Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

RIP skoda 105L.


Recommended Posts

С мерак,желание и помощ от колеги всичко се постига- ск. кутии БОЛ, двигатели също- стига човек да търси и да има желание...

Щото само с ръчка и гонки не става- трябва и ......ремонт!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодараната е в Търговище, превоз вече нямам. Да не говорим че и работата по смяната е доста, трябва и полуоските да се вадят, което след монтажа значи че трябва да ходи и на реглаж на заден мост. Става прекалено скъпо за ремонт. А и самия ремонт не е никак лесен.

По Еконт,за 20тина лева ще ти я докарат до увас от която и да е точка на България.Смяната не е чак толкова трудна,просто е малко по-специфична.За реглаж няма нужда да се ходи,ако не разкачаш полуоските с ръкавите,а и самото им положение спрямо носачите може да се бележи,ако толкова не ти се дават 20тина лева за реглаж. И не губи надежда,Шкодата ти е жива още,просто си е счупила крак. Не я оставяй така безславно да приключи живота си !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Така е, но цената която ми искат за скоростна кутия в Трг. не ми харесва. Ремонта ще ми стъпи неоправдано много.

Даже и на вторични ги няма вече, отдавна ги изхвърлиха хората. Все пак е модел 78-а. На вторични за цялата кола ми дават 90лв. Как да правя скъпи ремонти по нея? Аз за поддръжка от началото на годината ми е излезнала 150лв. да наливам още в нея...няма смисъл.

Явно не я обичаш толкова :lol: Щото аз за мойта си купих чисто нова кутия за солидна 3цифрена сума :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми човек,ако такъв ти е мирогледа за колата-тя много отдавна е каталясала за теб.

Найстина е стар автомобил-но не може за 10-20лева да го направиш и да хвърчи....

Няма как човек-все пак каквато и друга кола да си вземеш,все ще ти глътне повече...

Ако толкова си обичаш Шкодата (по начина по който пусна 1я пост останах с впечатление,че ти е скъпа все пак),не мисля че 150 лева трябва да те спрат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много тъжно колега,

все пак не се отчайвай, не я затривай веднага, изчакай малко.

след месец два, може друга идея да ти дойде, и да съжаляваш, че си се разделил с нея.

Поздрави и успех! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпа ми е количката, но ако трябва да наливам 2 пъти повече пари за да я пусна в движение от реалната и цена, колкото и да ми е скъпа няма да се съглася.
Ти за кво пишеш изобщо.Ако ти е скъпа количката и е свързана с хубави преживявания ,няма да си правиш такива цигански сметки...

Тука има много колеги които си ги обичат наистина и не си правят сметката колко влагат в колата.Те влагат толкова колкото имат и им е на сърце.

и аз имам една дето струва 250лв,а съм вложил.....да не казвам,че ще прозвучи нескромно и пак ще ядосам някой колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука има много колеги които си ги обичат наистина и не си правят сметката колко влагат в колата.Те влагат толкова колкото имат и им е на сърце.

и аз имам една дето струва 250лв,а съм вложил.....да не казвам,че ще прозвучи нескромно и пак ще ядосам някой колега

:smt017 Освен това, каква е тая цена 90 лв. за кола на вторични? В София (а вярвам че не само) дават 200 лв. в Надин. Изхождай от тази позиция и така няма да ти се види голяма цифрата от 100 лв. за ремонта.

Ама си мисля, че не опира толкова до финансите при теб а по-скоро до "Абе не ми се занимава вече с тоя дарак!" Нямаш канал в гаража, ама имаш гараж. Аз си ремонтирам колата на паркинга пред блока. Мога да кажа само едно - всичко опира до желание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстора който прави моята шкода съм виждал как сменя скоростна кутия без канал-само с повдигане на задницата.Не твърдя, че е лесно, но не е невъзможно-трябват ти хора и някой, който има опит да казва кое как да се направи. Няма невъзможни неща, всичко е въпрос най- вече на желание да се захванеш.

100 лева е смешна цена да се разделиш с тая кола, по- добре някой да я купи. Когато моята стара шкода отиде на скраб преди 2 години ми дадоха 350 лева за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , не бъди такъв песимист ... това , което ти се е случило не е непоправимо , но трябва да отвориш скоростите и да видиш какво е отвътре и тогава да анатемосваш колата ... за пример моя Форман - изведнъж изчезна задна скорост и някои други почнаха да включват трудно ( и това баш преди коледа ) ... е след празниците я разпарчетосах и се оказа пружинка за 20 стотинки ... е зарад една пружинка трябваше ли и аз да си изхвърля колата :?:

За да е купона пълен таз операция я правих насред паркинга у студа , па ти имаш гараж ( нищо че е без канал ) ... разтърси се из раздел "105/120" има няколко теми за сваляне на скорости , па ако не намериш пусни нова и със сигурност ще се намерят хора правили таз операция , които ще те насочат кое как става , има и достатъчно литература с цялото устройство и начин на разглобяване на скорости ... само трябва да се напънеш да я прочетеш :!:

За да не съм голословен ей това също беше приготвено за скраб и да си призная го взех с ясната идея да си поиграя с флекса

 

006495205-thumb.jpg

 

е поиграх си наистина с флекса и стана това

 

009836040-thumb.jpg

 

От тук на сетне ти си прави сметка има ли смисъл за едни скорости да захвърлиш цяла кола ... ако толкоз искаш да се качиш на нещо по - ново ... няма лошо , ама недей толкоз бързо да антемосваш колата ;)

Ако толкоз се плашиш , че сам трябва да се справяш не се коси - Търговище е в България , там също има шкодаджий и със сигурност пият бира ... всичко е въпрос на комуникация ;)

Успех каквото и решение да вземеш за колата !

 

П.П. Верно е , че таз работа е тежка и мърлява , ама кефа след туй е мнооого по - голям smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ли зор трябва да е видяло, че освен това което се е счупило вътре да ми излезе и първичния вал към съединителя.

Веднага ти казвам без да съм ратурял такива скорости ... връзката между първичния вал и опашката е чрез муфа , а на двата вала има зегерки ... ако е здрава муфата значи зегерките са натрошени или ги е нямало при предишен монтаж ... често това се случва и при дефектирал лагер в маховика ;)

 

Като гледам снимкта ми мяза , че е превъртяла опашката и за това се е извадила , което автоматично ме навежда на мисълта , че лагера в маховика е на парчета и опашката е играла ганкиното на бос крак ( тотална липса на съосие ) ... та може да се разминеш с една нова опашка и един лагер на маховика ... ма това само в случай , че имаш желание ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега quad,много съжалявам,че сега Румен от Търговище не си е в БГ .С него за 0 време щяхте да я оправите,ама шанс.Надявам се да си промениш намеренията към колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе... колега quad, вместо да ревеш като вдовица за @уй ,що не си оправиш колата с едни 200лв. примерно...или 200 лв.са страшно много пари за кола 79 набор,а?И какъв е смисъла на тази тема изобщо се питам аз? :evil: Ти погребваш цяла кола заради една скоростна кутия и тънки сметки.Нещо не схващам. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какъв е смисъла на тази тема изобщо се питам аз?
И аз.Може би иска и ние да го подкрепим,че не си струва да я прави.... :-k

пък и е лош-модератора три

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има смисъл бре ... това е поредното доказателство , че на едно дете колкото повече му налагаш мнение , то винаги прави обратното ... к'во беше - зарад бълхите горим миндера ... действай приятелю :smt019

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.