Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

за климатик


BOTZKO6

Recommended Posts

здравейте!!! от както съм купил фела не съм поглеждал въобще климатика в какво състояние е. последно само съм питал човек който откровенно каза че не разбира от ремонт на автоклиматик и знам че няма фреон. искам някой да ми препоръча сервиз или човек за климатици на фелиция 98г. 1.3 glxi. за ПЛОВДИВ. благодаря на всички отговорили smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега достатъчно е да имащ познат климатичар за да ти зареди с фреон автоклиматика.Фреона е еднакъв. А иначе съм виждал в пресечка на Чернишевски сервиз за автоклими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера зареждахме служебната Астра и й преглеждахме климатика. Ако си в София да те заведа направо, ама не си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен фреона ми се ще и пълна профилактика на системата, както и на компресора трябва да се смени някъв лагер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега удоволствито на мен миналата година ми излезе около 400 лв., но по-добре така отколкото да ти отиде компресерчето :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, само не в ИМПАС 56!!!

има много читави майстори в града на тепетата, които ще ти оправят климатика! майстори под път и над път!

щом нямаш фреон, нямаш и масло (от където ти е заминал и лагера). Слабото място при автоклиматиците е челното уплътнение на вала! като не го пускаш цяла зима, по вала се трупа ръждица и като го пуснеш на пролет таковаш му мамата на уплътнението! Чувал съм, че уж промивали системата от старото масло, ама промивка се прави при смяна на хладилния агент! Виж до сега автоклима с R22 не съм виждал...фреоните са R134 и R407(повече при френските се използва). Най евтино ще ти излезне пълненето при някой маистор на хладилници. Иди при всеки друг, не и при ИМПАС56 до гребната! За съжаление фреона ми свърши(остана само 22) иначе щяхме да налеем колкото трябва + някое друго ПВЦ биричка. smile159 smile159 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой не знае ли някъде да се продава клима за фелиция 2-ра ръка.ама да е комплект с въздуховодите и клапите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отговорих си на въпроса :smt004 :smt004 :smt004 smile113 smile113 smile113 http://www.compressortech.co.uk/downloa ... art_04.pdf това е таблица за климатиците на всички модели автомобили: фреон,масло,обем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

някой може ли да ми каже дали климатика има сменяем филтър.фелка е 99 набор мпи 1.3 и колко градуса студено духа на макс.-при мен е 17гр. при 4-та степен на вентилатора и що годе топло време.благодаря/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой може ли да ми каже дали климатика има сменяем филтър

Аз също имах такъв въпрос към приемчик в ЕураТек.Човека ми отговори,че няма такова нещо,мога само да сложа чорапогащник на входа за въздуха на вентилацията/централно под стъклото,елипсовиден отвор/.Сложих такъв и отново отидох за съвет.Оказа се,че съм избрал много фин и по този начин затруднявам навлизането на въздушния поток.Трябвало да избера с едрина на дупките колкото мрежа за прозорци.

Незнам дали ти помогнах много но така съм действал с мойта Филка smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.