Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 1 (и 2) : обезшумяване интериор - Mission possible!


Redline__

Recommended Posts

  • Отговори 254
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • esto

    37

  • димон

    37

  • bega4kata

    30

  • chavdarlk

    20

Най-много писали в темата

Еми купете си нов Супърб и нема да скърца първите няколко години ! smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

esto-що не се познаваме с тебе?Мислех,че си Софиянче...Сега от поста на колегата видях че си от Варна

А за обезшумяването,ще ми покажеш и дадеш някои идеи,че като чета тука и аз се надъхвам.За обличанито на багажника съм забелязал,че като си нося бризента вътре е по тихо :-k

Като приключа с др.глупости и аз ще почна с тунинг по сайлънса :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10. смазване + раздвижване с тънко масло на пантите на петте врати.

11. смазване + раздвижване на бравите на петте врати (петлетата в самата врата - това беше най-дразнещото скърцане!!!).

 

Това и аз правих иначе не се издържаше, но сега като се сетя точно тогава ми откраднаха музиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

силиконовия спрей върши чудеса по гумените уплътнения колеги ! Благодаря за изключително полезната тема !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти на всички ,тъкмо да се жалвам и гледам някой ме е изпреварил

колицата ми е нова тъкмо мина 1000км. нямам оплаквания освен от много неприятното тракане от към жабката нещо вибрира доста гадно и ако може есто или друг да каже как да се справя

 

октавия 2 1.9 тди 105 кс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в О2 има няколко места през които влиза най-много шум в купето и това са:

 

1.между педалите на съединителя и спирачката има пластмасово капаче по което няма нищо и през него влиза много шум.

2.изводите на климатика и парното има голо место само с едно гумено маншонче и през него влиза.

3.корите под колата и особено двете от ляво и дясно под краката от тях по грапава настилка колата почва да дранчи като консерва пълна с монети и започва да се осеща вибрация в краката.

4.местото за резервната гума.

това са най-важните места от които трябва да се почне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти на всички ,тъкмо да се жалвам и гледам някой ме е изпреварил

колицата ми е нова тъкмо мина 1000км. нямам оплаквания освен от много неприятното тракане от към жабката нещо вибрира доста гадно и ако може есто или друг да каже как да се справя

 

октавия 2 1.9 тди 105 кс

 

 

Ако нямаш нищо в жабката може да са помпа-дюзите . Те умеят да тракат. Най-много се кефят на свободния ход... :D

Но нашия колега esto е намерил лек и за този шум-шумопоглъщаща материя върху капака на клапаните.Колата отвън се чува като комън рейл - за което бравос !!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти на всички ,тъкмо да се жалвам и гледам някой ме е изпреварил

колицата ми е нова тъкмо мина 1000км. нямам оплаквания освен от много неприятното тракане от към жабката нещо вибрира доста гадно и ако може есто или друг да каже как да се справя

 

октавия 2 1.9 тди 105 кс

 

 

И при мен имам такъв шум в жабката - при мене е от ключалката на жабката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май за ключалката си прав ,тези дни пътувах доста и ми направи впечатление ,че след като сложих в жабката някои дребни неща потракването спря.

между другото помпа -дюзата се чува през педалите и като се наврях да видя- над педалите буквално няма нишо, ще сложа някоя стелка на първо време.........

ае.... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-после накарах задницата да не тропа като консерва,като олепих задните подкалници с хидроизолация /особено десния/ и бронята отвътре да не вибрира,и много се кефя. smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффф,и мен ме сигнализирахте и аз започнах да се ослушвам.Според мен най неприятен шум идва от багажника-ще ходя в Практикер или бриколажа за изолация и я мятам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффф,и мен ме сигнализирахте и аз започнах да се ослушвам.Според мен най неприятен шум идва от багажника-ще ходя в Практикер или бриколажа за изолация и я мятам

На мойто Окти му потропват задните спирачки - чува се точно като от багажника, при каране по паваж с 20-50 км/ч.

След последното напълване с грес (тоя път молибденова) на водачите - отново кеф! Никакви паразитни шумове!

Дано да изкара повече от 2 месеца...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оказа се и задължително да се направят и предните кори на калниците,бронята и пластмасите под корите с хидроизолация,изчезва почти напълно бученето при ускорение с много газ и шума от гумите също много се намаля,става плътен и приятен.

 

в практикер е много скъпа изолацията,а в бриколажа свърши но утре ще търся по другите магазини и продължавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

внимавай къде какво и колко лепиш защото аз на два пъти имах обратен ефект,махах и после наново по друг начин,ако искаш пиши на лични мисля,че мога да ти бъда от полза за шумовете в октавията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

внимавай къде какво и колко лепиш защото аз на два пъти имах обратен ефект,махах и после наново по друг начин,ако искаш пиши на лични мисля,че мога да ти бъда от полза за шумовете в октавията.

Тука, тука, никакви лични smile044 .

Направо казвай къде да НЕ се слага!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.