Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов РЕКОРД !!! На ... максимална скорост ОКТАВИА II


Recommended Posts

АЙДЕЕЕЕЕЕЕ , па се разбихме от каране и пак на магистрала Тракия ... и пак на летището, и пак със същият багаж (демек мен) в колата ...

и сега да не ми спорите, на едно и също място, една и съща посока, един и същ наклон, малко по висока температура - 18 градуса... единствената разлика е в гумите - предишния пост ...

viewtopic.php?f=1&t=12466&hilit=%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B5+%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B8

... е със зимни гуми CONTI WINTER на Continental, а сега гумите са MISHELIN PILOT SPORT 2 на MISHELIN - летни, разбира се ... :) ...

10 км повече ... от 212 км/ч на 222км/ч, замерено със същото устроийство в колата с GPS ...

Така чееее, не ми обяснявайте че дали караш с летни или зимни гуми няма значение за скороста, не за максималната а по принцип, за ускорението с колата и т.н. или че формулите като са със чисти сликове карат по бързо, ама това не важи за нашите колички ... верно скоростта е различна, ама принципа на работа на гумите е по различен!!!

Аз може да съм лаик човек на тема коли, скорости и т.н., ама все нещо и аз съм запомнил, за сцеплението, съпртивлението и т.н. от уроците по елементарна физика в ... май 9 клас ...

Гледай ... и плачи :smt004 :

 

img00498t.jpgimg00497.jpg

 

само ще добавя, че малко ме хвана шубето, че духаше яко вятър ... иначе имаше място и ЩЕШЕ да вдигне още поне 4-5 км/ч ... smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 85
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • unclejack

    20

  • bega4kata

    9

  • VALDO

    7

  • PRR

    5

Най-много писали в темата

Бил ти е попътен вятъра,по надути гумите,с по-хубава нафта,и с по-разработена кола

А, на същата отсечка ли е замерването :?:-абсолютно

Нали знаеш ,че 1 кола на 10 000 и на 100 000 има 5-10 коня повече обикновено :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно чичо Джак е улучил 100 000-та кола а моята е 200 000-та такава....и аз постигнах същата скорост - 221 км/ч. Хайде сега ще започне пак едно обсъждане за наклона, попътния вятър, гумите, конете и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бил ти е попътен вятъра,по надути гумите,с по-хубава нафта,и с по-разработена кола

А, на същата отсечка ли е замерването :?:-абсолютно

Нали знаеш ,че 1 кола на 10 000 и на 100 000 има 5-10 коня повече обикновено :!:

 

същата отсечка, летището преди пловдив, гумите летните ги правя на 2,6 бара, нафтата е все една SHEL, А ВЯТЪРА ... НЕ попътен, БЕШЕ ПО СКОРО ЛЕКО ПО ДИАГОНАЛ ОТПРЕД, щото все ме дърпаше на дясно...

а за по разработена, не вярвам да има знчение дали си на 26 000 км или на 29 000 за по всиоката скорост :) ... незнам, за мен си остават гумите и по доброто сцепление - физика - тръгваш по трудно, защото по голямо сцепление има и по голямо съпротивление ... но като преодолееш това съпротивелние, същото сцепление започва да работи в твояя полза ... пък незнам, може и мойта да не е 140 коня ... а 145 - това би било чудесно :D ...

 

p.s. не искам пак да се изказвам, не разбирам, ама затова и пуснах темата, да чуя какво ще кажат тези които наистина разбират от ... КОЛИ!!! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чиче а каква навигациика ползваш smile009 ,че аз нещо обмислям да се сдобия с навигация та.......

 

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=10373

 

Действай и пускай снимки като си купиш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е нормално, щом аз с моята /1.9 TDI PD/ правя 210 km/h.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с 1.2 без турбо правя 150 ама са не повече от 60 коня макс, а онова е 140 коня

 

Ма нали се сещаш колко са 150 по километраж и то, по километража на 120-ката ;)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чиче а каква навигациика ползваш smile009 ,че аз нещо обмислям да се сдобия с навигация та.......

