Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

червен силикон на масления картер


todor_velikov

Recommended Posts

да сложа ли от червения силикон от 2 -те страни на уплътнението на масления картер на двигателя,щото се омаслява целия картер.преди време сменявах гарнитурата и сега пак се омаслява,и тия гадни болтчета непрекъснато се саморазвиват :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам ,че няма да има положителен ефект от силикона . И аз бях сменял гарнитурата и след време болчетата се бяха разхлабили -та само ги притягах . Само ,че скоро не съм я оглеждал на канал и може и при мен да подлизва масло .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е една от малкото недомислици на фаворитовия мотор ... слагаш коркова гарнитура , мажеш със силикон и при стягането гарнитурата се изхлузва баш от страната на шайбата на коляновия вал ... ако сложиш картонена силикона е задължителен , но картера трябва да е супер прав инак па тече ... аз лично за себе си съм стигнал до извода , че тез болтета трябва да се лепят с Локтайт ( за болтове ) против саморазвиване и да се притягат колкото да лепне корковата гарнитура , но още не съм имал възможност да пробвам :roll:

 

П.П. Притягането не е решение т.к. често води до пукане на гарнитурата и после лейките са големи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми една такава светло кафеникава е като гумена идва малко,нито е коркова ,нито е картонена като че ли.предната е същата и беше голям зор докато я сложа все се изместваше или навътре ,или навън.сега след 4-5 притягания е излязла напред леко и оттам омаслява

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,todor_velikov точно тази светлокафеникавата по-мое мнение е от доста гаден материал . Първо бях слагал такава и още на следващия ден се беше нацепила на две три места (тази гарнитура седи и малко дебела ). Възможно е и да съм я попритегнал повечко ,но смятам че не е много читава - ако можеш си намери коркова . :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако сложиш картонена силикона е задължителен , но картера трябва да е супер прав инак па тече .

Гена, за целта хората са измислили едно нещо което се казва "течна гарнитура" на Victor Reinz. - 15лв. тубичката във всеки автомагазин.

Не мога да кажа, че със сигурност, че това е Шкодовия метод, но вече на 2 японски бангии с това- нещата заспиват. Нема гадни силиконища, нема тъпи гарнитури. Ей, и внимавайте с тоя силикон, че знам за случай на запушена маслена магистрала точно с тоя червения..:( Чакайте поне да засъхне добре преди да палите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,todor_velikov точно тази светлокафеникавата по-мое мнение е от доста гаден материал . Първо бях слагал такава и още на следващия ден се беше нацепила на две три места (тази гарнитура седи и малко дебела ). Възможно е и да съм я попритегнал повечко ,но смятам че не е много читава - ако можеш си намери коркова . :-k

.. гарнитурата е от смеска в която има и гума и корк и си е мн хубава.Аз лично си сложих такава и нямам никакви течове за 2000 км.,след 200-300 км. само малко попритегнах болтчетата.Друг е въпроса ако картерите ви приличат на лъжица или не са били изчистени добре smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е и да съм направил грешка при слагането на въпросната гарнитура, но после си взех коркова и стана мн.добре . Не съм имал за цел да подвеждам някой - просто изказах лично впечатление . :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.