Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1.4 TDI Fabia2


Recommended Posts

Здравейте. От скоро и съм в Шкода club :smt004 Купих си Фабиа 2 1.4 TDI. За сега вози доста добре, но имайте предвид, че това ми е първата кола изобщо ;) Та кой знае кви въпроси нямам, просто ме сърбяха пръстите да напиша нещо във форума... Все пак какво мислите за този двигател? Също така не мислех, че в днешно време се произвеждат нови автомобили без ABS, ама хей на дълбоко вярвам, че моята е от тях, защото не свети ABS лампичка на таблото при запалване. Пък и не беше най-скъпата модификация - Комфорт. А аз в еуфорията от купуването не се и сетих да питам... Например в Австрия най-ефтината модификация (на 1.4 TDI 80PS) струва 15 500 € (с ABS, ASR, ESP, ел. стъкла и тн.) а моята (даже не е бейсик) 11 000 €, но бая орязана. Въпреки това за тая цена съм супер доволен. Както се казва, каквато държавата, такова и обзавеждането, а и цената :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, smile179 със здраве да си я караш много и само безаварийни километри, оборудването да не те притеснява двигатя е надежден и икономичен. Качи и някоя снимчица.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен колега!

 

Добре дошъл при нас!

 

smile159

 

Мисля, че има един-двама колеги с 1.4 ТДИ мотори (освен с Фабия и с Румстър)- те могат да ти помогнат със съвети и напътствия около двигателя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ти е новата кола.Да те слуша и да те радва,само хубави емоции да имаш с нея :)

Със здраве и безаварийно. :)

Не му мисли много за оборудването.Важно е разумното шофиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!Двигатела е супер-имаме 2 автомобила с този мотор на подръжка при нас-А2 и Поло.75коня версия обаче,но те са еднакви с твоя.Здрави,пъргави и икономични.А за екстрите и системите....трябвало да внимаваш повече.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и добре дошъл. Мисля, че в ЕС не се продават автомобили без АБС. :-k Всъщност, можеш да провериш дали наистина имаш АБС като спреш по рязко някъде. Моторчето, освен, че е шумно и вибрира доста си е супер. Аз съм си доволен от него :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен!

Според мен имаш АБС и механичен спирачен асистент, а дали е така - избери някое място с пясък върху асфалта и спри рязко върху пясъка. Внимавай да имаш достатъчно място за спиране, защото АБС удължава спирачния път. Ако усетиш характерно вибриране на педала на спирачката значи имаш АБС, ако не и предните ти колела блокират исе повлачат по пясъка - лошо, щото си млад шофьор и за тебе АБС е полезна екстра. Лично мен ме дразни ама това е друг въпрос.

Карам въпросния двигател вече 40 000 км. - мога само да го похваля, никакви проблеми, никакви излишни вибрации, напълно достатъчна мощност и въртящ момент за това купе, идеален разход. Повишения шум в купето е от липсата на шумоизолация (на новата фабия не знам как е), а не от шумен двигател.

Поглези го първите 5000 км., не го юркай, проверявай му нивото на маслото, не се дразни от тракането, като се разработи ще поутихне, за разлика от HDI моторите които в началото не тракат, ама после ..... smile175 Не я карай на ниски обороти, този мотор достига мах въртящ момент на 2200 об./мин, под 1500 не я дръж, а в първите 5000 км. не я юркай над 3000 об./мин.

За нафтата - моята си пада най - много по Шел Ви Пауър, но най - много я карам с ОМВ Спринт, един - два пъти и сипвах добавка Ликви Моли за помпа дюза, ама май ефекта беше само психологически. Карането на турбо дизел има някои особености - във форума има писано, спазвай ги за твое добро е.

Само да допълня че моята е комби старото купе.

Иначе газ и безаварийно smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те само бели и жълти имаха. Та бял лебед ми се стори по-добре от жълто пате :D

 

Пък и иначе разни блейки щяха да ти махат, мислейки те за такси :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Честита Нова Колица !!! Макар че ти е първата май е чистак-бърсак , а !!!Браво !!! Гумите също са нови ...виждат се точките още ...макар че не са поставени на мястото си...Между двете точки трябва да се намира кранчето за помпене ... :-k :-k :-k . И още нещо не обягва от острия ми поглед - по-тъмния цвят на предната врата ... :-k :-k :-k !!!

smile027 - дреболии ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита Нова Колица !!! Макар че ти е първата май е чистак-бърсак , а !!!Браво !!! Гумите също са нови ...виждат се точките още ...макар че не са поставени на мястото си...Между двете точки трябва да се намира кранчето за помпене ... :-k :-k :-k . И още нещо не обягва от острия ми поглед - по-тъмния цвят на предната врата ... :-k :-k :-k !!!

smile027 - дреболии ...

 

Стига бе човек, ти ме разби. Как пък видя по-тъмен цвят на предната врата? Аз подчти се зомбирах пред снимката ама не можах да го различа smile048

 

Иначе наистина нямам ABS, ESP, ASR и други подобни. Освен че не светят на таблото им липсват и предпазителите :(

Пък и в моторния отсек не разпознах ABS.. A вчера открих и че едната лампичка за каране на заден не свети. Ама тва са бели кахъри иначе си е на 6 :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз виждам разлика, но за по-сигурно я проверих - минимална е - предна врата 171,171,171, задна 173,173,173

Лошото е, че имам проблеми и с очите, освен с ушите :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че имам проблеми и с очите, освен с ушите :lol: .

 

 

....Мнооого лошо , как ли те издържа жена ти !!! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A вчера открих и че едната лампичка за каране на заден не свети. Ама тва са бели кахъри иначе си е на 6 :smt017
Че тя светлината за заден ход при новата Fabia не е ли само една?!!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A вчера открих и че едната лампичка за каране на заден не свети. Ама тва са бели кахъри иначе си е на 6 :smt017
Че тя светлината за заден ход при новата Fabia не е ли само една?!!!

100%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A вчера открих и че едната лампичка за каране на заден не свети. Ама тва са бели кахъри иначе си е на 6 :smt017
Че тя светлината за заден ход при новата Fabia не е ли само една?!!!

100%

:smt017

Ако искаш да ти е по-светло когато даваш на заден, може да включиш задната светлина за мъгла. Понякога го правя този номер. Има ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи искате да ми кажете, че само от дясно свети на заден и това е нормално... :?:

ами вярвам ви де, ама ми се струва странно smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи искате да ми кажете, че само от дясно свети на заден и това е нормално... :?:

ами вярвам ви де, ама ми се струва странно smile049

 

Повечето нови коли са така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Колеги, бихте ли споделили дали 1.4TDI е нормално да има вибрации на празен ход? Гледах една Fabia2 80 к.с. и на място ми се струва ужасно треслива в сравнение с моята Octavia smile048

 

Досега не съм имал среща с 3-цилиндров дизел

 

Дразнещите вибрации се усещат в купето. Като се даде газ и се вдигнат оборотите, всичко заспива. Това поведение ОК ли е или аз съм много придирчив?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, бихте ли споделили дали 1.4TDI е нормално да има вибрации на празен ход? Гледах една Fabia2 80 к.с. и на място ми се струва ужасно треслива в сравнение с моята Octavia smile048

 

Досега не съм имал среща с 3-цилиндров дизел

 

Дразнещите вибрации се усещат в купето. Като се даде газ и се вдигнат оборотите, всичко заспива. Това поведение ОК ли е или аз съм много придирчив?

 

Съвсем нормално е. Но се свиква с времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Мислех, че проблемът е решен с добър маховик на коляновия вал, ама явно не е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.