Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Rapid 130 - няма си име


Rapid

Recommended Posts

А понеже онзи ден за пръв път ползваме електрожен, тези подцинковани гайки погат ли да се заваряват с него или тря да търся специален майстор с аргони и тн.... По тези заваръчните техники хич ме няма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А понеже онзи ден за пръв път ползваме електрожен, тези подцинковани гайки погат ли да се заваряват с него или тря да търся специален майстор с аргони и тн.... По тези заваръчните техники хич ме няма :)

 

зашмиргили им цинка и са готови за заварка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ползвай иноксов крепеж - задира зверски !!! много е добър за места на които няма боклуци . една песъчинка да има в резбата и .... за заваряването - знеш каде съм !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ползвай иноксов крепеж - задира зверски !!! много е добър за места на които няма боклуци . една песъчинка да има в резбата и .... за заваряването - знеш каде съм !

Ще намина да се видим някоя вечер. За съжеление шкодата не е в София, иначе щях да те изтормозя вече :) Вчера си купих интрумент за вадене на скъсани винтове(шпилко-вадач). Надявам се да не ми потрябва, но ще го пробвам как действа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще намина да се видим някоя вечер. За съжеление шкодата не е в София, иначе щях да те изтормозя вече :) Вчера си купих интрумент за вадене на скъсани винтове(шпилко-вадач). Надявам се да не ми потрябва, но ще го пробвам как действа.

Обади се да ходим заедно, да се видим :P. Към tyny не съм ходил и отдавна не съм го виждал.

Шпилко-вадач колкото и да съм ползвал не ми е вършил работа, особено за затегнали от ръждата скъсани болтове.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и тоя рапид вече лази по земята. Тая седмица довършихме колата. Отиде ми хубавата офроуд коица :)

Разлика стара нова пружина.

 

018406967.jpg

 

Ето и накратко как се правят нещата стъпка по стъпка.

Отвива се спирачен апрат и се напръсква всички болтове с ВД.

 

018406970.jpg

018406974.jpg

 

Развиваме от към горен носач, по-трудния начин , но така предницата остава по-права.

 

018406988.jpg

 

Слагаме скоба за да се извадят пружините.

 

018406998.jpg

 

Забравих да кажа че болчетата на амотисьора ги нагрявахме и се отвиха и двете, голяма радост и 2-3 часа спестена работа !

 

после по обратен ред новата къса пружинка се слага без проблем. Оказа се толкова къса, че когато се вдига колата на крик тя играе вътре в ботуша и трябва да се намества при пускане от крик.

 

Крайният резултат, 8-9см предната маска от земята. Вече не може да се катери по тротоари :)

като се има предвид че е снимана веднага след свалянето от крик! После олегна още

 

018407092.jpg

018407084.jpg

 

По-късно ще къча още снимки

Работата продължава ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, сложи един каиш, за да ограничава хода на носача и да не хлопа пружината. Ако ти се заиграва де...

Иначе е далеч по-добре така! Браво =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си за каиша :) Това съм го виждал по чешките шкоди ги слагат. Предполагам и ти на естелката имаш нещо подобно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си за каиша :) Това съм го виждал по чешките шкоди ги слагат. Предполагам и ти на естелката имаш нещо подобно ;)

Още нямам, но мисля да сложа. До сега не се е налагало де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.