Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спирачни дискове


Recommended Posts

Здравейте,

имам Октавия 4х4, модел 1999г, купена на старо. За година и нещо два пъти сменям спирачни дискове в сервиз, при майстори, които са ми приятели (ако може да има майстор приятел). След около 1500 - 2000 км започва едно тресене при спиране, всички казват "криви дискове". затова два пъти ги сменям и още около 3-4 пъти са "престъгвани" но ефекта е краткотраен. Кажете моля дали може проблема да е друг, и ако не, откъде и какви дискове ми препоръвате да си купя, както и кой да ги смени - явно мойте хора, на които съм казал да купят оригинални дискове не се справят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • pesho_b

    7

  • villi78

    7

  • Paragliding

    7

  • skodafen

    6

Най-много писали в темата

Привет.

Най-вероятно имаш предна главина изкривена, лесно се установява с индикаторен часовник. Можеж да пробваш да я пристържеш или нова, но лагера винаги се троши при демонтажа, така че и той се сменя.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква марка са дисковете ? да не са някое менте моят съвет е да ги смениш или да си купиш оригинални от еура тек или някой по маркови като ZIMMERMANN,JURID,FERODO което не е гаранция че пак няма да се изкривят наистина намирането на свестни оригинални дискове много голям защото е пълно с ментета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами смених ги края на февруари и изрично казах на майстора-приятел да не търси евтини, а да намери качествени и оригинални. за марка ще проверя какви са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо не си купуваш ти частите,и маистора да ти ги поставя.Така поне ще знаеш какво купуваш.Както ти самия каза: маистор-маистор,ама................. smile153

А относно проблема,не ми се вижда нормално на 2000-3000км да се износват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо не си купуваш ти частите,и маистора да ти ги поставя.Така поне ще знаеш какво купуваш.Както ти самия каза: маистор-маистор,ама................. smile153

А относно проблема,не ми се вижда нормално на 2000-3000км да се износват.

Той казва че се изкривяват,не износват.А като ти сложат новите спира ли тресенето :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина е от дисковете бих ти препоръчал да вземеш от морга. Вероятността да са оригинални е много голяма и освен това няма да даеш много пари ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина е от дисковете бих ти препоръчал да вземеш от морга. Вероятността да са оригинални е много голяма и освен това няма да даеш много пари ;)

 

Консумативи за спирачната уредба втора ръка(от морга) не ми се вижда най-смисленото решение на проблема... По-скоро е някакъв доста неприемлив компромис със сигурността, в името на една неголяма спестена сума. Лично мнение :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина е от дисковете бих ти препоръчал да вземеш от морга. Вероятността да са оригинални е много голяма и освен това няма да даеш много пари ;)

 

Консумативи за спирачната уредба втора ръка(от морга) не ми се вижда най-смисленото решение на проблема... По-скоро е някакъв доста неприемлив компромис със сигурността, в името на една неголяма спестена сума. Лично мнение :) .

 

Е той, човекът на място може да прецени дали си залужават самите дискове като ги види и ще си реши дали да ги вземе, а и може да ги замени за едни от тези които е свалил вече и ще му излезе почти без пари, но той си решава. Както казах ако са оригинални мисля, че не може да се нарече компромис със сигурността, а икономически изгодно и качествено решени. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те и някои бакшиши намират за "икономически изгодно" да карат с второупотребни накладки, ма не е там въпроса ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачни дискове втора ръка в никакъв случай!

 

@Paragliding, случайно да си с лети джанти и да минаваш често през автомивка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачни дискове втора ръка в никакъв случай!

 

@Paragliding, случайно да си с лети джанти и да минаваш често през автомивка?

Нали за това го попитах дали след като ги смени тресенето спира,не ми се вярва майсторите които му ги монтират да му балансират и гумите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах автомивка, не гумаджия. А и от дисбаланс не вибрира само при спиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах автомивка, не гумаджия. А и от дисбаланс не вибрира само при спиране.

Помислих че имаш впредвид че му свалят балансите с пароструйката :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Темата е дискутирана и друг път. На О1 дисковете се нагряват много. Като отидеш на автомивка и почнат веднага да я "работят" почват с колелата. При лети джанти попада студена струя вода (10-12 градуса) върху горещия диск (100+ градуса). В резултат кривене.

 

Това е просто една от теорийте ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Темата е дискутирана и друг път. На О1 дисковете се нагряват много. Като отидеш на автомивка и почнат веднага да я "работят" почват с колелата. При лети джанти попада студена струя вода (10-12 градуса) върху горещия диск (100+ градуса). В резултат кривене.

 

Това е просто една от теорийте ...

Загрях вече ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкода Октавия II 2006 година 50 000 км пробег до сега - изкривени дискове :cry: Май са кашкавалени или нарочно ги правят да изкарват по малко. Вариянта с нагряването и рязкото охлавдане не е много правдоподобен тъй като досега такова нещо не ми се е случвало на друга кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкода Октавия II 2006 година 50 000 км пробег до сега - изкривени дискове :cry: Май са кашкавалени или нарочно ги правят да изкарват по малко. Вариянта с нагряването и рязкото охлавдане не е много правдоподобен тъй като досега такова нещо не ми се е случвало на друга кола.

Мойте ги смених на 112000,ами зависи а как я караш,ако имаш много градско.Помня че бяха и доста скъпички smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкода Октавия II 2006 година 50 000 км пробег до сега - изкривени дискове :cry: Май са кашкавалени или нарочно ги правят да изкарват по малко. Вариянта с нагряването и рязкото охлавдане не е много правдоподобен тъй като досега такова нещо не ми се е случвало на друга кола.

Мойте ги смених на 112000,ами зависи а как я караш,ако имаш много градско.Помня че бяха и доста скъпички smile011

Скъпи са и те и накладките. 2/3 от километрите са извънградско, ако не и повече. Не се бяха износили много, ама се изкривили smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкода Октавия II 2006 година 50 000 км пробег до сега - изкривени дискове :cry: Май са кашкавалени или нарочно ги правят да изкарват по малко. Вариянта с нагряването и рязкото охлавдане не е много правдоподобен тъй като досега такова нещо не ми се е случвало на друга кола.

Мойте ги смених на 112000,ами зависи а как я караш,ако имаш много градско.Помня че бяха и доста скъпички smile011

Скъпи са и те и накладките. 2/3 от километрите са извънградско, ако не и повече. Не се бяха износили много, ама се изкривили smile011

Мисля че бяха околко 600лв комплект с накладките ATE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като МНОГО ОТВОРЕН ПО ТЕМАТА-да ви кажа,че за сега само Текстар не са се изкривили

за клиенти говоря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха, мерси за вниманието към въпроса ми:

- нямам лети джанти и на автомивка ходя веднъж месечно, ако не и по-рядко. Ако видите мръсна бяла комби Октавия някъде, вероятно е моята :) За дисковете - може би ще отида и ще си купя аз сам дискове, за да знам че са нови и оригинални, ама искам да съм сигурен че това е проблема - първият отговор за главината също ме хвърли в размисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@вили78

като ги смених и тресенето спря, ама аз правя по 20-30 хил километра на година, ако трябва на всеки 2 хиляди да ги сменям... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@вили78

като ги смених и тресенето спря, ама аз правя по 20-30 хил километра на година, ако трябва на всеки 2 хиляди да ги сменям... :?

Ако има проблем в главината да е прецакала лагера,а и няма да се е оправя като смениш дисковете :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.