Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 1.2 HTP 2004 64 h.p. горивен филтър


Ашко

Recommended Posts

Привет на всички!

За свое оправдание:опитах с търсачката,но не ми се получи,вероятно от незнание.

Днес на няколко пъти ми губи мощност,като да гасне двигателя,ама не гасне,щото не му светват ламбите,ама се спъва.И се рекох,че може да е горивен филтър.Дотук добре.Рових насам-натам,не намирам из документацията,освен за някакъв по-стар двигател,от едно ръководство на руски.

Та питането ми е:има ли тоз двигател горивен филтър,и ако,да,къде да го издиря?Неудобно ми е да отида в магазина да искам да купя,пък да се окаже,че няма такъв.Така в сервиза с новозакупения 3-годишен звяр се правя на светнат и питам приемчика:а ангренажния ремък на клко километра се сменя,а той ми се чуди.Тя била с верига,оказа се.

Благодаря предварително и наздраве smile159 !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разбира се. Ако не с лъжа има 2 модела за нашите коли :?

Моя до колкото си спомням не беше като този който е показал колегата. Намита се около дясна гума. Вжда се лесно ако се завреш под колата.

Дано не съм те заблудил много но не помня ясно- сменях го миналата година.Спомена ми че ходих два пъти до магазина :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега разбира се че си има филтър http://www.kanex.bg/shop/avtochasti/p/f ... +%29&ln=bg

Този въобще не е за Фаб 1,2 , някой нещо се е объркал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yohi,

около дясната гума не намирам нищо?

А това на снимката не си спомням да съм го виждал.Повече инфо за местоположението?

Впрочем,сега си върви по ноти,допускам,че е имало вода във филтъра,успяла е да я изсмуче и сега нищо не я мъчи.Е,освен ако моите представи от 60-те и 70-те не ме подвеждат и да се окаже нещо по невнятната електроника,нали?А време за Еуратек все няма и няма,поврага.Освен,че ми е на другия край на града,и с тези задръствания,а там като се започне едно чакане...лоша работа.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтърът смених,но пак ми направи същия номер:губи мощност,на място работи с вибрации,после се оправя.Възможно ли е да от вода в бензина?Сипах спирт и ще я пробвам утре.Някакви мнения? ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си свещите..... ;)

,но първо виж кабелите довечера....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,което не мога да не споделя,с риск да бъда обявен за...,е че след като смених филтъра,колата получи поне 10% повече мощност,не мога и се нарадвам.Някой друг с подобно твърдение?Или само аз съм smile048 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,което не мога да не споделя,с риск да бъда обявен за...,е че след като смених филтъра,колата получи поне 10% повече мощност,не мога и се нарадвам.Някой друг с подобно твърдение?Или само аз съм smile048 ?

 

+1 smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно старите ви филтри са били доста позадръстени.

Аз не намерих осъзаема разлика в поведението на автомобила.

Времето на смяната при мен беше според сервизната книжка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Имам продължение по темата.Тъй като и след смяната на филтъра направи същия номер/губи мощност,аха да спре,а на място работи с вибрации/,реших да отида в Еуратек.Тук съм чел от колеги,че отиват,правят им диагностика и ако има нещо,оставят колата.А при мен не стана така.Явих се при приемчика/много учтив и приятен младеж/и казах,че съм за диагностика.А-а,процедурата е такава,каза:оставяте я,най-добре сутрин/беше след-обяд/,диагностицираме я и я ремонтираме.Добре,щом е така,оставих я,като се опитах да обясня какво точно и се случва.Привечер се обади,колегите били разкрили,каза,че свещите са смяна/добре,тя си е на 55к,знач,че на 60к се сменят/,съгласих се,друго има ли и,питам.Не,няма.Ама това,дето го прави,не може да е от свещите.Е,не зная,казва той,ама друг запис няма.Така го отнесох 91 кинта,а свещите щях да си сменя и сам.Впрочем,понеже тук съм чел,че и във VW правели Шкоди,един ден на път оттам опитах,ама любезно ме изпратиха в Еуратек.

Това безсилие е много неприятно.И сега непрекъснато чакам на някой светофар да ми скрои номера и задните да ме изядат/или поне майка ми/.

Нда. ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Явно събира вода от конденз в резервоара, или поне така ми се чини. А е странно, защото си е гаражна, в мазе и термпературата не пада под 10 С. При рязко завиване и само 10-тина литра в резервоара, започна да прекъсва, загуби мощност, само забравих да погледна дали отзад излизаше бял пушек,след 300-400 метра се оправи. Пак сипах спирт, да видим.При предишните проблеми от същия характер сипването на спирт отстраняваше проблема.

Някой имал ли е подобен проблем? Горивният филтър е на 10К км, зареждам само в ОМV, човек вече не знае какво да мисли...Откъде идва шибаната вода? От горивото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да смениш бензиностанцията smile049. Може донякъде да помогне. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно събира вода от конденз в резервоара, или поне така ми се чини. А е странно, защото си е гаражна, в мазе и термпературата не пада под 10 С. При рязко завиване и само 10-тина литра в резервоара, започна да прекъсва, загуби мощност, само забравих да погледна дали отзад излизаше бял пушек,след 300-400 метра се оправи. Пак сипах спирт, да видим.При предишните проблеми от същия характер сипването на спирт отстраняваше проблема.

Някой имал ли е подобен проблем? Горивният филтър е на 10К км, зареждам само в ОМV, човек вече не знае какво да мисли...Откъде идва шибаната вода? От горивото?

 

Няма да е това колега...Но няма как да познаем така през форума ми се струва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.