Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

FABIA 1.2 HTP 12V - За и против


patchosan

Recommended Posts

Харесах си FABIA 1.2 HTP 12V Classic 2004г. - 77 000км комби

 

добър избор ли е според Вас?

Има само аларма и 2хAirbags, нито централно заключване, дори лост за сваляне на шофьорската седалка по височина няма. :)

Смятам да й сложа климат добра идея ли е според Вас.

 

Очаквам бърз отговор от Вас защото собственика ме чака :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    6

  • Favorit

    5

  • new_

    5

  • fubar

    4

Най-много писали в темата

Според мен е добра идея за парите, които ще изръсиш да й сложиш допълнително климатик, да потърсиш друга кола, която си има заводски климатик(а защо не и някоя друга екстра).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи 1-2 човека ли ще се возят или цяло семейство защото понатоварена на извънградско няма да е една от най-пъргавите и икономични коли пък и в жегите без климатик е трудно иначе офертата е добра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще слагаш климатик допълнително - НЕ е добър избор.

Купи си със фабрично вграден климатик.

Иначе слаба кола - прилична

Не очаквай чудеса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какви пари става въпрос? Иначе и аз мисля, че ще е по-добре да си потърсиш с по-мощен двг, дори и да искаш пак да си слагаш климатик ако няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При това голямо предлагане на автомобили е глупост да си купуваш кола без климатик и да го монтираш допълнително,ще излезе по скъпо при всички положения,купи си с клима като си решил дори и 1,2 да е :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да има предлагане доста разнообразни модели и повече от внос от Италия

НЯМАМ доверение на италианците адски големи мърлячи са!

Върнах се преди два дни от там и имам нямам колко приятели с автомобили от Италия - всички направиха основен ремонт на двигателя след 20 000км.

Швейцария по ми допада. За този автомобил ми се обади приятел иначе не съм голям фен на Фабия, но включай, че няма да ми гори както сега мерцедесът ми 10л/градско бих си го взел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To за горенето има много изписано по въпроса.

Но трябва да ти кажа че цифрата за градско в София (център) си е около 9-10. При нормално каране.

Хич не вярвай на приказки че ще ти гори 5-6.

Демонстрирам ако не вярваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боклук мисля че е малко Силно Казано. За горенето, междуградското си го държи 5.5 - 6 (говорим за скорост между 90 и 120 км/ч, зависи колко я газиш, градското в Бургас 7 - 7.5 лете, 8-9 през зимата, но пак зависи от трафика, има моменти когато цял Бургас го пресичаш без дори едно червено да те хване със средна скорост 50-60 така че при тези условия параметрите са като за междуградско.

Минус на двигателя е че малко не може да бъде балансиран заради нечетният брой цилиндри, и от време на време хвърля по някоя лека вибрацийка към купето. За здравина, само ще споменя че братовчед ми с такъв двигател от началото на 2004 година до сега направи половин милион километра (500 000) като Такси и по фабията (модел Съмърлайн) има 5-6 незначителни ремонта, точно затова си взех същият двигател.

Ако човек е спокоен по характер и кара умерено, това е двигателя който му трябва моята практика го показва ,

но определено това не е двигател за изяви на пистата в Междене това също го пробвах вече!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си,че 1200 кг са множко за тези 64 к.с.А и с А/С,направо издиша.Идеята да слагаш допълнително А/С не е много умна ,повярвай.И ще струва поне 2 бона.Моята е хечбек,т.е.по-лека от комби,а с включен А/С по баирите е като спънат кон.Ако сега трябва да избирам,бих взел 1.4 MPI,от тези години май е 75 к.с.,сигурен съм,че ще е по-добре.Едиственото предимство на 1.2 е,че има доста висок въртящ момент при относително ниски обороти.Но не и стига мощността и това е недостатък.Не намирам,че 3-цилиндровия двигател не го бива,не е проблемът в цилиндрите,а в мощността.Инак е чудесен автомобил,устойчив,управлява се точно,спира превъзходно,седи се удобно в него.А разходът:е,зависи си от крачето,но в града/София/,в задръстванията,в жегата,с включен А/С,8 лт/100 км не ти мърдат.И то насам и натам,в едната посока може и доста повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бягай далеч-НЯМА ТАКЪВ БОКЛУК.слаб мотор,висок разход и.............скъпи части smile117 smile117 smile117

не знам какво караш ама си в голяма заблуда.

тука е средния разход

http://media.snimka.bg/3004/012264233.jpg

изминало време

http://media.snimka.bg/3004/012264230.jpg

измината км.

http://media.snimka.bg/3004/012264232.jpg

при средна скорост

http://media.snimka.bg/3004/012264231.jpg

колата е на 120х. и все още се кара с 5w40 ако ти говори нещо.

