Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на тампони на носачите


SaiLor

Recommended Posts

Здравейте скоро ми предстои смяна на тампоните на предните носачи. Ще има ли нужда от реглаж на предницата след това или не ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще разбереш след смяната. Ако сега има някакви проблеми, след смяната евентуално може да изчезнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте скоро ми предстои смяна на тампоните на предните носачи. Ще има ли нужда от реглаж на предницата след това или не ?

Няма да има нужда,бъди спокоен от там не се променя никой един от ъглите на геометрията :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте скоро ми предстои смяна на тампоните на предните носачи. Ще има ли нужда от реглаж на предницата след това или не ?

Няма да има нужда,бъди спокоен от там не се променя никой един от ъглите на геометрията :smt017

Що лъжеш човека бре??? на твоята кола ако не си регулираш предницата след това, не подлъгвай и човечеца!!! p.s. ( променят се всички ъгли).. не е задължително де, ама трябва да си късметлия....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте скоро ми предстои смяна на тампоните на предните носачи. Ще има ли нужда от реглаж на предницата след това или не ?

Няма да има нужда,бъди спокоен от там не се променя никой един от ъглите на геометрията :smt017

 

[-X

 

Съвсем скоро смених всички тампони по предницата и ЕТ си направиха реглаж. Както пише gedore малко е вероятно да си късметлия и да нямаш нужда от реглаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте скоро ми предстои смяна на тампоните на предните носачи. Ще има ли нужда от реглаж на предницата след това или не ?

Няма да има нужда,бъди спокоен от там не се променя никой един от ъглите на геометрията :smt017

Що лъжеш човека бре??? на твоята кола ако не си регулираш предницата след това, не подлъгвай и човечеца!!! p.s. ( променят се всички ъгли).. не е задължително де, ама трябва да си късметлия....

И кой от ъглите се променя според теб,говорим за О1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По какво да разбера че имам нужда от реглаж? Знам само че минимално изминати километри и гумите се скапват. За ад отида на реглаж имам да измина около 40 км от Балчик до Добрич.

За да не отваям друга тема някой от Добрич ако може да ми препоръча сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте скоро ми предстои смяна на тампоните на предните носачи. Ще има ли нужда от реглаж на предницата след това или не ?

Няма да има нужда,бъди спокоен от там не се променя никой един от ъглите на геометрията :smt017

Що лъжеш човека бре??? на твоята кола ако не си регулираш предницата след това, не подлъгвай и човечеца!!! p.s. ( променят се всички ъгли).. не е задължително де, ама трябва да си късметлия....

И кой от ъглите се променя според теб,говорим за О1

 

SaiLor, нека да и направят реглаж на предния мост и покажи разпечатката - там ще се видят разликите. villi78 не е зле да си направиш проверка на предницата... щото после ще събираш за нови гуми!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам че е зле,но по принцип от този тампон не се променя геометрията иначе е хубаво да се провери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По какво да разбера че имам нужда от реглаж? Знам само че минимално изминати километри и гумите се скапват. За ад отида на реглаж имам да измина около 40 км от Балчик до Добрич.

За да не отваям друга тема някой от Добрич ако може да ми препоръча сервиз.

 

Например ако волана ти не трепери (завива наляво и надясно) и колата държи пътя като я пуснеш. Това говори за добре регулирана предница. Щом фабрично е била така сега няма причина да се измести само от смяна на тампоните. Дори точно обратното, ако в момента има тези признаци, за които написах по-горе след смяната трябва да изчезнат и няма да има нужда от реглаж. За твое лично успокоение може да отидеш да я прегледат и да я бутнат евентуално. Само внимавай къде ще отидеш, защото може да ти я развалят вместо да я оправят. Така един приятел си пати от пишман майстори, вярно не е толкова скъпо, но ефекта беше отрицателен в случая smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте скоро ми предстои смяна на тампоните на предните носачи. Ще има ли нужда от реглаж на предницата след това или не ?

[-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте скоро ми предстои смяна на тампоните на предните носачи. Ще има ли нужда от реглаж на предницата след това или не ?

Здравей "SaiLor", в началото на годината смених тампоните на предните носачи на октавията ,но не съм ходил на реглаж,защото не ми е дърпало волана на ляво или на дясно и не е претрисала.Бях със нови зимни гуми и скоро ги смених с летни и износването беше равномерно ,ако беше за реглаж много бързо щеше да проличи на зимните гуми след 3 000 км. в това топло време.Не че защитавам villi78,защото ми е градски,но и аз мисля като него.Знам,че когато се сменя носача със нов задължително се прави реглаж smile056 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е необходим реглаж на предницата задължително! Това с "дърпането на волана" не е показателно за наличие на минимални отклонения, които може да са фатални.

Аз лично си направих реглаж след като си ремонтирах предницата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За смяна на тампоните на долния носач не се ли развиват 3 те болта с планката на шарнирния болт и от там целия реглаж отива на кино...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да избиеш шарнирчето, както ме посъветва бат Сами, но аз бях я разбутал предварително и затова ходих да ми я регулират (на Фабията).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За смяна на тампоните на долния носач не се ли развиват 3 те болта с планката на шарнирния болт и от там целия реглаж отива на кино...

Избива се шарнирния болт,без да се пипа планката с трите болта,ако ги развиеш трябва да се направи реглаж,затова при нов носач се налага реглаж,защото новия носач неможе да бъде регулиран към всяка кола фабрично.Ако не се развиват трите болта на планката и се сменят тампоните на носача които е бил преди това всичко си идва на мястото където е било без да се разваля реглажа от преди смяната на тампоните (друг е въпроса дали е правен преди това такъв реглаж).Чувал съм от майстори ,че колата първо се сваля да стъпи на земята и тогава се затягат болтовете на тампоните за да няма усукване на самия тампон в противен случай бързо се късали.Това е което мога да кажа и дано съм бил полезен на някого.А винаги човек може да попита майсторите които ще сменят тампоните дали е необходим реглаж. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А майсторите винаги ще кажат, че е необходим, нали не е без пари :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ходенето на реглаж се налага за да ти стегнат новите носачи, както трябва ,че иначе бързо заминават ,стягането става на земята ,като предните гуми са стъпили на едни подвижни нещица, а ако не свалиш трите болта на шарнира не знам как ще смениш носача освен барабар с шарнира, което си е абсолютно излишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.