Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия комби 6+1 и др. алтернативи


Recommended Posts

Привет.

Семейството ми расте ли, расте, няма спиране.

Засега Румстъра се справя с 5-членното ни семейство, но ... доста трудно се събират 3 детски столчета на задната седалка. За тъщата остава или да е в багажника или горе на покрива.

Заова се замислих се за нещо 7-местно.

Реалните варианти на Шкода, които биха ми свършили работа са Октавия Тур комби 6+1. И това е! :( За съжаление новата Октавия няма варианти с 6+1 места, т.к. в сайта на Еуратек за Октавия Тур изрично се споменава, че може да бъде оборудвана като 6+1, а за новата нищо не пише. Дали са пропуснали да споменат тази опция? Тази седмица ще им ходя на гости и ще поразпитам.

Супърба не ми върши работа, т.к. искам да има място за поне още 1 възрастен.

С нетърпение очаквах излизането на 7-местния ван на Шкода(братовчеда на VW Touran) през 2010. Да, обаче дебютът се отлага за 2012г (ЦЪК) :(

Та, в момента съм в размисъл какво да направя:

- Дали да си взема 7-местната Октавия Тур? (някой има ли преки впечатления от този модел? снимки на последния ред сеалки?)

- Дали да изчакам излизането на Шкода Ван през 2012?

- Дали да се насоча към алтернативните варианти на другите марки?

 

П.П. Информативно: Румстъра през лятото ще направи 2г.(лизинг от ЕТ). Остават още 3г. да го изплащам или близо 18 000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6+1 го има само на Tour-а!

 

При това третия ред седалки е или за джуджета или да пратиш децата да седят там - за наказание :mrgreen:(някой беше писал, че въпросните седалки стават само за теглене на ДДС). Така че, ако нуждата ти от по-голяма кола(с повечко седалки) е належаща, помисли за нещо от друга марка. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boomster, аз карам Октавия Тур 6+1 и тия задните седалки са наистина само за ДДС-то - на 3-тия ден ги сложих на тавана и там стоят. Гледат назад, вярно имат колани, но не бих искал да влизат в употреба - не са удобни (не са правени от Шкода, а предполагам в БГ), краката на практика са на земята и винаги гледаш назад. Автомобилът не е правен за такава употреба, но Еуратек го предлагат за такива като мен, които търсят начин да намалят стойността на автомобила. За повече от 4+1 места за следващите няколко години ще трябва да погледнеш друга марка.

 

За Новата Октавия 6+1 няма да има, защото куклата на Технотест си удряла главата - не влиза. Но ако ДДС-то те интересува има вариант подобно на Румстър - 4+1 места ТОВАРЕН - взимаш си ДДС-то. Но ако наистина искаш да имаш повече места за момента Шкода няма какво да ти предложи. Поне до 2012... :(

 

Sharan въобще не го харесвам - първо, защото е много зле технически - прави много проблеми и второ, защото не можеш да го различиш от братята Ford Galaxy и Seat Alhambra. Като пространство може би е добре, но като техника - хич.

 

А пък за 3-те детски столчета - в интерес на истината имаше в едно немско списание сравнение на ванове и единствения, който успя да го направи това беше Xsarra Picasso на Citroen - модел, който и в момента се предлага, има Данъчен кредит, но Автомотор предпочитат да пробутата С4 Picasso, който макар да е много хай-тех според мен няма да издържи толкова, колкото Xsara-та. Тъстът ми има Пикасо купено ново септември 2002 година и това беше колата, която ме накара да си променя мнението за Ситроен - има просто и здраво окачване с пружини, евтино за поддръжка, твърдо (но за такава височина е добре колата да е стабилна) и много просторно както за предния, така и за задния ред. Багажника е доволно голям без да пада кората или да се свалят седалките, а видът му е такъв, че полицаите не му обръщат внимание освен ако не си нагазил и с двата крака. За дълъг път е много препоръчителен, но при маневри на малко място не е добър - за сравнение Шкодата е с над 20см по-дълга, но завива по-добре - 11.5 срещу 10.2 (при бордюра) метра за обратен завой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момета братовчедат vw sharan е колата
To туй пък е най-фалшивия VW!!!

