Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кво да е маслото


vicool

Recommended Posts

Момчета, помагайте, взех масло, ама май е грешното ](*,) . Ако има подобна стара тема, може да ме прехвърлите.

 

Та отивам аз до сервиза на Шкода във Виена, тъй като в Shell ми се зави свят от различни масла. От там ми продадоха Shell Helix Plus 5W-40 VW 506 01 но без да питат дали съм с QG0 и без да видят колата. Двигателят е 1.4 TDI PD без филтър (тъй като в таблицата има 0GG, a не 7GG) и QG0, т.е. без удължен пробег. След това реших по-подробно да се заинтересувам дали това е правилното масло и какво открих: В ръководството пише, че за QG0 се използва VW 505 01, а VW 506 01 е за QG1 (с удължен пробег). Играе ли това голяма роля? Мога ли да използвам вече купеното :-k ? Освен това на някоя от страниците на Shell прочетох, че за този модел е 5W-30, каква е разликата???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега защо да е грешно маслото разликата е малка мисля че не е никакъв проблем но моят съвет е да не го караш повече от 10000хил км било с удължен интервал или без за марка следващия път бих ти препоръчал http://www.motobul.com/bg/products_castrol.php?id=71 аз сложих такова преди 3 дни и съм изключително доволен двигателя рабти супер с него

VW 505.01, всесезонно моторно масло с гъстота SAE 5W-40 за дизелни двигатели тип помпа-дюза (Pumpe-Dmse);

VW 506.00, всесезонни масла за дизелни двигатели за леки автомобили с принудително пълнене;

предвидена е удължаване на интервала за смяна на маслото, притежават понижена високо температурна

гъстота с цел спестяване на гориво, основни изисквания са да сотговаря на класа АСЕА В4; предназначено

само за двигатели произведени след май 1999 г.; да не се използва в по стари автомобили заради малката

високо температурна гъстота която може да доведе на повреда в двигателя (задиране).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз сам с castrol-а и мисля че колата работи перфектно с него. колата доиде от завода с шел маслото и след смяната поръчах да го сменят с кастрол защото съм чувал че е едно от наи добрите и мисля да продължавам с него =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.