Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За CEZ, фактурите и фирмите


stefan l

Recommended Posts

Здравейте!

За миналия месец фирмата ни не получи фактура от ЧЕЗ.

Обаждаме се да питаме къде ни е фактурата.

Отговор – фактурите се разнасят от “Полипост”, обадете се на тях!

Я да **a! Мене не ме интересува кой са наели ЧЕЗ за разнасяне на фактурите – не е моя работа!

Както и да е - няма я фактурата, а тока сме си го платили – справка по телефона за сумата и след това банков превод. Ама за да си отчетеш разхода само банков документ не е достатъчен – трябва и фактура.

Отново се обаждаме с молба да ни изпратят дубликат от фактурата – ааа не може! Трябва в ЧЕЗ да отиде собственика на фирмата или упълномощено лице с нотариално заверено пълномощно, да подаде молба и на другия ден евентуално може да бъде издаден дубликат!!!

Да **a монополиста скапан да **a – замирисва ми на нещо добре познато от близкото соц. минало.

Някой сигурно ще ме посъветва – “като не ти дават фактура не плащай”. Да, ама тока много бързо го спират.

Съмнявам се ние да сме единствените, с които ЧЕЗ да се гаврят по този начин, още повече се съмнявам, че е възможно да има такава практика в нормалните държави, в това число и Чехия.

За това, колеги, моля, ако някой е имал подобни проблеми да дава акъл!

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти имаш правови отношения само с ЧЕЗ. Те могат, ако желаят, да използват и 10 фирми за разпространение на фактурите. Но ако стане гаф по трасето, както е в твоя случай, и фактура не е доставена, топката е в полето на ЧЕЗ. Те са длъжни да отреагират своевременно спрямо теб, а какво ще се случи в отношенията им с разпространителя теб не те касае. Ако решиш да се заядеш с тях - закона е на твоя страна и на твое място бих се допитал до адвокат. Съгласно Чл. 113. ал. 4 и ал. 6 от ЗДДС. фактурата се издава задължително не по-късно от 5 дни от датата на възникване на данъчното събитие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

За миналия месец фирмата ни не получи фактура от ЧЕЗ.

Обаждаме се да питаме къде ни е фактурата.

Отговор – фактурите се разнасят от “Полипост”, обадете се на тях!

Я да **a! Мене не ме интересува кой са наели ЧЕЗ за разнасяне на фактурите – не е моя работа!

Както и да е - няма я фактурата, а тока сме си го платили – справка по телефона за сумата и след това банков превод. Ама за да си отчетеш разхода само банков документ не е достатъчен – трябва и фактура.

Отново се обаждаме с молба да ни изпратят дубликат от фактурата – ааа не може! Трябва в ЧЕЗ да отиде собственика на фирмата или упълномощено лице с нотариално заверено пълномощно, да подаде молба и на другия ден евентуално може да бъде издаден дубликат!!!

Да **a монополиста скапан да **a – замирисва ми на нещо добре познато от близкото соц. минало.

Някой сигурно ще ме посъветва – “като не ти дават фактура не плащай”. Да, ама тока много бързо го спират.

Съмнявам се ние да сме единствените, с които ЧЕЗ да се гаврят по този начин, още повече се съмнявам, че е възможно да има такава практика в нормалните държави, в това число и Чехия.

За това, колеги, моля, ако някой е имал подобни проблеми да дава акъл!

Благодаря!

Как искаш да си решиш проблема бързо и лесно или ....... :smt019 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.