Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Празни Мисли IV - Автоматиците


Дали ще се наложат автоматиците в България?  

46 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Какво мислите за автоматиците? Какви са най-важните им предимства? С какви недостатъци сте се сблъсквали? Ще победят ли по интелигентност "средния" водач? а опитния? За кои коли е разумно да имат автоматик?

New: Анкетата е провокирана от един мои стар приател, който се върна за кратко у нас след 12 години....За тези години беше карал само автоматици. Голям смях падна докато си припомни как се кара "нормална" кола...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    9

  • bega4kata

    8

  • C2H5OH

    4

  • new_

    4

Най-много писали в темата

Дали Европейската комисия за защита на потребителите (на Комисар Меглена Кунева) ще пусне директива не се знае, ама че и без нея ще се автоматизираме - това спор няма. Естествено ще оставят и някакъв вариант на ръчни скорости за бегачките smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автоматик само ако е с директно превключване. Онези старите с хидротрансформатор, планетарни механизми и прочее по далеч от мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да обиждам никого, но анкетата е порядъчно безсмислена. Ако идеята е за дискусия какви са предимствата и недостатъците на автоматичните скоростни кутии според различните хора - чудесно, но кога щяло да се "наложи" нещо си е доста несериозен въпрос. Първо - нито авторът на анкетата, нито никой в този форум, вкючително аз самия, не знае какъв процент от новите автомобили или автомобилите въобще в България с какви скоростни кутии са...

И все пак по темата - независимо дали става дума за ръчни, автоматични, секвенциални, автоматизирани или директни (тип DSG) трансмисии, има както прекрасни, така и ужасни конструкции, а теоретичните и практически предимства и недостатъци на автоматиците смятам са дискутирани не един и два пъти, включително тук.

И отново по темата - несериозно е да се говори че само с нормална ръчна скоростна кутия може да се изпита истинско удоволствие от спортното каране - във Формула 1 трансмисиите са секвенциални, на сериозните рали автомобили също, така е и при повечето съвременни суперспортни автомобили, които използват или секвенциални, или директни трансмисии. Класическите автоматици всичките си комфортни предимства в определени случаи също могат да изпълняват перфектно работата си при автомобили с чудовищни показатели, достатъчно е да спомена 63 AMG и 65 AMG моделите на Mercedes примерно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен до 15 години ще се наложат аз много харесвам DSG единствената причина е че не мога да си позволя нова кола а със употребявана не бих рискувал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щем или не щем ще се наложат ... и то основно заради хибридите. Няма начин хибрид с ръчна скоростна кутия. Но, поне аз смятам така, това няма да е до 10 години. Поне не в България. А иначе аз лично ще си остана почитател на ръчката....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен автоматика е много хубава придобивка удобно е да караш особено в големите градове и си мисля че почти всеки 3 че премине на автоматик да не говорим

че автоматците с автопилот са много удобни горят по малко само си въртиш воланчето тя сама прави всичко(имал съм ауди а4 автоматик с автопилот голям кеф беше само че като се прецака много ама много кинти отидоха докато го оправя) и затова съм на мнение че автоматиците не са за средния българин все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Първо: трябва да се попитаме "какво целим с тази анкета?".

- Второ: автоматикът и ръчните скорости са сравнение подобно на бензин и дизел. За всеки влак си има пътници.

- Трето: анкетата е неправилно формулирана, тъй като автоматиците са се наложили отдавна само че при новите автомобили. Оттук нататък няма какво да се налагат или да отпадат.

- Четвърто: колегата по-горе го е казал: едното е удобно за голям град със задръствания и тежък трафик, другото пък има индивидуалност при шофирането и т.н.

 

Тъй че не смятам да давам глас тук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Тъй че не смятам да давам глас тук...

Ай пусни едно гласче де!

 

По темата: не знам на кого му харесва аФтоматика, но съвсем на скоро тествах един аФтомобил с аФтоматик и .... ми развали цялото удоволствие от карането. А колата е кола на 2008ма .... (BTW пак благодарности на един човечец за теста - той си знае кой :smt032 ) Иначе и в момента се мъча с един аФтоматик произведен 2006та. И разните му DSG-та съм тествал. За едно спор няма - адски е мързеливо. Но дотам. Но пък и за всеки влак пътници, за всеки вкус продукти ...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До The Freshmaker и Xашек:

В действителност ако знаех отговорите нямаше да пусна анкетата. Още повече, както Freshmaker съвсем правилно споменава, не съм поставил правилно акцента....но то е от незнание, а и за да имам все пак някакви количествени резултати....а не само коментари. Няма как да анализирам коментари,...нали разбирате...

Та това е.

ПС. (шегичка) Абе вия момчета какво очаквате от анкета, започваща с "Празни мисли", а? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, човек. Нямам нищо напротив анкетите, и още повече в този раздел, нека всеки да си пише каквото му душа сака, само че аз как да отговоря като имам ежедневна кола автоматик и няколко за уикенда - ръчки. Ама на всички се кефя... защото са Шкоди :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Ама на всички се кефя... защото са Шкоди :-k

:smt017

PS. За Kveta откровено завиждам...

PS1. А как се спира, ако караш автоматик и блокират спирачките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

докато автоматикът харчи повече от обикновената СК, никой няма да вземе да ги "налага".

 

Това изобщо не е така...не и при DSG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

докато автоматикът харчи повече от обикновената СК, никой няма да вземе да ги "налага".

 

Това изобщо не е така...не и при DSG.

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

докато автоматикът харчи повече от обикновената СК, никой няма да вземе да ги "налага".

 

Това изобщо не е така...не и при DSG.

 

... нека бъдем честни - повече си харчи и с DSG ... е не е като при старите автоматици, но си е повече от ръчната ск. кутия....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз съм честен! :smt032 Освен Skoda да лъже : 1.8 ТSI 6ст. ръчна дава разход от 0.5l/100 повече от 7ст.DSG!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

докато автоматикът харчи повече от обикновената СК, никой няма да вземе да ги "налага".

 

Това изобщо не е така...не и при DSG.

 

... нека бъдем честни - повече си харчи и с DSG ... е не е като при старите автоматици, но си е повече от ръчната ск. кутия....

:smt017 =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aве ей,спойлер специалиста,я кажи ся с всичките тунтифлюшки на GS-a падна или се качи разхода! smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.