Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изчезнаха ми стоповете!


ghost_rider

Recommended Posts

Здравейте колеги! Нов съм във форума. Отдавна се каня да се регистрирам, но не исках да се изкушавам да пиша ненужни коментари и теми. Та да преминем на въпроса.

 

Вчера си прибирам колата в гаража както всеки ден, но преди да пусна педала на спирачката забелязах, че нищо не свети отзад. Първо си помислих дали не светят само когато съм на контакт (както е при Рено), макар че знам, че не е така и все пак пробвах, но нищо. Следващото нещо беше да проверя предпазителите, но се оказа, че е здрав. Днес реших да го проверя с уред, защото беше тъмно снощи и си мислех да не съм объркал предпазителя, но и това не е. Другото което ми хрумна е дали не съм изгубил масата, но ако беше така нищо нямаше да свети отзад. Някой ако има идея къде е проблема да каже, или схема ако може да ми пратите, да проверя съмнителните места.

 

Само да добавя, колата е Фабия 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а провери ли крушките?

При мен имаше подобен проблем и с изненда установих че се изгорели за сравнително кратко време и двете !

След смяната с нови всичко бше ОК smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих ги естествено, въпреки антилогиката, защото имам и 3-ти стоп с диоди и бях сигурен, че все нещо ще свети, а и щях да забележа ако нещо не светеше, защото в гаража нямам осветление, а като я вкарвам в тъмното и виждам добре като ми осветяват. Най интересното е, че днес бях решил да проверя стоп машинката, но за голямо мое учудване проработиха стоповете. Може би нямаше да разбере но бях извадил платката с крушките от едната кутия и бях съборил облегалката на задната седалка и случайно забелязах че свети преди да започна да разглобявам.

 

Сега се чудя дали изобщо да бутам, защото имам съмнение, че пак може да се случи, а от друга страна се надявам да не се случва повече, защото не ми се разглобява, а и сигурно машинката не може да ремонтира и ще трябва нова.

 

Все пак благодаря за съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си стоп машинката, пак ще откажат след време.

стоповете спират и софтуерно. от ет ме накараха да си купя машинка преди време заради мързела им да тестват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега мисля да не бутам нищо, ако се случи пак, ще разбутам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
само да не се вгради някой в теб,като откаже пак докато видиш

 

Аз почти не използвам спирачките, намалям си на скорост. :mrgreen: :smt032 Но за съжаление дойде момента да се снабдя с нова стоп машинка и да се завра под волана. Вчера сутринта баща ми като я изкара работеха, вечерта пак излиза с нея и вече ги нямаше...

 

Да имате представа дали в магаизна на ул. "Симеоновско шосе" ще има такава джаджа, че ми е най-близо и в понеделник мисля да отида да взема от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен,ако звънне един телефон в магазина,ще добиеш най-реална представа дали имат! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата беше там, че нямах номера на магазина. А иначе вчера изпратих един приятел, защото нямах време и той ми взе за 22 лв. Сега предстои смяната. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Смяната е осъществена и всичко работи както трябва. Лампата за свещите също изгасна. Самата смяна е бърза и лесна. Имах нужда само от 1 торкс 20 :) . Вече няма никакви забележки. Всичко си работи 8) Дано да е така и за напред.

 

п.п Ако някой има стара повредена стоп машинка може да ми драсне едно ЛС ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах такава тема, на мен пък ми светеха непрекъснато стоповете, оказа се стоп машинката...

и аз имах същият проблем, смених я - срува 25 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.