Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda 120 GLS Rapid Cabrio


The Freshmaker

Recommended Posts

Eдин от общо три произведени екземпляра, направени специално за автомобилното изложение във Франкфурт през 1986 година. http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми мяза на самоделка, ама като гледам цената може и да греша... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, поразрових се и според оскъдната информация, която успях да намеря, Skoda са доработвали "нормални" Rapid и са продавали кабриолетите предимно в Англия, а освен това кабриолети на този модел са създавани от известните МТХ и германците Gunsch, този в обявата май ще да е от последните, защото точно при тази фирма били правени експонатите за изложението във Франкфурт. Де да знам, и на мен тази цена ми се вижда брутална, ако говорим за самоделка, по-вероятно е да е нещо наистина ценно :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странното също така е, че е с 4 кръгли фара, за разлика от Гардето, което с правоъгълен :-k но въпреки всичко си мисля, че по-скоро е някаква пилотна версия, отколкото самоделка - погледнете и оптичния кит и най-вече праговете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кабриолетите са правени в независими фирми в германия и англия, и mtx в чехословакия. получавали са готови коли от завода и после са ги разваляли, преди да влязат в магазина - брони, спойлери, прагове, кожен таван, метеори... все пак са ги продавали на бели хора. калпавите серии пък са у нас, ама това е друга тема. мисълта ми беше, че това не е серийна, предсерийна и въобще чешка доработка...

 

800px-Skoda_Estelle.jpg

 

Skoda%20Rapid%20cabrio.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.