Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Търся добър майстор за реставрация на Skoda 100 S


Aero

Recommended Posts

Здравейте, бях на последното събиране на Шкода Клуб България на пистата край Междене и останах с много добри впечатления от представянето на ветераните от въпросната марка =D> .

Да си призная честно не съм от най запалените фенове на Шкода, но това се промени след последното събиране където ме "завлече" ;) един приятел, който е върл фен на Skoda.

Та за да не става напразен флууд ще пристъпя направо към въпроса си :roll:

Имам стара Skoda 100S, която не е в движение от около 5-6 години, нуждае се от кърпеж по долната част на купето и основен ремонт по ходова част и двигател. Ще съм ви благодарен ако ми препоръчате сериозен майстор за нейната реставрация и привеждането и във вид годен за шофиране.

 

п.п. Евентуално колко средства трябва да отделя за сериозен ремонт ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и добре дошъл! За ремонта на ходовата част и двигателя мога да ти препоръчам добър майстор - пратих ти ЛС с координатите му. Тенекиджия нямам, но съм сигурен, че колегите ще се включат с предложения. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш най малко 3000лв. или не ти се дават не се захващай ! и да знаеш че само с майтори доникаде няма да стигнеш това което ти пиша не са празни прикаски а самата истина , без черно под ноктите и малко знанйя нищо нестава

Инак за тенекиите е всеобщ проблем никой неще да кърпи вече щот за същото време прекарва три коли и взима пара ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори. :)

3000 лв е сериозна сума smile021 за стар автомобил. Сигурен ли си, че правилно си ме разбрал ?

Нямам намерение да правя тунинг и да я превръщам в бегачка.

Искам да я ремонтирам, но не в смисъл да я стегна само. Искам да добие вид подобен на този който е имала когато е била закупена през далечната 1979 г.

Автомобила е собственост на баща ми и му е съвестно да се раздели с него защото му е първа кола при това такава която не му е създавала никакви проблеми.

А на мен ми е кофти като гледам в последните години как стои на паркинга пред блока и ръждясва.

Иначе от време на време се припалва и работи без никакви забележки. Основният й проблем е ръждата, която я е подхванала почти навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми щом работи добре двигатела за сега направи само купето пък леко по леко ще направиш и другите неща и така няма да го осетиш толко финансово :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наитина искаш да я правиш тенекеджия мога да ти намеря (приятел ми е и не взема скъпо), но е в Габрово, ако я пуснеш в движение и я докараш другото е лесна работа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

3000 лв е сериозна сума smile021 за стар автомобил. Сигурен ли си, че правилно си ме разбрал ?

Нямам намерение да правя тунинг и да я превръщам в бегачка.

Искам да я ремонтирам, но не в смисъл да я стегна само. Искам да добие вид подобен на този който е имала когато е била закупена през далечната 1979 г.

...

 

Колега,

 

Възстановяването на един стар автомобил нормално възлиза на доста пари. Във форума (и не само нашия де!) са малцина тези които имат свободното време и финансовите възможности да го направят! И не случайно "old timers" са толкова редки.

 

Накратко - ако искаш да възстановиш колата ще трябва сериозно да инвестираш. Ако не за 3к взимаш кола на старо в прилично състояние и ....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3000лв са абсолютният минимум за една добра реставрация. Това може да се случи с висок процент собствен труд. Ако всичко се дава по майстори, 3к няма да ти стигнат за никъде.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е сипеш на някой майстор да е прави с години и да чакаш може да минеш до 2000х като някои от форума. Правиш ли е ти като реставрация за кратко време стигаш 3-3500х., ако е реставрираш по каталог /всичко в оригинал / отиваш на 5000 и нагоре. При желание да е подкараш за пред кат като всекидневка до 1000лв. Танасе чакам лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решил съм го, ще я бъде ! Ако трябва и 5к ще се хвърлят (макар да съм леко скептичен че действително необходимите средства ще надвишат 2к).

Снимки скоро ще кача.

Благодаря ви още веднъж! smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също беше стояла 6-7 г. при все че преди да я оставят са и сменили всичко отвън а отдолу са я кърпили, след като я взех налях в нея около 400 лв, още съм на ниво двигател и ходова част, а има още много работа по купе и инсталация. Засега всичко сам правя, без да плащам на майстори както виждам нещата сметката ще трябва да надхвърли 1000 лв само да мине пред кат и без да е прецизно възстановена, да речем на прилично или средно добро ниво дори тук там със забележки. То където пипнеш всичко трябва да се прави, все едно сам си правиш кола по някакъв макет. Ако искаш да добие 100 % оригинален вид и да е перфектно възстановена - горе колегите са ти писали с какви пари става това. И части за отвън няма- намират се само от който е скътал такива неща. Когато нещата не вървят ги отлагам за по-добри времена и така. Но при работа с майстори това едва ли има как да стане. Успех, колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решил съм го, ще я бъде ! Ако трябва и 5к ще се хвърлят (макар да съм леко скептичен че действително необходимите средства ще надвишат 2к).

