Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения за SUPERB 2.0 TDI-PD 140к.с. DSG


SUPERB BIRD

Recommended Posts

Здравейте,създавам тази тема за да акцентирам малко повече на този двигател с автоматична скоростна кутия,понеже имам намерение да си я закупя нова от ЕТ.Моля хората които имат впечатления и отзиви от автомобила да кажат какво мислят.Интересува ме дали се държи добре на пътя,дали има някакви характерни слаби точки и дефекти които се проявяват(въпреки че модела е доста нов и може да няма достатъчно наблюдения).Понеже карах тестовия суперб който е с мех.скорости и е 170 к.с и ми се стори пушка,интересува ме дали тази разлика от 30 к.с. и автоматика няма да се отрази на ускорението пагобно.Интересува ме какъв разход дава градско и извъградско...BTW то сигурно е писано някъде из форума ,но дали се знае със сигурност каква е сглобката,дали е чешка или украинска?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кутията е автоматична, но не в пълния смисъл на думата. И по-добре. Липсва хидравличния трансформатор, който се явява елемента с най-големи загуби на енергия. При DSG имаш ръчна скоростна кутия, която обаче се управлява роботизирано, т.е. съединителите и се задействат автоматично, без да натискаш педал от модул, наречен мехатроник. Превключване във възходящ ред на следваща предавка става за 8 ms, а на предходна за 600 ms.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за автоматика ми звучи доста обещаващо,при това положение не би трябвало да има голяма разлика с мех.скорости,остава въпроса за 30-те коня и разхода.Понеже тези тех.характеристики които дават в каталога понякога не отговарят съвсем...По добре е да се разбере от някой собственик....А тва щях да питам,в заводите в Млада болеслав ли се сглобява суперб-а или в Квасини??? smile178

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Суперба се сглобява в Квасини.

 

 

[-X Супърба от подписа ми (гаража де) е правен в Млада Болеслава.....а не Квасини. Или поне така пише във ВАГ декодера де....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе от Украйна няма да ги докарат дотук!!! Има си търсене за тая кола, ама чак пък...

 

DSG-то е страхотна работа - карах (вярно 3.6 двигател) едно такова и още не мога да повярвам колко бързо превключва - няма грам забавяне, само оборотите падат, а колата продължава да тегли без миг забавяне!!! И много бързо се нагажда към стила на каране - като покараш малко по-бавно превключва по-рано (при D, не при Sport).

 

За 1.8Т с DSG човек от Еуратек каза, че харчи по-малко отколкото с ръчни скорости. Само че за 1.8Т DSG-то е 7-степенно (ръчно е 6-степенна), докато на дизела и на 3.6 слагат 6-степенна DSG. Явно е по-издържлива - въртящия момент е по-голям при 2.0 TDI и при 3.6 ;)

 

Честно казано предполагам, че и при 140кс + DSG скоростната кутия ще подбира много добре предавките, дори по-добре от ръчно превключване и ще държи двигателя в добри обороти - както за постоянна скорост, така и за ускорение.

Но Разхода на всяка кола няма общо с каталога - винаги е повече, въпроса е колко и това много зависи от конкретния шофьор и десния крак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Суперба се сглобява в Квасини.

 

 

[-X Супърба от подписа ми (гаража де) е правен в Млада Болеслава.....а не Квасини. Или поне така пише във ВАГ декодера де....

Явно и там са изнесли производството си, преди Супърба и Румстъра се сглобяваха само в Квасини :oops:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе важното е сглобката да е чешка,пък дали в квасини или в млада болеслав не би трябвало да е от голямо значение...А и якото е че има добри отзиви от двигателя smile159.Май към правилния двигател съм се ориентирал...чудех се за тоя 170 коня дето е ама пътния данък идва мн солено а пък и разхода ще е по голям със сигурност.... smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе важното е сглобката да е чешка,пък дали в квасини или в млада болеслав не би трябвало да е от голямо значение...А и якото е че има добри отзиви от двигателя smile159.Май към правилния двигател съм се ориентирал...чудех се за тоя 170 коня дето е ама пътния данък идва мн солено а пък и разхода ще е по голям със сигурност.... smile175

 

Русе - София - Русе - Тръгване от Русе с пълен резервоар - по целия път - 110 - 120 (на места с ограничения намаляне) - на магистралата 135 по темпомат....в София 25-30 км - след това на връщане същото каране. През цялото време 4 човека в колата, а навръщане багажник пълен с тежки кашони. При влизане в Русе - отново резервоара напълнен. Равносметка - 5,52 л/100км (това съм го смятал - заредени литри / изминати километри). Двигателя е 2.0 TDI-CR с DSG - 170к.с. Предполагам може да падне и още разхода ако на магистралата а и не само на нея карах по бавно. През цялото време колата е карана на D а не на S. Не е толкова висок разхода - даже бих казал че изобщо не е висок имайки предвид че Октавията ми с 2.0 ТДИ-ПД пак дава подобен разход при подобно каране.

