Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1.6 мпи на газ


v_savov67

Recommended Posts

Искам да попитам има ли някой да кара фелиция 1.6 мпи на газ.Било то обикновена или инжекция.Искам мнения и впечатления защото мисля и аз да слагам.Ако може и малко снимки.Предварително ВИ благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...
  • 6 месеци по-късно...

На тези фелиции се слага само газ инж, че като патне веднъж и сменяш колектор, пластмасов е. И е скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

От скоро съм горд собственик на фелиция 1.6 мпи.Искам да сложа газ но газовият инж ми идва малко скъп,някой не е ли слагал на неговата обикновена газова уредба и ако има нека да драсне някой ред има ли проблеми и дали е възможно изобщо да се сложи такава, БЛАГОДАРЯ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ти се, как ще е скъп: http://www.autogasmarket.com/shop/products/118.html

До колкото знам на Зенит има гаранция дори и да си го сложиш сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай за невежеството но не трябва ли всеки двигател да е с различни параметри газов инж ,ако си закупя от този сайт дали ще пасне на моята кола .Също така не знам колко горе-долу излиза като сума монтажа и дали бих се справил по схема или си нима тънкости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро монтирах ГИ на Октавия 1.6 MPI Полски DT-GAZ засега работи добре. Няма разлика в динамика и вървене на автомобила.

Монтажа на газова уредба е сложна инженерна задача. Не е невъзможно да си го монтираш сам, но няма да е така, както ще го направи специализиран сервиз. Трябва да се изпълнят няколко условия. Не се ли изпълнят ще има проблеми в работата на ГАЗ. От некадърен монтаж е излязло и прозвището на газовите - като ненадеждни системи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Монтажа на газова уредба е сложна инженерна задача.

...

 

Аз защо не видях инженер в нито един газ сервиз в който съм ходил?

 

Сега сериозно - ако е ГИ си трябва настройка и съответната апаратура. Ако е обикновена газова може и сам да си я монтира човек ... ако има съответните инструменти и материали де. Друг е въпроса как се регистрира след това.

 

А избора ГИ или обикновена всеки си го прави сам. Опела мина 200к+ на газ без никакъв проблем с обикновена газова, но сега се замислям на Нивата да слагам ГИ smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз защо не видях инженер в нито един газ сервиз в който съм ходил?

Е значи не си попаднал на свестен ГАЗ-сервиз.

 

А за НИВА-та си прав, 1.7I си иска ГИ на всяка цена, иначе само проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моята е монтирана газова БРЦ инжекцион.Автомата си папка(от 7,5-до 11,00 в града :lol: ),но съм доволен.Монтирана си е в БРЦ в дружба.Като я взех(беше на 2500км),викам си,ще се разработи,и към 8000км,ще падне разхода на бензин.Да,ама непожела :mrgreen:

Сега на газ минавам(с мое каране) по 330км градско с 1 зареждане на 45 литрова бутилка :lol:

Извънграда,е излизала само 1 път smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам дали някой е с обикновена газова и дали има може да се монтира така ,че дори и да има детонация да не се спукат смукателите тръби защото колата се ката предимно градско и това ,че превключва на газ на определена температура не ме устройва много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се монтират разни гумени тапи, но за мен си е цигания. По-добре смени колата(двигателя). И без това AEE-то е калпав мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка газова може да се монтира и от сам човек. Документа е за бутилката. Кихалка се слага при пластмасов колектор. При каране над средните обороти и правилен реглаж не трябва да има проблем в ниските обороти. Кихалката е клапа с пружина 0.5 натяг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Вече две години съм с газов инжекцион на 1,6 АЕЕ и определено съм много доволен, преди имах голф 1,4 моно с обикновена газова и с него проблемите бяха определено повече, а що се отнася до самия двигател изобщо не е калпав както пише колегата в горния пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам Октавия2 1,6 на газ от една седмица, но й навъртях 1000 км, монтираха ми газов инжекцион в Пауъргаз за 830 лева, няма промяна в динамиката, разход извънградско 6,5 - 7 на 100 и засега съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Е-е браво бе! Вече година и три месеца съм с метанова уредба с изпарител. Мотора е 1,6 АЕЕ.

Не се оплаквам! Във Варна съм, елате и вижте. Веднъж преди около 5-6месеца кихна. Наложи се да бандажирам отново гофрираната тръба на засмукваният въздух и това е. smile152 smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...
Е-е браво бе! Вече година и три месеца съм с метанова уредба с изпарител. Мотора е 1,6 АЕЕ.

Не се оплаквам! Във Варна съм, елате и вижте. Веднъж преди около 5-6месеца кихна. Наложи се да бандажирам отново гофрираната тръба на засмукваният въздух и това е. smile152 smile126

Аз я видях колата. :) Вярно е . :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.