Снимки скоро ще кача.

Благодаря ви още веднъж! smile056

 

Само не я давай на някои от форума :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаа... направих един крааатък списък с части, които са ми необходими за начален отскок: :smt004

- комплект предни и задни калници,

- комплект прагове,

- предна и задна "престилки" (по думите на бащата)

- предна и задна брони

 

Имате ли идея дали още се намират или ще трябва да се правят сложни поръчки от Чехия или в най-лошия случай някои от тях да се вземат втора ръка ?

Изчетох раздела с магазините за части и разбрах, че при Баня "Мадара" в София има голяма вероятност жив да ме одерат и освен това да ми пробутат някой некачествен боклук. smile150 Наистина ли положението с частите за ветераните е толкова сложно ?

А дали някои части(става дума основно за "тенекиите") няма начин да се направят по поръчка някъде ?

 

колкото до:

 

Само не я давай на някои от форума :lol::lol::lol:

 

За момента нямам такива намерения, но поне се надявам, че с ваша помощ колеги специалисти-майстори по Шкодите(срещу възнаграждение разбира се) ще успея да върна славата на този прекрасен СТАР автомобил. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За заден калник съм написъл в раздел продава- чисто нов за около 20лв. В Габрово се намира....

Ако някой от форума не го е лапнал вече! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Aero" Такаа... направих един крааатък списък с части, които са ми необходими за начален отскок

- комплект предни и задни калници,- грубо 350лв нови оригинал

- комплект прагове,

- предна и задна "престилки" (по думите на бащата) - около 150лв

- предна и задна брони - нови 150-200лв

от родината и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За частите от Чехия добре, но как да ги поръчам и от къде ? :)

Има ли някой, който внася части от Чехия директно в България и колко ще ме одере за това ? :?

А дали тези части няма да ми излезнат по евтино ако ги закупя директно от Чехия ?

Дано само не се наложи да се прибягва до услугите на ЖОРО-Мадарата....... smile092

 

п.п. Извинявам се за многото въпроси, но съм в процес на проучване за най-добрите възможни варианти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наитина искаш да я правиш тенекеджия мога да ти намеря (приятел ми е и не взема скъпо), но е в Габрово, ако я пуснеш в движение и я докараш другото е лесна работа ;)

 

Както казах моя човек може да помогне, също така мисля че праговете могат да се направят (дори по-здрави от тези които се продават), дори мисля, че е поръчвал за други автомобили, а и имаш 1 заден калник в Габрово, така че ако намериш останалите калници не се замисляй, а броните може по-нататък да ги мислиш.

 

edit: Ако не са много зле броните, може само с пастиране да станат като нови а отвътре ако има ръжда малко ще се поизшкурят и грундират, за да се запазят за по-дълго ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

В Казанлък можеш да поръчаш калници по 90лв.Прагове могат да се направят но, за труд ще ти трябват доста пари.Ако имаш достатъчно,пиши ЛС.ДОВОЛЕН ША ОСТАНЕШ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега за въшната част от колата не мога да ти помогна много но за двигателя и предницата техническите части ги имам от-до и може да направим ремонт имам сервиз в град Септември мисля че ще струва около 1000лв грубо без да го смятам ако си зайнтересован обадисе на 0898492028 казвам се Васил Серефиев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колега, аз пък имам за възтановяване едно 1000 мб само да приключа с ретро рената, които съм подхванал и мисля да я почвам и нея. Та днес на майтап попитах в един магазин в Лулин 5 при коорперативния пазар за 1000мб някви части и човека тръгна да ми предлага чисто нов заден десен (мисля) калник обаче се оказа, че е от 100с. Искаше ми цена някаде около 80лв но може би и по малко. Магазина е до мебелната къща зад корперативния. Аз пък се оглеждам за спирачна помпа за 1000 мб един колега от форума ми беше обещал, че ще ми намери но нещо се затри тоз човек и така пак май съм без спирачна помпа така, че ако ти излезе нещо свиркай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя заден калник на кооперативния го знам от няколко години и на тя цена ще има да си го продават поне още толкова... виж ако беше преден /ляв особено/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.