 

има цяла тема за навигацията, или по скоро за тоа което е в мойта кола, в октавия 2 раздела :) ... иначе самата програма е iGo 2008 ;)

 

Данеби да имат ограничител тея октавии? За 140+ коня 222 е малко

 

разбира се че има, незнам някоя сток кола, освен тунинг или някоя бегачка да няма ... в смисъл нова де :) едно време не е имало и такава електроника smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с 1.2 без турбо правя 150 ама са не повече от 60 коня макс, а онова е 140 коня

 

Ма нали се сещаш колко са 150 по километраж и то, по километража на 120-ката ;)?

Не знам,ама като карам със 140 по магистрала и доста от колите започват да изостават,така че едва ли има толкова голямо отклонение. Дори и на твоята кола,отклонението при тая скорост ще е около 8-10 км (при условие,че гумите са по предписание от завода).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с 1.2 без турбо правя 150 ама са не повече от 60 коня макс, а онова е 140 коня

 

Ма нали се сещаш колко са 150 по километраж и то, по километража на 120-ката ;)?

Не знам,ама като карам със 140 по магистрала и доста от колите започват да изостават,така че едва ли има толкова голямо отклонение. Дори и на твоята кола,отклонението при тая скорост ще е около 8-10 км (при условие,че гумите са по предписание от завода).

 

само ще кажа, че докато на GPS-а, което приемам за вярно показваше 222 км/ч, на скоростомера беше почти 235 км/ч ...

на 100км/ч е вярно... на 200 е с около 6-12км/ч отклонението, на 300 - 8-28 и т.н. ;)

 

НАУЧНО ДОКАЗАНО :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Чичо Джак, за тебе ограничения на скоростта, закон за движение по пътищата, такива неща няма ли smile150

smile004 smile115

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е нормално, щом аз с моята /1.9 TDI PD/ правя 210 km/h.

 

А ся де...Само аз ли се чудя дали ще стигне 200-тато... пфу

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Чичо Джак, за тебе ограничения на скоростта, закон за движение по пътищата, такива неща няма ли

 

...каза човекът, който чат-пат лети с МиТо със същата скорост и наказва Октавии с JCW на естакадата на летището... smile074

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Чичо Джак, за тебе ограничения на скоростта, закон за движение по пътищата, такива неща няма ли smile150

smile004 smile115

 

E ... има ... ако има куки има и ограничения, няма куки - НЯМА ОГРАНИЧЕНИЯ ...

аз карам по този правилник smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Чичо Джак, за тебе ограничения на скоростта, закон за движение по пътищата, такива неща няма ли smile150

smile004 smile115

 

E ... има ... ако има куки има и ограничения, няма куки - НЯМА ОГРАНИЧЕНИЯ ...

аз карам по този правилник smile035

А не те ли е страх че може да се претрепеш?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Чичо Джак, за тебе ограничения на скоростта, закон за движение по пътищата, такива неща няма ли smile150

smile004 smile115

 

E ... има ... ако има куки има и ограничения, няма куки - НЯМА ОГРАНИЧЕНИЯ ...

аз карам по този правилник smile035

А не те ли е страх че може да се претрепеш?

 

е то дали със 160, със 180, или с 220 шанса е горе долу един и същ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

е то дали със 160, със 180, или с 220 шанса е горе долу един и същ ;)

 

smile150 smile160 smile181

 

Дали? Или? Или просто го пусна за собствено успокоение?

 

smile163 се при тези скорости да не реши някой "спец" да ти се престрои или да имаш нещо на пътя (примерно дупка). Че тогава от теб и Окти ще се получи една еднородна смес ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

е то дали със 160, със 180, или с 220 шанса е горе долу един и същ ;)

 

smile150 smile160 smile181

 

Дали? Или? Или просто го пусна за собствено успокоение?

 

smile163 се при тези скорости да не реши някой "спец" да ти се престрои или да имаш нещо на пътя (примерно дупка). Че тогава от теб и Окти ще се получи една еднородна смес ....

 

е ...сега ама си черноглед ;) ... пък и на летището само се правим на голем :) а там УЖ нема дупки хахахахахах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се заяждайте с чичо си джак :D

 

мани ги Сами, яд ги е, че ... мойта върви толкова ... а техните НЕ !!!

smile004 smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се заяждайте с чичо си джак :D

 

мани ги Сами, яд ги е, че ... мойта върви толкова ... а техните НЕ !!!

smile004 smile045

 

smile091 smile091 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.