всичко без мотора е Форд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш да си го позволиш си купи Outlander. Предлага използваеми 7 места, яко екстри, комфортна возия, сравнително добро 4х4 и ваг тди мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох в Авто билд,че вече не се монтирал този мотор.Но явно има в БГ налични.Или е старо най вераятно.Не е актуализирано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш пълноценна 7-местна кола, аз също бих те посъветвал да се огледаш извън гамата на Skoda. Ванове от типа на Opel Zafira, VW Touran, Seat Alte XL, Renault Grand Scenic, Citroen Picasso/C4 Picasso или пък Mazda 5 са интересни алтернативи, зависи вече какво точно търсиш в една кола. Mitsubishi Outlander също ми звучи добре, но според мен лично и там третия ред седалки е по-скоро средство за теглене на ДДС, отколкото пълноценни места, но това си е мое наблюдение. Без да мога да ти го препоръчам безрезервно, бих те посъветвал ако ти остане време да разгледаш една доста странна алтернатива, а именно Dodge Journey - това е може би най-обемният ван за парите си, лично съм возил шест души (без мен имам предвид) на разстояние общо над 500 км и никой не изрева нито веднъж, двигателят е 2.0 TDI 140 коня помпа-дюза на VAG, даже се предлага DSG-кутия (която обаче НЕ е на VAG, а е разработена от германската фирма Getrag за нуждите на концерна Chrysler). Като функционалност и оборудване колата кърти мивки, цената е смехотворна (за около 50 000 лева получаваш кола с всякакви екстри, която при това е с големината на минибус), но от другата страна на монетата са типичните за американците кофти изработка, гадни материали в салона и крайно съмнителни шансове за по-нататъшна продажба срещу смислена сума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 тди, същият като в твоята Октавия. ;)

Да бе ,знам че има такива,ама ги заменили с 2.2

Аз препоръчвам на колегата Тоуран

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

caddy maxi combi според мен също е мнго добра кола може би плъзгащите се врати са по-удобни за кола с 7 места

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При това третия ред седалки е или за джуджета или да пратиш децата да седят там - за наказание :mrgreen:

От 3 бебешока все някой от тях ще е оплескал работата и --> ведната наказан на 3-я ред седалки :mrgreen:

Майтапа на страна, Октавия Тур 6+1 вече отпадна от борбата, особено след мнението на колегата Dereal smile027 , който е собственик на такова возило.

За Новата Октавия 6+1 няма да има, защото куклата на Технотест си удряла главата - не влиза. Но ако ДДС-то те интересува има вариант подобно на Румстър - 4+1 места ТОВАРЕН - взимаш си ДДС-то. Но ако наистина искаш да имаш повече места за момента Шкода няма какво да ти предложи. Поне до 2012... :(

ДДС-то не ми е толкова важно, колкото това в колата да има повече място и комфорт.

А пък за 3-те детски столчета - в интерес на истината имаше в едно немско списание сравнение на ванове и единствения, който успя да го направи това беше Xsarra Picasso на Citroen - модел, който и в момента се предлага, има Данъчен кредит

Тази и Рено Сценик са еднакви, но не ми вършат работа, понеже са само с по 5 места, а на мен ми трябва поне за още 1 възрастен. По-скоро Гранд-овете на тези модели.

Ако можеш да си го позволиш си купи Outlander.
Старахотен автомобил, но не мога да си го позволя. :(
Ако търсиш пълноценна 7-местна кола, аз също бих те посъветвал да се огледаш извън гамата на Skoda. Ванове от типа на Opel Zafira, VW Touran, Seat Alte XL, Renault Grand Scenic, Citroen Picasso/C4 Picasso или пък Mazda 5 са интересни алтернативи, зависи вече какво точно търсиш в една кола.

