Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Re: S 440 - 1958


Liusi Purata

Recommended Posts

Уау,тва като от филм на ужасите.Много яко-успех в реставрацията,много работа те чака 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам от дърводелски цех или гараж я вадиш. Има доста стърготини, а това е добре. Те попиват влагата, т.е. ръждата ще да е по-малко. Иначе ще стане УНИКАЛЕН автомобил. Уникален червен автомобил.

Успех колега с реставрацията, измисляй му име и през цялото време фотоапарата да е до теб. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха първо трябва да се ексхумира smile048

Иначе сериозно- мисля, че всички тук ще се радваме да видим тази Шкода - реставрирана както трябва и в блестящ вид smile163

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре се е консервирала.

Като от машината на времето е излязла.

Благодаря за хубавите снимки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ,хайде отвори вратите на гаража да я видим де....сън не ме хваща !

Невероятна е....даже е успяла да навърти 92 000км...

Дай малко инфо, ако обичаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Важното за улеснение на реставрацията колата да е комплектна откъм части и не много изгнила, че иначе наистина става страшно - от личен опит го казвам. Като я гледам /доколкото е възможно/ доста оригинална и изпъната ми се види... само тия уреди на таблото ми се струва, че оригинално при Спартак трябва да са бели, но колегата rsk може да каже най-точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

след тези дълги месеци, най-накрая този викенд отивам да есхумирам Шкодата. smile152

Междувременно, се ожених и покрай организацията на сватбата, този проект го бях оставил на заден план.

В това време, намерих един джип Шкода 1101 VO/P, 1948г, бойния Тудор.

Много е зле работата, но ще пусна снимки.

Ще търся помощ, като информация за части, защото наистина е една купчина изгнило желязо. От този модел джипове, са вкарани през 50-та година само 100 бр за БНА и много малко екземпляри са доживяли до днешни дни.

Общо са произведени малко под 4000бр.

Мога да кача няколко снимки да я видите.

Джипа е направен на базата на Шкода 1101, също добавям снимка.

Успех на всички и бъдете здрави. smile159

post-4173-1384531028_thumb.jpg

post-4173-138453102804_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ще бъде интересно да видим твоя 1101. Виждал съм един такъв и той беше в доста лошо състояние.

Изрови ли 440така? Покажи ни снимки и на него на дневна светлина :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ще бъде интересно да видим твоя 1101. Виждал съм един такъв и той беше в доста лошо състояние.

Изрови ли 440така? Покажи ни снимки и на него на дневна светлина :smt004

 

Този уикенд отивам да я изровя.

Ще направя снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ще бъде интересно да видим твоя 1101. Виждал съм един такъв и той беше в доста лошо състояние.

Изрови ли 440така? Покажи ни снимки и на него на дневна светлина :smt004

 

А този джип къде си го виждал, съществува ли още?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той се търкаляше из мобилето и беше някъде около Разград или Търговище. Положението му беше трагично, по-скоро нямаше положение, тъй като нямаше кола...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той се търкаляше из мобилето и беше някъде около Разград или Търговище. Положението му беше трагично, по-скоро нямаше положение, тъй като нямаше кола...

 

Аз го взех.

Действително е много зле. Мога да пусна снимки. smile012

А, иначе оствам малко снимки на Спартака, вчера го есхумирах. smile126

post-4173-138453103728_thumb.jpg

post-4173-138453103739_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той се търкаляше из мобилето и беше някъде около Разград или Търговище. Положението му беше трагично, по-скоро нямаше положение, тъй като нямаше кола...

 

Аз го взех.

Действително е много зле. Мога да пусна снимки. smile012

 

Aз знам за още 2 такива в подобно състояние - единият е в София, другият в Кочериново, но за последния човекът заяви, че не се продава, щото събира коли за музей...ама не се знае - криза е, може пък и да е размислил :) Имам телефони и на 2-мата собственици, мога да ти ги пратя на ЛС, ако искаш още един донор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този джип къде си го виждал, съществува ли още?

 

Тук:

http://www.retromobile.bg/

Отиди на Търси->Кола и търси Skoda, ще видиш джипката.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адашче, мерси за сайта - не знаех за него, а също и за тази 1101 Р във Враца. Засега това е най-запазената такава в Бг, която съм виждал - поне не е разглобена и вероятно се движи, но 8К евра наистина ми се струват малко прекалено :-k

 

п.п. ето още една безумна цена: http://www.retromobile.bg/search/show.a ... 456afc97f4

Точно тази Октавия беше на един възрастен художник от с. Драговищица, има нейна снимка в първия клубен календар от 2006 г. Твърдеше се, че първият и собственик бил Г. Калоянчев, но не знам дали е верно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз все си мисля че ако отидеш при човека с 2-3 хиляди и му ги развееш под носа ще се съгласи. При такава стока винаги има пазарлък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-3 хилки са спатак са много.

 

Адашче, мерси за сайта - не знаех за него, а също и за тази 1101 Р във Враца. Засега това е най-запазената такава в Бг, която съм виждал - поне не е разглобена и вероятно се движи, но 8К евра наистина ми се струват малко прекалено :-k

 

п.п. ето още една безумна цена: http://www.retromobile.bg/search/show.a ... 456afc97f4

Точно тази Октавия беше на един възрастен художник от с. Драговищица, има нейна снимка в първия клубен календар от 2006 г. Твърдеше се, че първият и собственик бил Г. Калоянчев, но не знам дали е верно...

 

Ако е бил би запазил талона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.