Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мишка сериен порт


Recommended Posts

Здравейте,

търся работеща мишка за компютър, която се включва в серийния порт. Това е мишка ползвана от старите компютри, имаше ги на ония дето светеха 66MHz или 133МHz със зелени цифрички на тях. Вижте за кой порт говоря на снимката по долу. Няма значение мъжки или женски жак, аз имам преход.

Трябва ми за тест, за ден, два. Искам да проверя моят порт работи ли или не. После я връщам/или я плащам и си остава за мен.В София съм.

Ще има smile159

Поздрави

post-3509-138453089254_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С мишка няма да можеш да тестваш пълноценно, защото ползва само едната посока.

Освен това има и други сигнали, които не можеш да тестваш.

По-добре пробвай с външен модем да направиш dial-up връзка с 0134200.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се!

 

Вече и аз имам такава мишка.

С нея ми е достатъчно да си изтествам порт-а, защото ми трябват само двата канала Rx и Tx, но все пак си е в двете посоки предава-приема. Иначе вярно, че да се изпробванай-ефективно порта, може да стане с модем, защото той ползва повече жици да работи.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно, но все пак: защо не си направиш еидин NULL Modem? С него можеш да тестваш всичко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С мишка няма да можеш да тестваш пълноценно, защото ползва само едната посока.

...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с Null Модема е най-лесно наистина. Трябват ти 2 или 3 жички..

PRR": smile159 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с Null Модема е най-лесно наистина. Трябват ти 2 или 3 жички..

PRR": smile159 smile159

За тест на Rx и Tx може и с една. И дори само с отвертка.

Пускаш хипер терминал. Изключваш локалното ехо, изключваш Flow control и окъсяваш 2 и 3 -ти пин на куплунга. Всичко което пишеш с клавиатурата трябва да ти излезе на екрана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-то краче обаче остава непроверено smile001

 

Вярно, ама него (Signal ground), много лесно мога да го намеря другаде :D, след като знам че Tx и Rx са ми читави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.