Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шум от накладките


Aston

Recommended Posts

Постоянно ли се случва или само първите няколко натискания когато си потеглил сутрин? По принцп от вода (влага и т.н.) се получава нещо като тънък слой ръжда, но при 1-2 спирания изчезва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи на кое казваш шум. Ако е свирене най-вероятно си ги палил :D

При мен има лек шум например ако съм спрял някъде по наклон и леко отусна и пак натисна . При спиране от скорост над 2окм/ч не се чува нищо - мазно е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не са за смяна? На колко километра са?

Винаги ми се случва, когато не съм карал скоро при първите 2 -3 спирания да стърже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тоз Димончо бре!Има ли шум на Оcti дето да не си го проучил?!!! smile001

 

не

 

Абе ей , bega4kata ,...

ти сякаш не можеш ( или не искаш ) да правиш разлика с чужди коли ...Да не би да искаш да ми кажеш , че като се качиш на чужда, себеподобна кола не откриваш разлики !!!Не може да бъде !!! Явно само се правиш ... все пак с това си изкарваш хляба ,( освен това си манияк на тема коли) не може да не правиш сравнения...Аз например за 3 дни карах 2 себеподобни,- едната по-стара и на много повече км , другата по-млада , но пак на повече км....Открих огромни разлики в полза на другите ...Не знам дали на мен ми се е паднала дефектна кола или другите са късметлии...Изводите са следните : и при двете "чужди" коли съединителя се натискаше мноооого леко и отцепваше долу...при мен се натиска трудно , отцепва горе и пулсира силно...Тръгването при тях е лесно , без усилие и тихо ;- при мен се тръгва със зор , шумно и с вибрации. Колата си съм разработвал по "учебник" , поддържам , карам всеки ден поне по 20 км и т.н. При форсиране на място при "чуждите" коли от 900 об - -- 3000 об/мин вибрации няма , при мен на 1300 чак кормилото се тресе ...При другите коли при преминаване през полегнал полицай скърцане няма , при мен прискърцва ( при по-малка скорост)...При каране на градско ...на 3-та с 1500 об примерно тяхните мотори работят гладко и меко ...като стар дизел , моя трака като стар КРАЗ...

Дори и хората ( собствениците на тези коли) го забелязват и се съгласяват с мен ...За какво повече да говоря ...незнам !!! При мен единственото по-добро нещо е тишината в купето откъм скърцащи звуци и гумени изделия понеже и там полагам грижи...

Та на твоя отговор --НЕ---дали има звуци които не съм чул , навярно и ти бе отговорил така ...както и аз ...

Не е ли така ? :D

smile159 smile159 smile159

 

 

п.п. поне 3 пъти съм ходил в ЕТ за вибрации и съединител и все ме къпят ,че са в рамките на нормалното..., обаче като карам чуждата кола ми е кеф ...

п.п.п. колата съм карал само АЗ , друг не е сядал отляво... smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не може да не правиш сравнения...
правя

Моите уважения към теб,че си перфекционист и си готин автоманиак :smt017 Оценявам го.

Съжелявам ,че откриваш тези неприятни за теб разлики.Дано да дойдеш на събора и да се запознаем и да ме повозиш да направим анализ. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите уважения към теб,че си перфекционист и си готин автоманиак :smt017 Оценявам го.

Съжелявам ,че откриваш тези неприятни за теб разлики.Дано да дойдеш на събора и да се запознаем и да ме повозиш да направим анализ. smile159

 

Ще ...там съм ! smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.