на моята кола и работи безотказно - в момента сменям скоростите с един пръст и то без да съм сменял маслото!

...Гена, ти си знаеш smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.