Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблема с централното.........и още нещо.


micyri

Recommended Posts

Проблема с централното заключване на пенсионираната бегачка беше разкрит.

Днес заниманието започна с внимателно прочитане на подобни проблеми на моя.След което започнах разкомплектоването на вратите и корите по колонките.Предна лява врата където стои командния блок за отключване/заключване на врати и прозорци всичко беше ОК.За мои късмет зайчето излезе още от втория храсталак.Точно там където преди време bega4kata прави снимки на отрязаните ролбани инсталацията изглеждаше така...

post-3740-138453088035_thumb.jpg

Проследяваики инсталацията се натъкнах на тази клема...

post-3740-138453088261_thumb.jpgтя стои вътре в колонката до ръчката за отваряне на предния капак.След което изчистих с WD спреи клемата,отрязах и зачистих зеленясалите кабели и ги свързах просто само да пробвам дали ще има някъкъв ефект от упражнението.Затворих вратите,поех глътка въздух и врътнах ключа.Иииииииееееееееее фокуса стана.После отидох да си направя едно кафе,след което започнах на спокоиствие да почиствам и изолирам всичко що е клема и кабел и не е по мои вкус.

Боби доктора на събора установи че в колата има и аларма която работи,но аз не знаех,и си викам : я да вида и алармата,като съм почнал..........Купих нова батерия за дистанционното,то взема че светна.post-3740-138453088267_thumb.jpg

натиснах аз големия бутон и като взе да пищи таз аларма няма спиране,какво ли не натисках.Наи-накрая отворих капака и отскубнах сирената.После си викам: я маисторе стига за днеска,само пробвах дали ще запали,че туй ми е болна тема- запали!

Сега ще разчитам на Жоро Поморииския за алармата,ако ли не Боби-той ми запали фитила. smile152 Лошото е че утре заминавам малко на път smile103 ,е не с колата,ама като се върна живот и здраве я мятам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравей колега,

след прекъсване захранването на алармата или смяна на батерия на дистанционното, обикновено трябва да се направи ново разпознаване на 2та модула. Ако имаш някаква документация, там трябва да пише. Ако не, пробвай това (като на моята, принципа би трябвало да е един и същ):

- натискаш 2те бутончета на дистанционното едновременно и държиш така, докато светодиода спре да мига и изгасне;

- пускаш бутоните, при което светодиода започва да свети постоянно;

- даваш контакт;

- натискаш поне 3 пъти поне за 1 секунда двата бутона заедно;

- ако всичко е ок, модулите ще се разпознаят.

Това е.

Успех!

 

Валентин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.