Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

въпрос за нулиране на борд-компютър


joro_kem

Recommended Posts

здравейте, колеги. ползвах търсачката, но не открих писано по моя въпрос, а именно - възможно ли е да се настрои борд-компютъра да занулява данните на 10 хил. км., а не на 5 хил. км (както е при мен)? колата е О1 тур, 1.9 tdi-pd 74 kW, с малкия дисплей. наближава да сменям масло, та ако има такава настройка, да помоля тигрите от ЕТ Пловдив да я променят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С VAG-COM се задават километрите до следващата смяна. Щом искаш могат да ти сложат 5, 6, 7, 8, 9, 10к км. Твое решение. Важното е да е кратно на 1000км. BTW интервалите са три: километри и два за дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам, че при мен факторът, нулиращ данните е пробегът, а не времето. карам почти равномерно - около 2 хил. км. / месец (21,500 км за 11 месеца). благодаря за инфото, ще ги помоля да ме позиционират на интервал 10 хил. км. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С VAG-COM се задават километрите до следващата смяна. Щом искаш могат да ти сложат 5, 6, 7, 8, 9, 10к км. Твое решение. Важното е да е кратно на 1000км. BTW интервалите са три: километри и два за дни.

Пепи, Жоро май пита за нулирането на "дългите" показания на трип компютъра (пробег, среден разход), а не за сервизния таймер :roll: .

Не мисля, че това може да се променя :-k .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, точно за "дългия" таймер питам. имам познат, който каза, че може да коригира интервала, но не работи в ЕТ (пуста гаранция)... не е фатално, но ако може да се коригира, бих искал да е на максимален интервал. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С VAG-COM се задават километрите до следващата смяна. Щом искаш могат да ти сложат 5, 6, 7, 8, 9, 10к км. Твое решение. Важното е да е кратно на 1000км. BTW интервалите са три: километри и два за дни.

Пепи, Жоро май пита за нулирането на "дългите" показания на трип компютъра (пробег, среден разход), а не за сервизния таймер :roll: .

Не мисля, че това може да се променя :-k .

 

Нещо не схващам ... Доколкото ми е известно има три километража:

1) Дневен - изчиства се след 2h стоене на място

2) Дневен 2 - изчиства се ръчно и след 2к км (по спомен)

3) Постоянен - показва километрите от излизането от завода

 

От трите първите два са чистят от самото табло. Третия също може да се затрие, но там няма никакви лимити от 10к км и сие. Просто си брои. А и няма разход ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Днес забелязах на Фабията, че след като запаля и покаже оставащият пробег до смяна на масло, след него се показва ключе, часовник и 201. Какво означава това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес забелязах на Фабията, че след като запаля и покаже оставащият пробег до смяна на масло, след него се показва ключе, часовник и 201. Какво означава това?

 

Първо показва километрите оставащи до смяната, след малко това с часовника са дните оставащи до смяна. Демек което наближи да настъпи първо започва да се показва ключето, а в последствие и да подава еднократен звуков сигнал. Дори да не си минал километрите, но ако е минала 1 г. пак сигнализира... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На октавията на Макси Дота не ти ли се показва черна....отдалечаваща се фабия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.