Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

стартер фелиция 1.3


biser.or

Recommended Posts

Колеги , стартера на фелицията отказа. Бендикса трябва да се замени,само че аз такъв модел стартер никога не съм разглобявал.Ще съм Ви благодарен ако споделите някакъв опит относно последователноста и тънкостите на разглобяване. И другото....защо имам подозрения че този стартер на BOSH е от 1.9Д :oops:

post-1033-138453084664_thumb.jpg

post-1033-138453084669_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш капачката отзад и цъфват двата дълги болта и четкодържателя ... махаш четкодържателя , отвиваш двата болта и сваляш статора , ротора и редуктора ... после махаш шалтера и накрая като отвъртиш 3 болта на предния капак махаш и бендикса ... подготви се за изненади отвътре .

 

Може и да е от 1.9Д ... разликата е в сглобката на предния капак - при 1.9Д е с някакви зегерки и щуротий и е по - мощен ... те ти снимка гледай ако нещо се разбира.

 

011555084.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това пише на стартера:

7/68

BOSH

0 001 124 013 (014)

441 0 4009 -219 6

Въпросът ми е следния... Стъпката и размера на зъбите на бендикса еднаква ли е на 1.3 ,1.6 и 1.9

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тея зъби на бендикса си провери и венеца на маховика .
Очудващо но венеца не е мръднал.В момента съм със стартер от фаворит,но ми се иска да си въстановя оригиналния.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тея зъби на бендикса си провери и венеца на маховика .
Очудващо но венеца не е мръднал.В момента съм със стартер от фаворит,но ми се иска да си въстановя оригиналния.

 

Този стартер на снимката не е от Фаворит ами от дизелова Фелиция. Стартера на снимката ако си го сложил на 1.3 нищо чудно че е заминал бендикса. Венеца на 1.9 и 1.3 са различни! Качваш зъби и съсипваш всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме притеснява маховика ти, съдиш че е ок само по тази част която се показва ли? При мен беше изпилен до дупка отляво и отдясно, а отгоре и отдолу си имаше зъби. Но - ако върти - карай с фаворитския...;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стартера няма да го ремонтирам, тъй като се оказа че е от 1.9д. (Отново големи благодарности на Краси - Favorit) Грешката е станала в сервиза , когато колата беше оставена за ремонт.Тогава ни увериха че от нейния стартер не става нищо и ни продадоха този smile150

Въпреки това, макар и издаващ странни звуци по време на въртене стартера издържа две години.

Казвам го за да не ви прецакат и вас по този начин.

 

СТАРТЕР ОТ ФЕЛИЦИЯ 1.9 НЕ СТАВА НА 1.3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.