Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Медна тръба за спирачни тръбички


Recommended Posts

Търся да купя мека медна тръба за направата на спирачни тръбички. Диаметър 4.75мм или 3/16'', необходими са ми около 15 метра.

В Интерметал http://intermetal.bg има 3/16'', но се продава на цели рула по 50 метра.

С Стилмет http://www.steelmet.bg най-малките размери са 6мм и 1/4'', можели да доставят по-малки размери ако поръчката е за над 500кг...

Така че, търся тръбичка 4.75мм или 3/16'', ако някъде се продава на метър. Или ако има и други търсещи, да вземем заедно едно руло от Интерметал, също е вариант :)

 

P.S. В София се намирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше в русе щях да ти кажа точно къде да отидеш, има готови на размери през 5 см а правят и по поръчка. На субаруто ги смених всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши ме и мен от търсещите на медни тръби. Даже може би повечко от 15м ще и трябват(за линейката- спирачки, съединител, бензинова магистрала)

Колко пари излиза 50м от Интерметал?

 

П.П На мен ми трябват и гайките. Някой знае ли от къде мога да купя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо се занимавате с глупости, накрайници, щуцери - и тях ли отделно ще купувате,

На цар Симеон има специализирано само за целта магазинче - поръчвате и до 10-на минути тръбичките са изработени... На мене за двете магистрали до задните колела на Нисана ми излезе нещо от рода на 35 лева, което е около 8 метра тръба. Хората имат каталози, така, че може направо с модела на колата да отидете само. Един съвет - кажете им да отпуснат по 1,2 сантиметра аванс - фабричните тръбички минават много плътно и понякога с медните не можете да постигнете радиуса на завой. Магазинчето се намира в отсечката между Опълченска и Одрин мисля - на място ще ви упътят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

deel_1981, как са цените там? Работата е в това, че и в София правят по поръчка, но са по 7лв на метър, а рулото от Интерметал е 50 метра х 1.29лв/м без ддс = 64.5лв без ддс = 77.4лв с ддс.

Иначе на Естеле и Рапид, това е диаметъра на спирачните тръбички, а на съединителя е 6мм, явно заради по-големия дебит през нея. Та така мисля да ги направя и аз, но 6мм мисля че не е проблем да се намери лесно на дребно.

Накрайници аз си взех от магазина на Сточна Гара, с поръчка от Казанлък. Уж взех всичките, които имаха, трябва да се пита за поръчка. Те са също два размера, два каталожни номера, едните са за по-тънките тръбички - за спирачките, другите - за по-дебелите - за съединителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам, тогава си заслужава някаква кооперация да се направи, :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпички са спор няма. На скодата са тънки тръбичките защото за железни. Медните са малко по дебелостенни. Номера е накрайниците да са съвместими а каква точно е тръбичката като сечение не е проблем. Слагай си 6 мм ако ги има. Аз си купувах от готовите. Имаха като се започне от 10см до наколко метра най различни размери. Тези тук са специализиран сервиз за спирачки и имат и магазин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не проверите някаде кадето слагат газови уредби

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време, когато купих един Мерцедес 116 в София, ми направиха такова медно съединение на предна лява спирачка в една пресечка на Ръковска. Това всъщност е магазин за спирачни системи - там на място ти произвеждат съответната дължина и слагат леща със щуцер. Не знам дали все още този магазин съществува.

 

Дано да съм бил полезен.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих магазин за спирачни и водни съединения за автомобили.

Отделно този болт за тръбичката= 1лв ако взимам на едро, иначе 2лв. Цена на медна тръба от 4,75мм за 1м= 7лв

В магазина може и да се поръчват дължини и видове накрайници.

Магазина е след Опълченска в посока К. Величков по улица Цар Симеон. Намира се от дясно.

 

 

А какъв инструмент ми е нужен, за да направя лещата в края на тръбичката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че никакъв специалин инструмент не ти е нужен - набива се на тръбата. Като преди това нанизваш стягащата гайка, де. И внимаваш да не сплескаш лещата, може лекичко с плоската страна на клещите да я пошляпаш докато влезе, или с малко чукче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инструментът за оформяне на краищата на тръбичката е нещо подобно на това:

http://www.thispay.com/catalog/index.php?act=viewProd&productId=4072

Освен това трябва и тръборез, за да не се мачка тръбичката, когато се реже.

Аз планирам да използвам инструменти от познат, който се занимава с климатици...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на Сточна гара има готови тръбички за старите шкодички и за новите няма смисъл да се правят други цените им са от 4.00-18.00 лв. бройката и гайки , щутцери има отделно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смисъл има, поради следните причини:

- в магазина няма тръбички за 130/Рапид (за 4-буталните спирачни апарати), дължините им са различни;

- когато си ги направиш сам, може да си прецениш дължините и да прекараш тръбичките по друг начин (например не под пода на колата отдолу, а по пода вътре през купето, така че да са защитени от удари и т.н.);

- дори след всичките тези неща, тръбичките излизат по-евтини от готовите, разбира се тук не включвам труда за направата им, но всеки си преценява.

 

А това е сервизният инструмент на Шкода, с който се оформят краищата:

post-10-138453089422_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да съм в заблуда но си мисля че медните тръбички за спирачки не са точно медни(а мед и още нещо за твърдост) и от газова инсталация не стават за спирачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инструментът за оформяне на краищата на тръбичката е нещо подобно на това:

http://www.thispay.com/catalog/index.php?act=viewProd&productId=4072

Освен това трябва и тръборез, за да не се мачка тръбичката, когато се реже.

Аз планирам да използвам инструменти от познат, който се занимава с климатици...

Конусна дъска и развалцовка се казват. Тръби може да си намерите във всички магазини (сервизи) за климатици. Поне тук във Варна за 4м 6mm/12mm=~35лв (продава се на килограм ) . Магазин Мраз на Сливница ( зад Про Кредит ). А отнонсо инструментите мога да ви ориентирам за цена тръборез = ~25лв. (може да го заместите с обикновенна ножовка като запилите след рязане ) и конусна дъска + развалцовка = ~80лв. Гледаите за конусната дъска да е каквато тръбата ( цолова или милиметрова че има разлика ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За София,мога да осигуря един тръборез и валцовки за една Събота и Неделя примерно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За София,мога да осигуря един тръборез и валцовки за една Събота и Неделя примерно ;)

Интересно. На мен ми дадоха, но "валцовката" нещо не ми харесва как работи... Та търся варианти сега. Гледах в няколко магазина, но най-евтините не ми допаднаха. Тази, за която казваш, какви размери има? Изобщо, има ли нещо производител, модел, да погледна какво представлява?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За София,мога да осигуря един тръборез и валцовки за една Събота и Неделя примерно ;)

Интересно. На мен ми дадоха, но "валцовката" нещо не ми харесва как работи... Та търся варианти сега. Гледах в няколко магазина, но най-евтините не ми допаднаха. Тази, за която казваш, какви размери има? Изобщо, има ли нещо производител, модел, да погледна какво представлява?

Тя си е универсална,за цолска и за метрична тръба (от 4 до 16 мм). Марка...имаме Ротенбергер и Уигам. Тази в ляво на снимката!

post-436-138453091405_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме и като тази в дясно,но тя е малко изстрадала и не знам за каква тръба е. Иначе мога да ти я дам да пробваш,пък ако ти свърши работа ще почерпиш една бира smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме и като тази в дясно,но тя е малко изстрадала и не знам за каква тръба е. Иначе мога да ти я дам да пробваш,пък ако ти свърши работа ще почерпиш една бира smile004

 

 

Само за цолова тръба е... но май няма много голям набор от размери на дъската....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.