Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Накрайник?


toigalbg

Recommended Posts

Здравейте. Млад шофьор съм, притежател на Шкода. Карам я внимателно, но уви, свикнала на хубави пътища, тук са и в повече дупките. Ето го и първият проблем: Дори и през "леки" дупчици и има едно много гадно тропане от лявата страна. Казаха ми, че е накрайник, но аз не съм сигурен. Все пак не искам като ида на сервиз и ме видят да ме цакат нещо. Та въпроса ми е, все пак ако е накрайник, каква е цената му и дали е по - добре да сменя и двата предни? Другото което е, казаха ми, че трябва и реглаж след това? И ако да, каква пара е? И последно.. в момента дори и на ниска скорост колата не се движи в права линия, а "кима" малко на дясно. От какво може да е това? Глупави въпроси, но ще ме прощавате...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, добре дошъл!

 

Ако е накрайник има 2 вариянта- къс и дълъг.

Първо обаче трябва да разбереш с какъв вид рейка ти е колата- ТРВ или Койо.

Ако е ТРВ -трябва да вземеш и къс и дълъг(поне ЕТ ги продават комплект-136лв).

Ако е Койо- те са по евтини около 60лв са (къс и дълъг) и се продават отделно.

 

Има колеги(rgc) занимаващи се с продажба на авточасти Шкода- допитай се и до тях !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казаха ми, че е накрайник, но аз не съм сигурен. Все пак не искам като ида на сервиз и ме видят да ме цакат нещо. Та въпроса ми е, все пак ако е накрайник, каква е цената му и дали е по - добре да сменя и двата предни? Другото което е, казаха ми, че трябва и реглаж след това?
Като не разбираш и си неверник ще те цакат.Ние как да ти кажем накрайник ли е от разтояние/баси тъпитя въпрос/.Ще смениш тези който са разбити само.И трябва реглаж.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти споменаха колегите , първо отиди на сервиз да ти установят кое е разбито , накрайници , тампони на носачи , шарнири или нещо др. и тогава си търси частите . Така само ще разтягаме локуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не разбираш и си неверник ще те цакат.Ние как да ти кажем накрайник ли е от разтояние/баси тъпитя въпрос/.Ще смениш тези който са разбити само.И трябва реглаж.

Ами не всеки се ражда научен. Това ми е първата кола и не разбирам. Казах, че са ми казали това, а въпроса ми беше, дали да сменя и двата или само единия.

Благодаря на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Аз ти писах в по-горен пост, не четеш ли?

 

1во- от растояние никой колега не може да ти каже какво има за смяна, не сме телепати...

2ро- иди да те проверят в сервизю

3то- ако е накрайник виж си рейката ТРВ или Койо (и накрайниците са 2 вида-ТРВ и Койо)

Ако е ТРВ- като цяло те вървят в ЕТ комплект 136лв са.

Ако е Койо вървят отделно (къс;дълъг) около 60-70лв им е цената по отделно....

Както спомена bega4kata, после се минава и реглаж -около 36лв....

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбит накрайник се усеща лесно. Приложи малко сила на ръка и ще усетиш, ако има луфт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.