Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Амортисьори за Фелиция


pemast

Recommended Posts

Привет на всички!

Откакто си купих Фелиция забелязах, че като кача двама човека отзад и започва да се носи като лодка

/да се поклаща/ все едно амортисьорите ми са изтървали.

Това ме дразни много, защо колата става нестабилна. В литературата се натъкнах на начина на означаване

на амортисьорите за Фелиция. Там пише, че за хечбек версията амортисьорите са маркирани с виолетов

цвят. На моите има бяла лепенка с виолетов надпис "марка и модел", значи ли това че са за хечбек, а моята е

комби? Има логика предвид по-горе посочения проблем.

За комби дават маркировка - жълт цвят, а за пикап - зелена.

Иначе амортисьорите ми работят добре, нямат теч и ако няма никой отзад или има един човек всичко си е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според ЕТОС -а разлика в амортисьорите има в моделите след 05.98 г. до тогава всичко е еднакво , но ако чустваш клатене в задницара при натоварване мисля , че не е зле да провериш големите тампони на моста и конусовидните тампони над амортисьорите .

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според бумагите на Шкода амортисьорите за хечбег и комби имат разлика независимо от год . на производство smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според ЕТОС -а разлика в амортисьорите има в моделите след 05.98 г. до тогава всичко е еднакво , но ако чустваш клатене в задницара при натоварване мисля , че не е зле да провериш големите тампони на моста и конусовидните тампони над амортисьорите .

Успех!

Колега , сори за въпроса , но съм нов би ли пояснил "ЕТОС" програма за Шкода ли е и откъде да я дръпна, за да не задавам глупави въпроси? Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://store3.data.bg/boikomutrisov//etos%202006.iso

За всички VAG автомобили ... има каталожни номера , спецификаций , че ако си я купиш и актуални цени може да ти изкарва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://store3.data.bg/boikomutrisov//etos%202006.iso

За всички VAG автомобили ... има каталожни номера , спецификаций , че ако си я купиш и актуални цени може да ти изкарва ;)

Благодаря за инфото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не можах да разбера, по цвета на надписите мога ли да се ориентирам за кой модел са моите амортисьори. Жалко, че не записах точно марката, но съм сигурен, че са чешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.