Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нови екстри по Фелицията


nik84

Recommended Posts

Така....

Одавна из главата ми пъхат бръмбари за си монтирам халогенчета на Шкодата, ама пусто му все не можех да си избера от Китайските, а и не бях сигурен до колко добре ще се справя с издълбаването на капачките на бронята. Ето как изглеждаше колицата преди интервенциите:

011571741-big.jpg

В последствие установих, че в ЕТ имат все още налични капачетата, които се монтират около халогена при това на съвсем разумна цена, при което бяха поръчани с идея да се търси след това халоген с форма като на оригиналния (понеже отигиналния на HELLA струва САМО 150 левчета единия в ЕТ). Преди да са пристигнали още решетките открих Тайванската алтернатива на HELLA, а именно DEPO на 10 пъти по-ниска цена, при абсолютно оригинално захващане към бронята, с буксите за кабела и всичките му там подробности за регулиране и т.н. Ето и как стоят вече монтирани на бронята (чудесно):

011571744-big.jpg

PS: необходимо е леко да се откачи бронята за да се измушат кабелите с буксите през отворите предвидени за тях.

 

Последва монтаж на оригинално копченце за халогените и разглобяване на почти цялото табло, с надеждата че все пак ще има някакво окабеляване и евентуално буксичка за копчето ама уви нямаше. :( При което по оригинална схема копчето го накичих с кабелни обувки отзад :D:D

 

011571745-big.jpg

 

Стигнах и до момента от който ми се изправяше косата - да свържа всички кабели така както биха го направили в завода, или почти по същия начин, за целта кабелите ги пуснах през оставените за целта отвори :

 

011571749-big.jpg

 

За да могат да стигнат до тук:

011571748-big.jpg

 

След като добавих липсващото реле (R2), и липсващите бушони (F5 и F6), свързах управлявашия плюс от копчето с куплунга за които е предвиден, както и захранващите плюсове към съответния им куплунг, беше време за проба. И чудото стана, не стига че фарчетата светнаха, но и контролната лампа за включени халогени на таблото също грейна :mrgreen:

 

Ето го и крайният резултат - Една светеща Шкода :smt004 :smt004

 

011571752-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесна работа си свършил колега! Поздрави smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
Така....

Одавна из главата ми пъхат бръмбари за си монтирам халогенчета на Шкодата, ама пусто му все не можех да си избера от Китайските, а и не бях сигурен до колко добре ще се справя с издълбаването на капачките на бронята. Ето как изглеждаше колицата преди интервенциите:

011571741-big.jpg

 

Банкера,къде си я качил тоя кола бе човек?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Реших да не отварям нова тема а да си ползвам старата за халогените, тъй като все пак се касае за една и съща кола. Не знам дали това може да се сметне за проект, но тъй като всичко сам си правя предполагам че мястото и е тук.

 

И така... Вчера отивам до една морга и гледам една чудесна бурия стои мълчаливо на един Голф, - викаам си май на фелицията ще стои по-добре. Закупувам съответното нещо и си го отнасям в гаража. Пуста му и криза виаам си сега да ходя да давам пари на аспухджий, имам си СО, имам чукове инструменти - всичко и почнах.

 

Ето тук новото и старото поколение се срещат:

017484882-big.jpg

 

Започвам рязане и заваряване на тръби Ужас!!!

Тук вече съм почти готов, остава само да заваря тези две леко прихванати тръби...

017484884-big.jpg

 

Готово....

017484885-big.jpg

 

и да монтирам новото гърне...

017484886-big.jpg

 

което стои още по-яко когаато колата е малко по-чиста

017484890-big.jpg

 

017484891-big.jpg

 

Това което ме радва е че не звучи като някоя резачка, а издава един доста плътен, дълбок и равномерен боботещ звук

 

 

Другите полезни най-вече през зимния сезон глезотий които добавих към иначе базовата ми Фелиция са:

 

Датчик за наличието на течност за чистачките, любезно присвоен от един Мерцедес (барабар с буксата), който вързах за по-лесно към датчика за ниво на спирачната течност и сега като ми намалее достатъчно течността за чистачките светва една червена лампичка на таблото да ме уведоми че имам още 5-10 пръсвания. Датчика пасва точно на казанчето на Фелицията, единствено се прави една дупка ф29 до тапата за наливане и готово. Монтиран изглежда така:

017484887-big.jpg

 

И накрая (за сега) за даа съм информиран каква е температурата около мен и да не нагазя някои лед неочаквано си монтирах над огледалото за обратно виждане едни термометър закупен от магазин за автоаксесоари, на който допълнително монтирах зелено осветление на дисплея за да е в тон с останалите светлини по таблото.(оригинално термометъра нямаше осветление) Визията му някак си не задоволява естетичесите ми потребности ама по-добър вариант още не ми е хрумнал. Изглежда така...

017484888-big.jpg

 

А датчиа за външна температура е монтиран в основата на дясното огледало...

017484892-big.jpg

 

Малката пъпчица под сгъвката на огледалото. Работи сравнително точно и съм доволен.

 

To be continued...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха,тая бурия щях да я купувам аз преди една седмица,ама нещо не ми се вписа и се отказах.Иначе добре стояла :mrgreen: Поздравления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто така обичам аз, гараж, канал и всичко сам :!: Изглежда добре. Поработи и по въпроса с преработката на друг оборотомер. Знам че за 1.3 карб са почти невъзможни за намиране, но се надявам да откриеш :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си я правиш сам кефа е мнооого по голям :mrgreen: smile048 Колкото до оборотомера и мен ме дразни, ама пусти му и табла имат 1000 разновидности, но някой ден и на него ще му доиде редът :smt017 а може и соростомера да сменя smile049 или да ги направя бели или нещо от сорта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Да си ъп-на малко темичката, тъй като сме в сезона на джантите, аз да не остана по-назад от колегата micyri от 13-ке се покачих директно на 15-ки. Мен лично много ми хареса как стоят на иначе леко свалената ми колица и това, което ми харесва най много, е че задоволително изпълват калниците. Вие как мислите?

 

019040115-big.jpg

 

019040117-big.jpg

 

019040114-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да много добре стоят,можеше още малко по-широчки. =D>

 

 

п.п micyri се пише,не micury ,ако става въпрос за мене smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да много добре стоят,можеше още малко по-широчки. =D>

 

 

п.п micyri се пише,не micury ,ако става въпрос за мене smile056

 

sorry :oops:

колкото до ширината, да не забравяме оромната мощност с която разполага този двигател, все пак трябва да мойе и даа се движи smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес те видях на живо да се друсаш край Акациите smile091 :smt017

лелее, ники ти се друсаш. подозирах те аз тебе, но ето, че са те изловили в крачка! ако дрогата ти помага за избора на джанти - браво, ефекта май е положителен, добре се отразява на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че подрусква, подрусква си ама чак пък да се друсам... и аз те видях няколко пъти да галопираш на кръстовището на ХЕИ ама не се хваля smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.