 

п.п. Разликата в данъка е около 80-90 лв....не е толкова голяма и смятам, че си струва. CR е много по пъргав от PD (особено на ниски обороти) и МНОГО по тих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата няма още 2000 км :) Карана е предимно извън града и все още нямам впечатления в града как е. Карана е много малко в градски условия и не бих могъл да кажа как е .... но при всички случаи с DSG предполагам ще гори по малко отколкото с ръчна скоростна кутия. Така умно и интелигентно си превключва и се държи на пътя, чак понякога ме кара да се замисля дали аз бих могъл така да сменям скорости (с цел икономично каране и в същото време плавно)..

По каталог извънградско дават - 4.8 (5.1) [5.3].....аз при не най-икономично каране направих 5,52 и пак казвам - почти по целия път можеше и по бавно (икономично). За градско и дават около 8.....да речем че е 9, дори 10 - пак е идеално за кола с такива размери и двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ми звучи като шега :) Много добри показатели,а предполагам че щом е на около 2000км двигателя още не е разработен и след като се разработи ще почне да го мирише дизела smile113

BTW след колко километра двигателя се счита за разработен?До колкото знам в началото не трябва да се настъпва много много.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В книжката на Супърб пише:

 

" Двигателят трябва да се разработва до 1500км (т.е. минимум дотогава)

 

До 1 000км

- не карайте повече от 3/4 от максималните обороти

- не давайте пълна газ

- избягвайте високи обороти (избягвайте и много ниски)

- не дърпайте ремарке или каравана (според мен и каквото и да е друго)

 

До 1 500км

- постепенно увеличавайте ползваните обороти на двигателя в рамките на позволените (според мен до преди червената зона)"

 

Мисля, че на Октавия Тур имаше и още един период - до 5 000км, който общо взето съвпада като съдържание с този "до 1500".

 

Моите наблюдения, както и на няколко от по-разбиращите колеги, са, че двигателя/колата започва да върви друго-яче след 20-22 000км - дори не е след първата смяна на маслото. Двигателят стана по-тих, по-енергичен и доколко ми спадна разхода не мога да кажа, защото при други условия се кара. Но ТВЪРДО мога да кажа, че след 20 000км двигателя се промени, без да е станал чак друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да ви се похваля,вече я имам и книжката(ръководство за експлоатация) на новата ми красавица smile113 ,и направо съм се филмирал тотално.....понеже е елеганс - се едно чета упътване за космически кораб smile168 ,неам дали ще усшея да ги запомня всичките тия екстри,но е голям кеф,колата е просто повече от перфектна пу пу...... smile113 smile113 smile113 smile113 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля,вече я имам и книжката(ръководство за експлоатация) на новата ми красавица smile113 ,и направо съм се филмирал тотално.....понеже е елеганс - се едно чета упътване за космически кораб smile168 ,неам дали ще усшея да ги запомня всичките тия екстри,но е голям кеф,колата е просто повече от перфектна пу пу...... smile113 smile113 smile113 smile113 smile159

 

А така, честито колега, да разбирам ли че и колата си взел освен книжката ? Ако е така мнооооого безаварийни километри и само положителни емоции с нея. И да дойдеш на събора другата седмица :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее...честито, честито! Наистина с кеф да си я караш и да те слуша!

П.С. Пусни малко гювеч и на нас...някоя друга снимчица... :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Дааа без колата нямаше да взема книжката smile004 , Благодаря за пожеланието,не можах да дойда на събора понеже не бях в България...но на следващия събор мисла да се отзова smile152

smile152

А така, честито колега, да разбирам ли че и колата си взел освен книжката ? Ако е така мнооооого безаварийни километри и само положителни емоции с нея. И да дойдеш на събора другата седмица :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля колеги,навъртях и първите 1500 км,колата е направо страхотна,много точно са кръстили модела SUPERB,напълно си отговаря на името!!!Държи се страхотно на пътя,много е стабилна,пъргава,комфортна и със супер яка возия!!!Направо евалата на SKODA,със всеки следващ модел демонстрират висш пилотаж!!! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.