подай си колата при мен да е пробвам и изразя мнението за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е добра идея за парите, които ще изръсиш да й сложиш допълнително климатик, да потърсиш друга кола, която си има заводски климатик(а защо не и някоя друга екстра).

:smt017

Колегата го е написал кратко и ясно. Без повече коментар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам какво караш ама си в голяма заблуда.

тука е средния разход

http://media.snimka.bg/3004/012264233.jpg

изминало време

http://media.snimka.bg/3004/012264230.jpg

измината км.

http://media.snimka.bg/3004/012264232.jpg

при средна скорост

http://media.snimka.bg/3004/012264231.jpg

 

Какво искаш да ни покажеш с тези снимки?

Че колата върви?

Че колата харчи 7.9 извънградско ли?

Или какво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах вече. От тази кола не можеш да очакваш удоволствие от карането.

Като пуснеш киматика (дето евентуално ще сложиш), запалиш фаровете, и пуснеш радиото на МАКС.....няма да остане мощност за да се задвижиш. (последното е преувеличено...ама леко)

Поздрав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си,че 1200 кг са множко за тези 64 к.с.

 

Някъде си в голяма грешка, 1.2 HTP от 2005та, комби, е 1050 kg...

 

При това с металните джанти, резервна гума и т.н... да не казвам, че може да се свали под 1000кг и то от човек който нищо не разбира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах вече. От тази кола не можеш да очакваш удоволствие от карането.

Като пуснеш киматика (дето евентуално ще сложиш), запалиш фаровете, и пуснеш радиото на МАКС.....няма да остане мощност за да се задвижиш. (последното е преувеличено...ама леко)

Поздрав

Мисля, че нещо може лекичко да грешиш. С 4ри човека и багаж на клима си върви със 160 и има малко запас. Хората са от форума и знаят за какво говоря. Лошото е набутването с климата/доста работа и парички е/ А и комбито има най- голяма максимална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво искаш да ни покажеш с тези снимки?

Че колата върви?

Че колата харчи 7.9 извънградско ли?

Или какво?

 

замисли се средна скорост 102 как се прави /не по магистрала. имаш населени места и ограничения които някаде спазваш/ варна - търново и разхода не е голям за гонката. иначе слиза под 6 при каране до 120.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход от 6л/100 км аз го постигам при нормално извънграда каране със спазване на ограничения(в повечето случаи) при натоварен трафик по пътя,без климатик.

с климатик +1 литър(поне при мен).

градско 7-8.5 според зависи :) имало е и 12/100

двигателя тегли добре,като за такъв двигател.

Твърдо съм за,като в началото като се качих на тази кола си мислех че хич не ще да върви тоя мотор, но след кратко се успокоих че не точно така както си го представях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 4ри човека и багаж на клима си върви със 160 и има малко запас. Хората са от форума и знаят за какво говоря. А и комбито има най- голяма максимална.

 

Хихи, вече на няколко човека се налагаше да доказвам, че 1.2 HTP комбито вдига 190км/ч.... при положение, че пишe 160 в книжката :D

И при това се държи доста добре при тази скорост и в дъъъългите завои....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 4ри човека и багаж на клима си върви със 160 и има малко запас. Хората са от форума и знаят за какво говоря. А и комбито има най- голяма максимална.

 

Хихи, вече на няколко човека се налагаше да доказвам, че 1.2 HTP комбито вдига 190км/ч.... при положение, че пишe 160 в книжката :D

И при това се държи доста добре при тази скорост и в дъъъългите завои....

 

"...и един мармот завива шоколадите в станиоли...."

Поздрав

ПС. Да не карах 1.4 МПИ, която уж е по-мощна....да замълча...ама

New:ПС1 Oops....пропуснах, че има и нанадолнища....ама там и камък да търколиш.....ще тегли.... :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"...и един мармот завива шоколадите в станиоли...."

Поздрав

ПС. Да не карах 1.4 МПИ, която уж е по-мощна....да замълча...ама

New:ПС1 Oops....пропуснах, че има и нанадолнища....ама там и камък да търколиш.....ще тегли.... :):):)

 

Няма сега да спорим, факта си е факт... иначе нанадолнищата помагат, тогава се лепва на 200, до колкото е и самият километраж...

Само мога да добавя, че при 190 постоянно каране, гори м/у 16-17л...

Може и да има значение как е карана и как е пазена...моята барака до 7700 км е пазена като яйце когато за първи път пробвах обороти над 4000 :D ... маслото се сменя винаги под 10 хил км, castrol magnatec professional...бензина от самото начало е само v-power racing 100....

 

Но и мърмота завива шоколад, няка как да ти докажа :P на някой събор ако успея да дойда, че до сега не съм имал възможност, ще демонстрирам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече на няколко човека се налагаше да доказвам, че 1.2 HTP комбито вдига 190км/ч....
моите уважения ама това няма как да стане

обзалагам се на каквото кажеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.