Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поленов филтър


barca711

Recommended Posts

Колеги,къде се намира поленовия филтър на ОК2 1,9TDI 2008г.?

Мога ли да го сменя сам?

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под жабката, залягаш в краката на пътника, маха се една предпазна кора, която е прикрепена с две пластмасови гайки, и трябва да го видиш.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да използвам темата на колегата - на О1 как се сваля пластмасата под предния прозорец за същата процедура? предстои ми смяна на масло и ще сменя и този филтър, но скоро се заглеждах в какво състояние е и не успях да стигна до него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Октавия 1 се изисква по-голяма сръчност в сравнение с О2. Кората под прозореца няма нужда да се маха, само се повдига и се демонтира филтъра, ама си изподираш ръцете smile048 .

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Октавия 1 се изисква по-голяма сръчност в сравнение с О2. Кората под прозореца няма нужда да се маха, само се повдига и се демонтира филтъра, ама си изподираш ръцете smile048 .

Успех.

 

е не е точно така, както казва колегата за О1, кората е захваната под предното стъкло на принципа на нут и перо. Смяната на филтъра става много лесно. с отвертка подхващаш края на кората твое ляво, когато си пред колата, където е непосредствено до предното стъкло и отделяш кората от купето. След това работиш спокойно. Всичко /демонтаж и монтаж / става за по-малко от 10 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с ognjano. Супер лесно се сваля тази пластмаса и се сменява за нула време, но съвет от мен, като махнеш стария филтър, забърши пластмасовата кутия в която седи с едн парцалче първо. После като монтираш обратно пластмасата, ще видиш има един зъб по пластмасата, който тряббва да влезе в един канал точно на края на стъклото. Първо този зъб вкарваш като почукваш отгоре ( не с всичка сила разбира се :D ) и след това заклинваш предната част. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Днес реших и аз да сменя моя и като го извадих съжалих ,че не съм го направил по-рано....ма все не остава време. От тук минава въздуха дето дишаме в купето. smile020 Както предполагам повечето от вас, и аз карам на постоянно включен вентилатор (дали за отопление ,дали за охлаждане, или за прозорците) ,но почти винаги си ми е на 2 ,а понякога и на по-висока степен. Цялата работа отнема не повече от 10 мин и малко пари ,но е за здравето тъй,че не отлагайте.

013346739-big.jpg

 

013346740-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.