Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Газов инжекцион за Октавия-къде и какъв?


PRESIAN

Recommended Posts

Здравейте Колеги.От 3 дена съм собственик на Октавия 2.0куб.-115к.с.(AQY)-2001год.За мен е чест да се присъединя към вашия ЕЛИТЕН клуб.Сега на въпросите:1.Искам да монтирам газов инжекцион.Но къде?(от Варна съм) Каква марка?Модел? 2.Свети ми лампа за която пише че е за отработените газове.Какво значи това?Трябва ли първо това да оправя преди да отида за газово?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих да проверявам.Power Jet(български)-1100лв.,BSM(български)-1100лв.,Easy Jet(италиянски)-1350лв.,BRC-1500лв.Какво да избера?Колеги очаквах поне един да помогне в избора.Нали за това е форума!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега само да не е бългърска или турска добри газови са LOVATO,LANDI RENZO и за BRC съм чувал добри отзиви ама да знаеш че карането на газ не си е работа smile175

п.п намери свестен сервиз за газови защото това не е работа за всеки "майстор" който разбира малко от коли и си има гаражче един приятел бра големи ядове заради комбинацията турска газова и лош монтаж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Ловато ги забравяш като газов инжекцион ... имат проблеми , които доколкото съм чувал от газаджий все още не са решени ... БРЦ е най - масово и най - надежно , а и всеки втори газаджия вече монтира такива т.е. почти навсякъде могат да ти решат възникнал проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси.Тук там хвалят и BSM,а за BRC разбрах че са най-надежни,но не знам има ли някаква разлика във вървенето и разхода или само надежноста(не че това е малко)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че слагаш газ не виждам смисъл да питаш толкова за вървежа. Между два типа газов инжекцион я има 3% разлика във вървенето я не. А ти толкова няма и да я усетиш. А най-важното за една кола (изключваме бегачките щото те на газ не карат) е да е надеждна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

BSM-ските казват че не са лоши. Аз все още съм с BRC - един морално остарял модел който ми прави проблеми и за който не намирам части (на 12 години е, от които 10 са минали безпроблемно почти) и също мисля да го сменям с BSM. Ама това е щото съм скръндза.

Съвета ми е да включиш високо в приоритетите си при избора и това дали има кой да ти поддържа системата във Варна, щото ако почти никой не работи биесемски инжикции лошо ти се пише. Пък и за 200-300 лева разлика от БРЦ... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

с 37.7л. минах 410км(извън градско изцяло с клима)=9.2/100;с 85.78л-878км(300градско,578извън)=9.77/100;с 21.5л-177км(градско)=12.14/100;с 21.5л.-174км(градско)=12.35/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Аз пък днес успях да постигна за 550 км. (отиване и връщане до Стара загора и малко врътка в Раднево) разход на Марта от 7.7 л./100 км. ГАЗ. Трябва да отбележа, че бяхме 4 човека в колата (баща ми, майка ми, Ани и аз) + багаж от около 50 кг. (Общо около 400 кг.) Началото на засичането го дадох нарочно от Люлин, та да мога да вдигна максимално разхода сутринта в трафика. Средна скорост 87 км/ч. smile001
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 2 години по-късно...

Здравейте, аз пък се колебая между Фобос и Бигаз - защото и двете ми ги препоръчаха. Но на Фобоса цената е към 900 лв, а на Бигаз е може би към 1500 лв.

 

Може ли да споделите впечатления?

 

Разбира се, нямам против да препоръчате и нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел си сложи преди 20 дни на Рено Меган 2008г. 1.6 16V газова ама забравих марката обаче ще кажа къде я монтира - в кв. Лозенец срещу РУМ-а където копаят в горичката има една улица Руй Планина и там е газ сервиза, струва 770лв. тотал цена с гаранция и му харчи 12/100 газ чисто градско, за извън още не е пробвана.

 

P.S. MIMGAS е марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен каква марка е моята газова , но харченето и ми е голяма загадка . Винаги харчи 11.5 - 12/100. Нормално каране 90-110 извънградско , бързо каране (колкото може) извънградско , градско , със без климатик винаги еднакъв разход. 23л бутилка за 190-200км. Сега зимата когато я карам в града доста време минава докато включи на газ , тоест карам на бензин доста бреме и разхода е пак същия с тази разлика , че и стрелката на бензина мърда повече. Е КАК става тази работа smile012 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм карал само моно с обикновено АГУ можете ли да ми кажете какво обслужване изисква ГИ?

 

При моното ми правеше проблем компютъра че трупа грешки и се разваля работата на бенз., но това не е толкова страшно.

Обслужване почти никакво - за 5 години само почистване на изпарителя съм правил инак сам си я настройвам.

 

Обмислям на шкодата да и сложа ГИ и съм в процес на събиране на мнения, но в темата за HTP, никой не е писал.

 

Още нещо - когато се сложи ГИ компютъра ще отчита ли разхода както на бензин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

сдобих се с Октавия 1 , 1.6 101 h.p. Желая да и монтирам газов инжекцион. Моля, ако знаете добри майстори в Стара Загора да споделите. Ше бъда благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Като профилактика се сменя филтъра преди дюзите на година , а ако караш малко може и две и това е май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За фобос

поддръжката и най -вече обслужването е кенеф ...невероятно текучество и млади и учещи се момчета ... за София поне

Обърни се към колегата macabre, той е с такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.