Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Алуминиеви джанти "Ronal"


Biso

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Предлагат ми алуминиеви джанти "Ronal",модел R20.Те всъщност много приличат на някой оригинални Фелициеви

и ми харесват като модел.Размерът е 14",4х100,централния отвор предстои да бъде уточнен/според човека е 57мм,но мерен малко на око.

post-3391-138453086167_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам ,но нещо се обърках ,та продължавам:Гумите са 185х50х14,а въпросът ми е проблем ли е такава широка гума,на всичко отгоре и нископрофилна.Фелата ми е без хидравлика,1.3 мотор.

Очаквам всякакви мнения изобщо за този модел джанта и размера на гумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм Фелиция с такава джанта в Русе, добре стои, но е хубаво да я наложиш отпред да не би да опира някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с размер 185/65/14 отпред и отзад, т.е. също толкова широки и при това по-високи, качени са на джанти от BMW е30 и никъде не опират, но това зависи много и от ЕТ /изнасянето/ на джантата. Ако има възможност за тест ще е най-добре, ако ли не провери колко е ЕТ-то на оригиналните лети джанти и сравни с тези, които ще купуваш :idea: Също така имай предвид, че с толкова нископрофилни гуми клиренса на колата ти много ще се снижи и ще стане проблем преминаването на бордюри и "легнали полицаи". Според мен 14"-ки с по-нисък профил от 55-60 ще са удачни само за писта и магистрала, виж ако бяха 15-ки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак , не си прав ... 50% от 185мм. + 14" = 70% от 165мм. +13" ( е почти +/- някой милиметър ) тъй че се съмнявам , че клиренса ще се промени ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно и аз съм пропуснал нещо при размера на гумите.Мислех.че 185х50 значи 50% от 185=9.25см.

И това ме притесняваше.Аз и с моите гуми 165х80 щях да пробия картера на един бордюр.

А как е управлението с тази широчина?Макс.препоръчителна е 175мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно и аз съм пропуснал нещо при размера на гумите.Мислех.че 185х50 значи 50% от 185=9.25см.

И това ме притесняваше.Аз и с моите гуми 165х80 щях да пробия картера на един бордюр.

А как е управлението с тази широчина?Макс.препоръчителна е 175мм.

Правилно мислиш - 185/50 означава борд 185*0.5 = 92.5 мм, разстояние от центъра на гумата до земята 270мм.

165/80 е с борд 165*0.8 = 132мм, разстояние от центъра на гумата до земята 297мм.

Разликата е 27мм, което е доста.

По отношение на управлението със сигурност ще въртиш малко по-трудно волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантата е наистина красива.Проблемът е ,че на джантите има гуми,които са също много добри- "Fulda Carat".,които са много запазени,но този размер 185х50х14 ме притеснява много и вие потвърдихте опасенията ми:

1.Трудно въртене на волана

2.Намаляване на клиеренса

3.Риск от повреждане на гумите и джантите в дупките и по тротоарите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уффф тоз клиренс ... 50% от 185 = 92.5 мм. + 356 мм. (14") = 448.5 мм. ( близо 45 см. ) ... 70% от 165 = 115.5 + 330 (13") = 445.5 мм.( с 3 мм. разлика и то в + на 14 -те ) ... ако ползваш 165/80/13 резултата е 462 мм. т.е. 14 мм. в диаметър и пинижаване с 7 мм. това е пренебрижимо малко ... ако мислиш , че баш тези 7 мм. са от такова значение кажи де са тез джанти да ида аз да ги взема smile072

А за управлението няма какво да се косиш ако всичко е в ред ( рейка , лагери на макферсони и т.н. ) ... няма да стане като на стар ЗиЛ ;)

А рисковете зависят предимно от шофера и качествата на гумата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уффф тоз клиренс ... 50% от 185 = 92.5 мм. + 356 мм. (14") = 448.5 мм. ( близо 45 см. ) ... 70% от 165 = 115.5 + 330 (13") = 445.5 мм.( с 3 мм. разлика и то в + на 14 -те ) ... ако ползваш 165/80/13 резултата е 462 мм. т.е. 14 мм. в диаметър и пинижаване с 7 мм. това е пренебрижимо малко ... ако мислиш , че баш тези 7 мм. са от такова значение кажи де са тез джанти да ида аз да ги взема smile072

Трябва в сметката да влиза радиуса на джантата, а не диаметъра (или пък борда да участва два пъти):

185/50R14 --> 92.5 + 177.8 = 270.3 (-26,8 мм)

165/70R13 -> 115.5 + 165.1 = 280.6 (-16.5 мм)

185/60R14 -> 111.0 + 177.8 = 288.8 (-8.3 мм) :smt017

165/80R13 -> 132.0 + 165.1 = 297.1 (0)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:oops: забравих , че борда участва два пъти в диаметъра :oops: ама все пак тез 10 мм. не мисля , че са толкоз фатални ако човек иска да си направи колата красива , а и дупките и бордюрите се измерват в десетки сантиметри у нас , тъй че с тях без тях все е опасно ;)

А тоз борд от 80% за мен е ужасен ... цяла зима карах с такива отзад и все имах чуството , че пътя под колата се мести :smt019

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от много сметки, хората са направили калкулатор:

http://www.avtogumi.com/

Май разликата между старите и новите гуми на колегата във височина излиза доста голяма.

Съветът ми е ако нямаш хидравлика, да не слагаш толкова широки гуми, иначе определено колата става по-стабилна в завой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офертата за джантетата беше добра,може би и Фелата ще изглежда добре с тях,но като знам,че сега съм с 165/13 и волана е леко тежък,ако сложа 185 ще стане, както казва един приятел "все едно изправяш умрял бик за рогата".

Мисля,че 175мм е по-добър вариант.А може 185-отзад и 175-отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм без хидравлика . Зимните ми бяха 165 , сега сложих летни 175 усеща се леко тежестта във волана ;) Ама не е проблем , за 185 обаче не знам . Но идеята за 185 отзад ми звучи много добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.