Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно зареждане с гориво


Ivan4o

Recommended Posts

Преди празниците отивам да си допълня колата и при пробег 110км градско събра 3.55л нафта. Лично си пълних до горе виждах нафтата на гърловината на резервоара. Мислех че колонката нещо не е в ред но и показателя за горивото седеше една чертичка по долу.

На някой друг да се е случвало подобно нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен има 2 варианта да ти се случи нещо подобно:

1. да не е нулиран междинния пробег при предното зареждане

2. да е запушена тръбата за горивните пари

 

п.с. сетих се и за трети вариант - някой да е зареждал колата ти, без да ти каже \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай като зареждаш да натиснеш бутончето за обезвъздушаване в гърлото на резервоара. Ако не работи, значи са ти запушени отдушниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление няма буточне за обезвъздушаване :(

Най вероятната причина е че колата беше на слънце и горивото се е разширило в някакъв преливник или както там се казва и резервоара затова показва че не е пълен а реално виждам нафтата в гърловината.

На другата сутрин пак спрях да зареждам и си сипах 8.5 литра а километража показваше 150км което е съвсем нормално тя си харчи 8л/100км градско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен на предишното ти зареждане са "натъпкали" до горе (т.е. обезвъздушавали са). Съответно след 100км точно е почнало да се поосвобождава място.

 

BTW ти за какво пълниш при положение, че резервоара ти е пълен?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен на предишното ти зареждане са "натъпкали" до горе (т.е. обезвъздушавали са). Съответно след 100км точно е почнало да се поосвобождава място.

 

BTW ти за какво пълниш при положение, че резервоара ти е пълен?!?!

 

За да си засече разхода ;)

 

Мойта Октавия също няма бутон за обезвъздушаване, да не би да става автоматично тогава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен на предишното ти зареждане са "натъпкали" до горе (т.е. обезвъздушавали са). Съответно след 100км точно е почнало да се поосвобождава място.

 

BTW ти за какво пълниш при положение, че резервоара ти е пълен?!?!

 

За да си засече разхода ;)

 

Мойта Октавия също няма бутон за обезвъздушаване, да не би да става автоматично тогава?

 

При толкова малко километри разход е безмислено да се засича! Само от наклона или настройката на пистолета за зареждане имаш вече отклонение от около литър! Разход се засича поне на 500км пробег (или резервоар де).

 

Що се отнася до обезвъздушаването - имаш. Разгледай си гърловината. В ляво имаш една пъпка която се бута навътре (т.е. не се натиска като бутон!).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-голямо разстояние за по-голяма точност...

 

 

Аз пък мразя да си тъпча резервоара до горе понеже нафтата се лашка и се чува гадно тупкане в купето , особено при резки движения...Най е добре от 1/2 до 3/4-ти от MAX !!!

Бензиностанции под път и над път ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188

 

Колега Димон,мисля че нафтата се лашка повече при половин резервоар отколкото при пълен.Ама и щом това го чуваш и те дразни........ smile021 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами фабията как се обезвъздушава и аз не виждам такова копче =( ?

Не съм го търсил, но явно го има. На 01.05 на бензиностанцията казах "до горе". Преди да заредя бях карал само градско. С други думи висок среден разход. Направи ми впечатление че компютъра след зареждането каза - "имаш гориво за 730км".

Нулирах показанията. Направих 700км извънградско, от които 150км магистрала. Не съм се правил на "икономист" и след 710км компютъра показваше 6/100 и 140км до края. Проста аритметика показва поне 51л резервоар! А по документи резервоара (ако не се лъжа) е 4х литра.

Колата е Fabia II, бензин, 86к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-голямо разстояние за по-голяма точност...

 

 

Аз пък мразя да си тъпча резервоара до горе понеже нафтата се лашка и се чува гадно тупкане в купето , особено при резки движения...Най е добре от 1/2 до 3/4-ти от MAX !!!

Бензиностанции под път и над път ... :)

 

Човече, не знам какво работиш, но определено е трябвало да станеш озвучител! Няма втори като теб дет да чува тия звуци!

 

Всъщност ти имаш ли радио в колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами фабията как се обезвъздушава и аз не виждам такова копче =( ?

Не съм го търсил, но явно го има. На 01.05 на бензиностанцията казах "до горе". Преди да заредя бях карал само градско. С други думи висок среден разход. Направи ми впечатление че компютъра след зареждането каза - "имаш гориво за 730км".

Нулирах показанията. Направих 700км извънградско, от които 150км магистрала. Не съм се правил на "икономист" и след 710км компютъра показваше 6/100 и 140км до края. Проста аритметика показва поне 51л резервоар! А по документи резервоара (ако не се лъжа) е 4х литра.

Колата е Fabia II, бензин, 86к.с.

по документи е 45 литра резервоара, и аз препдолагам че има нещо такова щото като кажа и аз догоре ии ми казва 900км.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстоеше ми дълго пътуване и затова заредих исках да тръгна на пълен резервоар, за да я засеча. В друга тема за разхода съм писал резултата. А Октавия II няма копче (пъпка, бутон, пишка...) за обезвъздушаване... или аз съм кьорав 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстоеше ми дълго пътуване и затова заредих исках да тръгна на пълен резервоар, за да я засеча. В друга тема за разхода съм писал резултата. А Октавия II няма копче (пъпка, бутон, пишка...) за обезвъздушаване... или аз съм кьорав 8)

 

 

О2 наистина няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстоеше ми дълго пътуване и затова заредих исках да тръгна на пълен резервоар, за да я засеча. В друга тема за разхода съм писал резултата. А Октавия II няма копче (пъпка, бутон, пишка...) за обезвъздушаване... или аз съм кьорав 8)

 

 

О2 наистина няма.

Добре, свършва нафтата, глътва въздух и после отиваме, сипваме гориво, палим и продължаваме да си караме и то си се обезвъздушава...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстоеше ми дълго пътуване и затова заредих исках да тръгна на пълен резервоар, за да я засеча. В друга тема за разхода съм писал резултата. А Октавия II няма копче (пъпка, бутон, пишка...) за обезвъздушаване... или аз съм кьорав 8)

 

 

О2 наистина няма.

Добре, свършва нафтата, глътва въздух и после отиваме, сипваме гориво, палим и продължаваме да си караме и то си се обезвъздушава...?

Не става дума за обезвъздушаване на горивната система, а на резервоара :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстоеше ми дълго пътуване и затова заредих исках да тръгна на пълен резервоар, за да я засеча. В друга тема за разхода съм писал резултата. А Октавия II няма копче (пъпка, бутон, пишка...) за обезвъздушаване... или аз съм кьорав 8)

 

 

О2 наистина няма.

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

вчера зареждам до горе, при положение че имах една чертичка преди резервата на фабията което значи 7 литра и малко, отивам да плащам, 51 литра са доляли... по документи резервоара е 45 литра.... ко стана ся.,.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и моя резервоар на 120-ката ми е по документи 35л.,ама събира 40л. на бензиностанцията.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Празен маркуч става, спират колонката, източват 4-5 литра които седят в маркуча и после като я пуснат, ти си сипваш 5л въздух докато дойде бензина, а тя си отчита, елементарно, прави се най-често на крайните колонки..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.