Да, реално това са моделите които биха ми свършили работа. Може да се добавят VW Caddy 7 местния модел и Форд S-Max. Или по-старите модели VW Sharan, Ford Galaxy, Lancia Phedra, Mercedes Vaneo (от типа на Румстъра, само че имат и 6+1).

Като цяло везните накланят към VW Touran и Seat Altea XL, но продължавам да проучвам въпроса и възмиожните варианти.

Остава да реша и един друг въпрос - лизинговия Румстър. Той най-вероятно няма да остане в семейството. Или трябва да го върна или да намеря човек, който да продължи да плаща лизинговите вноски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега имам познат с tuaran и мога да кажа че седалките му са много малки и неудобни за възрастни за деца не знам как ще са но на мен не ми харесват пък и при вдигнати седалки все пак трябва да има и багажник за сравнение намерих снимки на 3 ред и багажник на туаран и кади

post-2774-138453087931_thumb.jpg

post-2774-138453087937_thumb.jpg

post-2774-138453087945_thumb.jpg

post-2774-13845308795_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най добрия вариант е или VW Транспортер или МБ Вито и двете с 8 места с дългата база, Рено Трафик също като по евтин вариант. Тогава вече си имаш пълноценни 8 места + голям багажник. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Caddy Life Maxi e чуден вариант!Пълноценни 7 места и МНОГО място за багаж!
Да, това е един много добър вариант :smt017

 

Според мен най добрия вариант е или VW Транспортер или МБ Вито и двете с 8 места с дългата база, Рено Трафик също като по евтин вариант. Тогава вече си имаш пълноценни 8 места + голям багажник. :D
Тези биха ми свършили работа, но са бусове. Психически все още не съм готов да си купя бус. Търся нещо което да загатва, че е кола, поне малко smile159
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Caddy и Touran си имат своите предимства, зависи вече какво точно търсиш, но и според мен Volkswagen е най-добрата алтернатива от изброените дотук :smt017 И все пак може би си струва поне като експеримент да видиш каква оферта ще ти предложат за Zafira - Touran категорично ми харесва повече, но в Опел често има вариант да те офертират така, че да ти е трудно да откажеш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе чичко Фреш,ти деца имаш ли?

Аз с едно като знам колко багаж мъкна(затова си взех и комби),а той човека с 3 деца!И на зафирата и на турана като седне някой на 3-тия ред и няма място за никакъв багаж!Затова Caddy-то е неговата кола(maxi при това). smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Туарана не беше ли много зле технически? В Ауто Билд статията беше озаглавена "Сервизът беше моя втори дом" - много проблеми, само DSG-то се държало ок.

 

Освен това тия коли наистина като се ползват и 3-ти ред седалки просто не оставя място повече отколкото на актуалния Ярис на Тойота - просто е малко. Не го знам този Додж, но може да е реална алтернатива. Altea XL не става също - нали на неговата база е Altea Freetrack, която веднъж сравнявах със Скаут на Шкода - допълнителните седалки са фейк.

 

С риск да не ти свърша никаква работа вземи пример от една реклама на Шкода - бащата отиде в магазин на Шкода и започна да удря и малтретира колата. След което доволен я купи и отиде у дома, където двете му деца не бяха доволни - нямаше как да потрошат новата кола ;)

 

Идеята ми е да отидеш и да опипаш и погледнеш колата отвътре - багажник, с допълнителните седалки и да прецениш лично, защото ти си знаеш какво трябва да караш и дали ще го побере - без значение коя марка и кой модел - пипни го, усети го, огледай, ако щеш - премери го. Тъста ми е взел неговата кола само след като продавача му показал, че тя може да влезе в тесния гараж - ти виж дали ще може да събере трите столчета ;) В момента мисля, че няма да имаш проблем, защото все още се предлагат много налични коли и дилърите търсят продажби - дори и да не купиш нова, може да помислиш за същия модел на старо, но ще знаеш лично как е разпределено пространството отвътре и как се чувстваш ти в нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.