Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Капачката на резервоара


everlast

Recommended Posts

Преди малко не можах да си заключа капачката на гърловината. Въртя ключа-уж заключено, но капачката си се развива. Проблема се оправи като развих двете метални пластинки от вътрешната страна на капачката, но все пак са сложени с някаква цел там, чудя се друго да не прецакам макар че сега си работи-отключва се и заключва. Изобщо тоя механизъм ми е пълна мъгла а пък ми стана интересно как действа, някой ако знае нещо повече ще съм благодарен да напише :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

 

Скоро имах проблеми с моята капачка и си спомням това-онова.

Капачката се състои от два основни елемента:

Единия е свързан с ключалката и е основния механизъм;

Втория представлява същинската капачка - затваряща гърловината винтово като шише.

Двете метални пластини там просто ги държат една за друга, и сигурно не си пробвал като ги махнеш да издърпаш навън частта влизаща в гърловината - тя се маха ( изглежда като тапа ) и вече двете части се отделят една от друга. Така имаш достъп до ключовия механизъм. Там има 2 крачета излизащи от ключалката и при едното положение на ключа захващат винтовата капачка. Така чрез ключа застопоряваш едната капачка с другата. В едното положение на ключа трябва капачката която влиза в гърловината да се върти свободно, а при другото не.

При мен тези крачета нещо отказаха ( нещо вътре в самата ключалка блокира ). Пробвай твоите да им капнеш малко масълце да се раздвижат. Почисти добре всички елементи вътре и отвън. И накрая като слагаш металните пластини не ги затягай много да не им отиде резбата. След това провери дали се въртят независимо двата елемента - при едното положение на ключа има движение при другото не. Слагаш и тестваш и дано да нямаш повече грижи с нея.

И това е общо взето. :roll:

Успехи ! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега благодаря ти много за изчерпателната информация smile027

Отворите в които се затягат пластините на капачката са зачупени и няма как да стегна видиите вътре в тях, предполагам от това са застанали малко по- навън и са опирали в уплътнението на гъровината и по някаква неведома причина между двете части на капачката се създава сцепление когато трябва да няма такова( или минимално) при заключена капачка. Смазах всичко, което можеше, но без ефект. В крайна сметка ще си взема нова, изключвам вътре да е проблема, тъй като с махането на пластинките веднага сработи перфектно, но не знам докога ще е така :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! smile056

 

Работата е там, че без тези пластинки ( все едно нямаш ключалка ), ако дръпнеш капачката ще остане само винтовата. Тя не вярвам да падне сама без тях, но може да ти отвори беля. :roll:

Иначе аз реших проблема с резбата като налях лепило вътре в каналчетата. По принцип е по-добре с епоксидна смола. И не съм видял проблем досега. Играчка си е обаче ( поне аз докато я направя както исках си загубих около половин час ). smile048

 

Моята, оригиналната капачка, нямаше капачето дето закрива ключалката и мисля, че затова ми се скапа механизма. Въртях ключа, ама без резултат. Едвам я махнах на една бензиностанция. Та видях каква функция е изпълнявало и то. :roll:

 

Сега, ако ми се скапе механизма на ключалката и аз ще трябва да си търся нова капачка. smile117 Но главно, защото при мен резбата я нямаше - та самите пластинки съм ги лепил. Обаче учудващо стана здраво. \:D/ Аз като си взема нова, ще и заздравя резбите да не се спукат лесно като налея епоксидна смола. :-k

 

Та аз лично мисля, че е по-добре да не отлагаш ремонта или смяната на капачката, че колко му е някой циганин да се врътне и да ти изсмуче бензина за ладата си. На мен преди да ми резнат гумите на шкодето си виках, кой би ми пипнал колицата горката. Обаче когато се случи - станах вярващ. Въртят се нагли хора - не е за подценяване.

Дано на никой да не му се случват такива неща вече! smile011

 

Успехи!!! :smt017 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.