Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скорости на магистрала "Тракия"


dude_BG

Recommended Posts

zloQQ, а защо тогава си си сложил такъв аватар? Тва ми прилича на историята на Максим Стависки, "не карай пил", пък после прай катастрофа мъртво пиян.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • SKODA 105 RS

    5

  • dude_BG

    4

  • BlackPearl

    3

  • The Freshmaker

    3

Най-много писали в темата

zloQQ, а защо тогава си си сложил такъв аватар? Тва ми прилича на историята на Максим Стависки, "не карай пил", пък после прай катастрофа мъртво пиян.

 

Че к'во ми има на аватара? Да си настъпя колата до край, означава да катастрофирам и убия хора, след като съм пил ли? Или да мина на червено? Или да мина през спирка на градския транспорт върху хората? За дооооста километри и години стаж, нямам нито една катастрофа - за това аватара е такъв. Аз не водя война и не убивам на пътя!

Тук, по-горе, само ангелчета са се изказали. Все хрисими и благи smile015 Казваш, че като се качиш в кола с 4-500+ коня и чуеш звука от двигателя не ти трепва сърцето... Или трепва, но разума веднага почва да досажда и в крайна сметка явно надделява!

Моето мнение за писаното тук е: тези, които са против високата скорост никога не са карали наистина бързо. Мисля си, че просто не им стиска и се оправдават с разума...и високата степен на загриженост за себе си и хората на пътя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За превишаване на разрешената скорост извън населено място с над 51 км/ч - има глоба 200 лв. и 3 месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство. На практика излиза, че за 181 км/ч и за 308 км/ч наказанието е едно и също smile082

Имаше един случай когато друг състезател, но със седма серия на BMW реши да се прави на състезател-мисля, че беше точно на магистрана "Тракия" и след удар в автобус имаше куп осколки от един иначе бърз и добре обезопасен автомобил smile175 Скоростта била около 250 км/ч , а ако на този фен с R8-цата му се случи същото от него нищо няма да остане http://www.wreckedexotics.com/r8/index.shtml .:.

п.п. На мен ли така ми се струва, или това Ауди е със заден двигател като мойта шкода, някой ако знае как мога да си сложа такъв -не за друго, ами купето понеже не ме кефи :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре аре, пак почнахме да си ги мерим! Като го постнах тоя клип исках да покажа КЪФ селтак е тоя, не съм казвал, че съм против високите скорости. Ама радио вероника и "е*аси мамата е*аси мамата" направо изкъртиха кочината. Също така съм сигурен, че няма да тръгна да развивам максималната скорост на колата при тия условия. Изпробвал съм си Шкодилака, но през деня на суха магистрала и без дупки и други коли наблизо. За мен принципът на безопасното каране на фарове е следния: карай с такава скорост, че да можех да спреш напълно за разстоянието осветено от фаровете ти. Другото си е поемане на риск (и това съм правил, но се е налагало).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки от нас поне веднъж (а някои от нас и по-редовно) е нарушавал правилата за движение, но това не е оправдание за самоуверени състезатели с режисьорски наклонности. за такива експерименти има писти, да ходи да се кефи там. а ако го барнат (било то и в Германия) да се снима с телефон, докато шофира по магистрала, жална му майка.

е.ем ти кефа, е.ем ти R осмицата, аман от комплексари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чалгарят кара точно с 280 км/ч (минава километър за 12,9 секунди).

---

Между другото, аз съм от тези които не са изпробвали максималната скорост на автомобила си.

Надявам се, че има още много като мен :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, аз съм от тези които не са изпробвали максималната скорост на автомобила си.

Надявам се, че има още много като мен :roll: .

+1 :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не съм стигал максималната скорост на автомобила и нямам и намерение.

