Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Селата над Джебел - чистота и красота


35mm

Recommended Posts

Първо, да не забравя - метален щит под двигателя е задължителен. Освен ако клирънса на колата ви е такъв че се качвате със стълба до шофьорското място.

Най-често маршрута ми е София до Кърджали (кафе, сладолед, разглеждане на централната улица) и после до Джебел. Точно след входа на Джебел в дясно има тебела Мишевско.

Пътя след Мишевско свършва. Някъде ей така изведнъж в гората. Асфалта също. Всъщност има път. Но е или земя, или камъни или нещо като смесица от чакъл, земя, въглища, и камъни. Пътя е еднолентов с насрещно движение!!! Всичко това с много дълбоки коловози на места.Кара се основно на първа, като на втора вече не мога да се сетя дали изобщо се превключва някъде докато не се излезе на асфалтовия път за Ардино.

ПРЕЗ НЯКОЛКО МЕТРА СИ ЧУВАМ КАК НЕЩО ОСТЪРГВА КОЛАТА ОТДОЛУ ПО ЩИТА. КОООЛКОТО И БАВНО ДА МИНАВАМ.

 

След Мишевско е с. Църквица и после Синчец - белгийски учени са измерили че точно в Синчец е на едно от двете места на Балканския полуостров с най-чист въздух.

 

А защо е толкова чист. Влязох в Синчец. По данни трябва да има около 70 души население.

Аз видях 3 обитаеми къщи, джамията и общината. Карах по нещо като козя пътека, като само десните гуми имаха земя под тях,левите стъпваха на стърчащи скали и камъни. Отляво и отдясно къщи с дворове с ограда. Това е нещо като главната пътека в селото.

Свърши след 100 метра. Едва обърнах. На връщане пред вратата на една от къщите ме чакаше човек който ме спря от любопитство. Това става в 07:00 часа сутринта.

Каза че е 'ЧУЛ КОЛА АМА ДВИГАТЕЛЯ НЕ Е КАТО НА ТАЗИ НАШАТА ДЕТО ИДВА В СЕЛОТО'.

В селото идва само веднъж на седмица автобус да кара хляба и хората знаят как шуми двигателя му. На Октавията двигателя не им звучал по познатия начин и човека е излязъл да види какво става.

 

Църквица:

1149627.jpg

 

Това е най-доброто състояние на пътя. Магарето обаче не се помръдна.

1240584521_cfhk1473_UzunInceBirYoldayim-2008.jpg

 

Църквица:

1240584523_rqbi4872_1209459997_hyib0275_1600.jpg

 

Чобанин над Кърджали:

1240584526_lwro7824_Chobanin-2007.jpg

 

Река Арда, Кърджали и стената:

1240584528_oync2177_Kardjali-2007.jpg

 

Мечо пази поверените му овце в покрайнините на Джебел:

1240584531_zvpu7081_Mecho-Djebel-2007.jpg

 

Родопски цветя:

1240584538_bwhq2195_Tzarkvitza2-2008.jpg

 

Има и асфалтови части - но мога спокойно да си лежа понеже минават сигурно 5-6 коли на ден.

Тук на тази правя горната снимка с цветята:

1240584525_kefw9502_1211177432_eroi5841_DSCN1730.jpg

 

Другари по паша. Над Църквица:

1240584540_qlbu9377_Tzarkvitza3-2008.jpg

 

Пак там:

1240584543_gjko6788_Tzarkvitza4-2008.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е красив този район.Особено от дургата страна - към Момчилград....

А гледката от хижата над града към долината е уникална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Хубава разходка си си направил. =D>

Октавията е доста ниска, дори и с повдигната предница. И аз имам слабост към черните пътища и май ще взема да я бартеросам за Нива. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сакън! Нивата си е друга категория и най-добре да си я караш като втора кола. вЕрвай ми smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сакън! Нивата си е друга категория и най-добре да си я караш като втора кола. вЕрвай ми smile048

Разбира се. :D За основна ми се ще Фабия ТДИ, но все още не съм се сдобил (май съм много претенциозен). :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
  • 5 месеци по-късно...

там е много красиво

пробвай след джебел да отбиеш към генерал гешево по старият път за златоград,част от пътя го няма но има какво да се види.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятна природа а снимките......... :smt017. Жалко , че това ще си замине в момента когато и последната къща замре в селцето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.