Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

New Superb 1.8 TSI Elegance 118 kW 6MT - няколко въпроса?


tarmacfrenzy

Recommended Posts

Здравейте,

 

Наскоро поръчах New Superb 1.8 TSI Elegance, 6MT. Очаквам го в края на юни.

 

Разбирам, че първите 1 500 км е желателно двигателя да не се претоварва. Това иначе казано избягване на по-високи от 3 000 оборота ли е за такъв автомобил? След колко километра/време е добре да се смени маслото първи път? Има ли други специфични моменти по начална поддръжка? Какво масло можете да препоръчате? Спирачна течност (dot 5.1?) след какви интервали е нормално да се долива и сменя?

 

Нещо друго - посъветван бях да избягвам контактно миене. В БГ OMV има няколко автомивки с памучни четки, които ми се струва малко вероятно да причинят вреда на лаково покритие/боя. Какво мислите?

 

Поздрави,

 

TF

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито =) всички сервизни интервали ще ти ги пише в книжката, която ще получиш с автомобила...мен лично тези четки на OMV не ме кефят не могат да измият колата като хората винаги оставя мръсно някаде...като си я вземеш ходи си на безконтактно и няма проблеми =).... като я вземеш сподели впечатленията си от колата, разхода на гориво, добави снимки =))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

...

 

TF

 

Здрасти!

Тези неща са точно описани в книжката за експлоатация, която ще ти дадат с колата. Там ще ги видиш.

 

За миенето - четките са най-лошото нещо, което можеш да причиниш на колата си! Памучни или не, по-тях винаги остават мръсотия и пясък и дерат лака зверски. Второто най-лошо нещо е безконтактното миене - сваля лака безвъзвратно. Най-хубаво, посещавай ръчна автомивка, където първо свалят едрите боклуци от колата, след това използват три различни кофи, подсушават с кожена гюдерия и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ползвай безконтактно. Купи си автошампоан и действай с него. А най-хубаво е с чиста водичка, стига да не е захабена боята. Нашите си ги мием в къщи с водоструйката, първо задължително подкалниците, праговете, обливаме обилно и след това се търка с гъба или четка и се полива с маркуча. От кофа не мия, освен при нанасяне на препарат. След това се измива хубаво с водоструйката, подсушава се с гюдерия. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Икономе, не всички(за жалост) имат възможност да си мият колите с маркуч/водоструйка на двора. Мен, например, това "щастие" ме огрява само като си ходя във Варна :(.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ползвай безконтактно. Купи си автошампоан и действай с него. А най-хубаво е с чиста водичка, стига да не е захабена боята. Нашите си ги мием в къщи с водоструйката, първо задължително подкалниците, праговете, обливаме обилно и след това се търка с гъба или четка и се полива с маркуча. От кофа не мия, освен при нанасяне на препарат. След това се измива хубаво с водоструйката, подсушава се с гюдерия. :D

 

Добре де, а гадните полепнали размазани насекоми, които са доста изсъхнали - с обикновен автошампоан и гъба не падат. Имам си струйка и само с нея и разните му там шампоани не падат. Купих си препарат който се разтваря 1 : - (не съм много сигурен колко беше) и с него пада всичко..досега не съм забелязал да има паднал гланц, или нещо от сорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, не съм имал проблеми да отстраня мушичките с шампоана. Баба Лада дори бащата много не даваше да я мия с препарати, че да не се разваля гланца. Все пак 33 години оригиналната боя не се запазва така лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка, колега !!! Малко да я чакаш, скоро да ти дойде, меко да те вози и все на хубави места и с хубави хора да бъдеш с нея !!!

 

Още един глас и от мен за контактното миене в домашни условия, когато, където и ако е възможно, разбира се, мойта Буба все така я къпя, и тук, и в Пловдив. Колегата ikonoma много хубаво го е обяснил как става. Иначе, имам спомен от моя позната със чисто ново Сузуки, която казваше, че е хубаво да се избягват четките през първата година и само на ръчна автомивка ходеше.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм от групата, които нямат друг избор, и мия само безконтактно (нито един път не е мита по друг начин).

Но като знам какви коли мият по същия начин... , се чудя дали пък е толкова фатално :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,карай си колата със здраве и я мий както си искаш! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile191 Оспамихме темата на колегата, та знае ли се. Моля ви пуснете една отделна тема за миенето - размисли и страсти, а тук отговорете на въпросите на колегата. Хайде да си ги припомним:

Разбирам, че първите 1 500 км е желателно двигателя да не се претоварва. Това иначе казано избягване на по-високи от 3 000 оборота ли е за такъв автомобил? След колко километра/време е добре да се смени маслото първи път? Има ли други специфични моменти по начална поддръжка? Какво масло можете да препоръчате? Спирачна течност (dot 5.1?) след какви интервали е нормално да се долива и сменя?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,колегата ако си беше направил труда да поразгледа темите във форума,ще си отговори на въпросите ,които е задал. :smt030

П.П.Като вземе колата ще сме по конкретни. :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за 3000 оборота ми го казаха и на мен в ЕураТек.

В книжката обаче пише 2/3 от максималните обороти и му вярвам повече.

Излиза, че в сервиза го казват наизуст, понеже важи за дизелите (2/3 от 4500 е 3000).

За бензиновите е някъде 4000 и нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отделеното време и съветите. Ще кача снимки при първа възможност.

 

Явно ще се чете книжката за експлоатация :D

 

Няма да имам възможност да я мия в домашни условия за съжаление - можете ли да препоръчате ръчни автомивки във Варна, където щадят лаково покритие и боя?

 

Поздрави,

 

TF

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Честито и безаварийно каране!

РС: Айде бе Варна помогнете на човека да си измие колата smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РС: ... помогнете на човека да си измие колата smile168

Нека я вземе първо, да я снима - да я покаже, после да я нацапа - па тогава...

smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РС: ... помогнете на човека да си измие колата smile168

Нека я вземе първо, да я снима - да я покаже, после да я нацапа - па тогава...

smile168

:smt017точно така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! smile159

На обикновенните автомивки с ръчно миене няма да имаш проблем,първо с пароструйката после с автошампоан и малко разтъркване и готово... smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Честито,давай яко газ и много безаварийни километри! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехх, честито колега! Много е красив! Да се слушате един друг!

 

П.С.Айде Варна казвайте къде да се мие този красавец, че вече сигурно е прашясал! :smt004 :smt004 :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.