Но не мога да разбера колеги, които намират за нещо нормално да караш с 300 км, били професионалисти, няма ли катастрофи за толкова години. Ми то колеги всички дето минават в насрещното, светкат ти с фаровете, изпреварват те от дясно .... ми те колеги всички са професионалисти и всички нямат катастрофи докато не пометат някой на пътя. Да не говорим че в масовият случай на никой не му пречи да кара на една бира, чаша вино или 50 гр. ракия - всички са професионалисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам нищо против високите скорости и тестовете на автомобилите, стига да се правят на съответните полигони и обезопасени участъци.Останалото е дело на лекомислие и простотия.Истината е че колкото и да ни е неприятно трябва да се съобразяваме с останалите участници в движението и да предвиждаме и непредвидимото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не съм фен на високите скорости на магистрала гледам да карам с 120-130 на моменти при изпреваране за кратко съм вдигал 150-160 но не за повече от 2-3 минути докато когато пътувам по Хемус в посока София движейки се с 120 ме изпреварват автобуси на по 20 години пълни таратайки представете си такъв автобус засилен умишлено по нанадолнището към София със скорост 160 колко опасен може да бъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лошото е ,че всиски се сещаме са потенциалнитре опасности чакй когато белята стане.

за високите скорости- аз не познавам лично такъв който да не се е увличал поне за момент по тях,жалко но е факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Максималната скорост съм стигал само на 105-цата и на Субаруто ми и на двете е 140 и колкото и да ги газиш повече не могат, на магистралата с тази скорост ме минават като спрял - с колко ли карат те?!?!?!?

На мондеото максималната скорост по книга е 205, но никога не смятам да я достигам. С нови газови амортисьори, дискове накладки, гуми, но не смятам да пробвам. Поздрави на всички с пожеланието да карате разумно. Колата може и да може но никога на може да се знае какво има след завоя или какво точно ще направят другите участници в движението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам нищо против високите скорости и тестовете на автомобилите, стига да се правят на съответните полигони и обезопасени участъци.Останалото е дело на лекомислие и простотия.Истината е че колкото и да ни е неприятно трябва да се съобразяваме с останалите участници в движението и да предвиждаме и непредвидимото.

 

Ето, това е истината! Аз точно затова се и изложих на Междене - преди няколко дни ми правиха реглаж на карбураторите, но след това на пътя не съм пробвал да правя драг, т.е. за да разбера предварително, че на пистата моторът ми ще прекъсва при настъпване до ламарината.

Днес на връщане от събора реших да си направя малко кефа нагоре по завоите на Ябланица. Като ме видя, приятелят на кумата ми /който е шофьор само от 2 месеца обикновено кара доста бавно и внимателно/, за да не остане по-назад взе че се "отпусна" и реши с хондата си да ми прави дръпка по Хемус с над 160-170... но аз не го последвах, въпреки че поне до 190 няма проблем да го гоня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро е безумно, че кара с 1 ръка, ане скороста.

Те ако и 2те са леви - все тая smile175

 

ще ме прощаваш ама не съм съгласен ... :) ... аз съм левичар, ако и двте ми бяха леви ... ееееехххееееее :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тиии къде избяга неделя бе бандит ? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а представяте ли си кара си пи4а с 300 км. и да се озове на края на магистралата у4астъка до Стара Загора където свършва с кръгово кръстовище кефи се и снима и изведнъж полет както доста други и може би и с по малка скорост са летели.

 

PRR: Следващия пост с 4-ки вместо ч и сие отива в Надин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тиии къде избяга неделя бе бандит ? :-k

 

Ми.... ходихме с бързото влакче на сливен да погледаме ДРАГ-а, евала за там организацията, имаще поне 10000-15000 чиляка ... пък като имаше преди в софия на божура който е ходил знае че ... едвам се събираха 1000-2000 ... браво на Лечков, предполагам с неговата подкрепа става всич1ко спортно там , беше яко, ама ... немаше много какво да се гледа ;) ...

шък и така или иначе ,,, ни съм спечелил нищо :( ...

 

иначе като за първа годна на събора ме изкефи, като изключим реднвните превалявания, и мацката дето беше с мен само нещо мрънкаше, деба и мърдите ... повече никаде не взимам никой :) ...

 

и аз съм карал с 250 ама не съм снимал радиото на коя станция е

но пък в Аудито беше доста спокойно за тези километри

най лошо е да си опасен за другите

и наистина,ако спукаш гума с над 200 си мъртъв 90%

 

заеееееееби, много фърфи тази твойта шкода бе ;) ... или с опелчето прави 250 ;) ?!?

