Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спойлера на задния капак работи ли, или само тежи?


35mm

Recommended Posts

Спойлера на Октавия RS, който разбрах че става и за мойта Октавия от 1999 г (по скоро този за мойта като опция от 1999 г ставал и за RS), върши ли работа или е само за красота и тежи на колата?

Струва към 300 и нещо лева в Еуратек и много се изкушавам да си го взема.

 

Все пак всеки килограм отгоре на колата внимателно го преценявам дали да е в нея.

 

Например, миналата година, взех решение да не държа дисковете с музика в пластмасовите им кутийки, а си взех класьор с джобове. така хем изхвърлих около 0.5 кг от колата под формата на пластмасови кутийки, хем не тропат в жабката (класьора е мек).

Тази година си взех USB стик (аудито ми има вход за USB) и успях да изхвърля още половин килограм като вече нямам и дискове в колата а само едно 8 GB USB.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спойлера е хубаво нещо,но работи само при високи скорости.При наличие на бавен автомобил,освен чисто визуални предимства,носи съвсем малки практически,под формата на натиск.Аеродинамичното съпротивлени на спойлера разваля ощата аеродинамика с под 1%(говорим за фабрични пейки,при липове често има дори ползи),така че е смешно да се говори за серизно отрицателно въздейсвие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Например, миналата година, взех решение да не държа дисковете с музика в пластмасовите им кутийки, а си взех класьор с джобове. така хем изхвърлих около 0.5 кг от колата под формата на пластмасови кутийки, хем не тропат в жабката (класьора е мек).

Тази година си взех USB стик (аудито ми има вход за USB) и успях да изхвърля още половин килограм като вече нямам и дискове в колата а само едно 8 GB USB.

 

Е сега ако кажеш, че минаваш И през кенефа преди да се качиш в колата, съвсем ще се уморя от смях!!! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още доста неща ще трябва да изхвърлиш,за да компенсираш теглото на спойлера! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди дълъг път ше пия разхлабително, да и е леко на шкодичката! smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Например, миналата година, взех решение да не държа дисковете с музика в пластмасовите им кутийки, а си взех класьор с джобове. така хем изхвърлих около 0.5 кг от колата под формата на пластмасови кутийки, хем не тропат в жабката (класьора е мек).

Тази година си взех USB стик (аудито ми има вход за USB) и успях да изхвърля още половин килограм като вече нямам и дискове в колата а само едно 8 GB USB.

 

Е сега ако кажеш, че минаваш И през кенефа преди да се качиш в колата, съвсем ще се уморя от смях!!! smile091

Ех, изпревари ме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега ако кажеш, че минаваш И през кенефа преди да се качиш в колата, съвсем ще се уморя от смях!!! smile091

И аз това мислех да напиша :smt032 И бих попитал колегата - дали ще има ефект ако си оставя в гаража резервната гума, ключове, кабели и т.н.? Защото предполагам колата ще литне, а разхода драстично ще ми падне :-k Но във всички случаи ще взема пример от него и вече сутрин няма да си возя двойното кафе в пластмасова чаша с мен защото има-няма си тежи колкото калъв за дискове. А пък жената ще я качвам само на заплата и празници :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, знаех си че и за това ще си помилслите.

 

Ама..... то тука половин кило, там половин кило, ей така се свалят килограми на Октавията.

 

По едно време я зареждах само с около 10-15 литра(освен когато не ми трябват повече) - като във Ф1, викам, да ми е лека, за какво да карам с мене 55 литра бензин като не ми трябват.

Гумите ги помпам с азот и заради това че е по-лек. А като сложих метални винтили - мъка, мъка - няколко грама повече вече тежат на колелата.В BMW М5 май че няма фабрично аудио и ел.стъкла за да е по-леко и по-бързо.

 

 

P.S. Е, шегувам се за някои неща, но в упътването на Октавията си пише че трябва да опазваме околната среда като не возим излишен багаж в багажника, и че 100 кг повече в колата се равнява на 1 литър повече разход на 100 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Това с теглото е безумие. Кое е по-важно: резервната гума или 100г/100км разход? Или 0.01S по-бързо от 0 до 100km/h? Или удоволствието да спра веднъж на 700-800км за гориво вместо да го правя през ден? Ами ако ще пестим да "спестя" ли от фарове и да ме отнесе някой челно? Да, не бих препоръчал разнасянето на две торби цимент в багажника, но и да смяташ 100-200гр от пластмасови кутийки е безуми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и мен не изпревариха с коментарите за намаляване на теглото...

 

Ама се чудя каква е тая жабка дето събира половин кило кутийки за дискове... не за друго, ами щото 2.5 години продавах дискове и кутийки за тях ;) и 1/2 кило от кутийки... ДОБРА ЖАБКА ще да е тая :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Даааааа бе, да. Ще литне и ще й падне разхода, как ли пък не. Вярвате ли го това? Ако го вярвате, ще ви светна една далавера - ИЗМИЙТЕ КОЛАТА И Я ПАСТИРАЙТЕ СТАБИЛНО! Така хем ще придобие външен вид, а хем и аеродинамиката й ще се подобри. А това ще допринесе забележимо за падане на разхода..... А сега сериозно - когато е много лека, не смея много да я юркам! Защото съм забелязал, че когато маневрирам при висока скорост - не е върховно стабилна. Докато когато е натоварена - лепне за пътя, и можеш да маневрираш доста по-стремително. Оптимумът е 4 ма човека, без багаж. Само при път с много завои натоварената кола става доста по-тромава - това й е кусурът..... Явно задницата по-трудно следва предницата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееех, ако беше забелязал и от коя дата е последният пост по темата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееех, ако беше забелязал и от коя дата е последният пост по темата....

 

И ако беше само тази тема, дето я е извадил от най-затънтените архиви. smile048 smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че бая е "съживил", ама жив и здрав да е, щом се забавлява...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом се забавлява...

 

Доста добре явно се забавлява... smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.