Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фазоинвертори.


Recommended Posts

Фазоинверторите действат ли в кола и по точно на кората на багажника ?

Въпроса ми е породен от факта , че еднакви системи монтирани на различни автомобили се държат коренно различно ... на Формана 4 Х 6" Херц ( двукомпонентни ) монтирани съответно на пластмасите държащи корите отзад и във вратите отпред и Pioneer 2120 свирят прекрасно и баса е много мек , а Фаворита със същата система , но с плейер Pioneer 2020 ( никаква разлика в аудиото , просто другия има USB ) и пак 4 Х 6" Херца от същата серия свирят , ама баса отзад е все едно блъскам по масата ( вероятно обема на багажника им идва малък ) и се чудя дали ще може да се коригира тоз недъг на багажника с един или 2 фазоинвертора :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да е станало така :oops: , но да не са объркани полюсите на някои от говорителите?

Фазоинвертори без кутия няма да се получат успешни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фазоинверторите действат ли в кола и по точно на кората на багажника ?
не

Иначе наистина често се получават такива смотани аномалии в разл.коли.За да се чува баса,трябва дефазираните вълни да са с половин период закъснение и нещо се обърква с предните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има подозрение, че предните и задните си гасят взаимно баса, може да се поиграе с "Fader" и да се следи дали при двете крайни положения има по-добър бас.

Не ми се вярва да е точно такъв проблема, по-скоро трябва да се потърси например за акустично късо.

На Джетата ми се получаваше точно така, защото между купето и багажника има много и големи перфорации, а материала с който са покрити е доста пропусклив.

Наложи се да сложа между метала и тапицерията плътен балатум, и тогава баса се подобри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баса е твърд , не че го няма и за това си мисля , че им е малък тоя багажник и за това се чудя ако отворя обема с по един фазоинвертор на пластмасите отстрани дали няма да омекне :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баса отзад е все едно блъскам по масата
Баса е твърд , не че го няма

За съжаление тези неща не се описват много лесно с думи :-k , трудно ми е да го разбера точно (предполагам, че се получава резонанс някъде на ниска честота)...

Моето предложение е - запиши си CD с тестови сигнали по честоти и виж къде се намира резонанса.

---

Едно е сигурно - за говорители с този размер багажника е предостатъчен по обем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баса е твърд , не че го няма и за това си мисля , че им е малък тоя багажник и за това се чудя ако отворя обема с по един фазоинвертор на пластмасите отстрани дали няма да омекне :-k

 

Не е възможно да им е малък багажника при положение че на тях им трябва не повече от 5-6л да свирнат добре. И не е възможно в комбито да свирят по добре отколкото в хетчбека! Има нещо което не е както трябва но това малко трудно ще го решим без да сме видели колите. Най-добрите коли за озвучение са хетчбеците! Всички останали изискват повече игра и внимание по принцип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана работата ... оказа се , че колони предвидени да свирят с усилвател трудно се раздвижват от прост плейер и като мушнах още две като предните и малко игра с + и - на колоните почна да свири доста по - прилично \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.