кажи как да направя и аз мойта да праи 250, че другата година на черната перла да и скъся живота от яд, като я оставя с две коли зад мене на правата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като стана дума за идиоти на пътя. Вчера,докато се прибирах към София,по Хемус,един чичко с ТИР около 6-7 км си поддържаше 140 и се изнасяше да изпреварва,все едно е мотора! :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

При тез скорости във всеки един момент не би трябвало да те напуска мисълта и преценката доколко си в състояние да владееш автомобила не само като машина ами и като участник в пътната обстановка, колко път ще ти трябва да намалиш или спреш след като излизаш от завой и пред теб се намира опастност. Пък ако смяташ, че при скорост 200 или повече и поява на котка на платното ще я размажеш, а на теб няма да ти се случи нищо значи нямаш реална представа за нещата и си потенциален убиец или самоубиец. Или какво може да се случи ако блокира мотор или нещо из скоростите примерно. Лично аз мисля че по нашите магистрали скорости над 120-130 изобщо не са за изпробване даже и при най-добрите условия и с най-стабилните коли. Нито настилката е като на самолетна писта, нито оградите са читави навсякъде, а и има доста голям пътен трафик, който на такива експериментатори със сигурност им "пречи". Ъм че то в средното платно колите се движат с 80-90, като се наденеш в такава - все едно си натресъл спряла кола със 120 [-X Ако имаш разум в главата си- сигурен съм че никога не би изпробвал колко ти вдига колата ти, ни най-малко ако току що си я купил или взел под наем. smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile048

човека си тества колата, какво от това? тъпото е си държи телефона в ръка. сами видяхте, че след като вдигна тази скорост, веднага намали. smile096

 

иначе нашите пътища не са за такива скорости ... много дупки и неравности има :-k

 

 

ПП и аз съм се засилвал, но никога не съм тествал максималната скорост, защото като стигна до към 200 на километража и ме хваща шубето и пускам газта, а може и още :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вторият клип не може да се сравнява с предишния - първия снима с телефон в ръка, а пък втория е закрепил снимачката стабилно на волана и двете му ръце са на кормилото. Освен това не кара нощно време.

 

Луди са тия скорости, особено в България - омръзна ми от късогледи и тъпогледи богаташи с бедни мозъци - като я наперкаш с 300км/ч какво ще видиш от някой подобен на теб "бързак", дето е решил, че ще претича през пътя? Или такива няма? То и тия с 300-те км/ч уж ги няма, ама фактите са налице!

 

Лично след 150км/ч нагоре не се чувствам добре, спокойно - на моята кола това е границата на нормалността, карах и една нова Октавия, тя по-добре държи пътя, но въпреки това не се чувствам по-добре - клати се повече, стават повече колите, които карат по-бавно и могат да ти изкочат отпред, че да не можеш да спреш! Все се молех тия в средната лента да не решат точно сега да изпреварват, щото щях да им дойда на гости! От задната седалка, та отпред! И то защото бързах за да хвана час в Стара Загора, а на връщане се движих със 120 и колата освен че ни вози като крале, се отблагодари с приятно нисък разход. Т.е. на отиване - нерва и страх, на връщане кеф и икономия :)

 

Тъста ми и той е рейсър - Пикасото със 177 съм го виждал да кара (по каталог 175 вдига), а като види прав път вика:"Ми то е жалко да не натиснеш"!?!?! и 130-140 км/ч по обикновените пътища! А после не може да я паркира в гаража - псевдо шофьор!

 

И тоя с R8-цата се наперкал на пиянска музика да снима как кара! Абе да му се не знае вече и аз искам Формула 1 в България - щото пистата ще я отворят и за другите, та ще могат да "потренират".... докато не извадят 15-тата кола от трибуните и прекратят такива експерименти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно да са на границата на екстремното им дига адреналина и ги стимулира по някакъв начин. Аз само мога да им предложа да се качат на 120-ка и да пердашат със 145 по същата магистрала. Ще им се стори по същия начин. Като добавим това, че ще имат не евтиното чувство, че даже излитат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.